Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra H 1.6 - Brak ogrzewania, klimatronik próbuje utrzymać 21 stopni

ms84 09 Aug 2012 22:49 22050 7
 • #1
  ms84
  Level 11  
  Witam. Mam problem z ogrzewaniem w Astrze H 1.6 benzyna. Temperatura cieczy chłodządzej jest prawidłowa i utrzymywana na odpowiednim poziomie. Pompa wody pracuje, płynu chłodniczego nie ubywa, nie przybywa oleju, nie dymi z tłumika, brak wycieków z nagrzewnicy na podłogę jak bywało to w Astrach G. Po prostu nie działa ogrzewanie.

  Temperatury wylotu na nogi i na szybę sprawdzone OP-COMem, są identyczne jak temperatura na zewnątrz. Klapki kilkakrotnie kalibrowane.

  Nie mam już pomysłu... Proszę o sugestie. Czy jest jakiś elektrozawór do nagrzewnicy i jak się do niego dostać/sprawdzić?
 • #2
  Dulan
  Level 26  
  Ściągnij przewody gumowe z nagrzewnicy. Wypłucz nagrzewnicę pod ciśnieniem raz z jednej raz z drugiej strony.
  Pomogło?
 • #3
  ms84
  Level 11  
  nagrzewnica sprawdzona, przepływa przez nią gorący płyn chłodniczy,
 • #4
  rob4028
  Level 25  
  Czyli mam rozumieć ,że dajesz pokrętło na "HI" i jest chłodno?
 • Helpful post
  #5
  Dulan
  Level 26  
  No to cudów nie ma, musi być klapa przymknięta. Może przeskoczyła na zębatce.
 • #6
  ms84
  Level 11  
  Dziękuję za sugestie. Pęknięta jest klapa wpuszczająca ciepłe powietrze z nagrzewnicy, a konkretnie jej mechanizm sterowania. Niestety bez zdjęcia deski rozdzielczej się nie obędzie. Z tego co widzę obudowa całego układu sterowania jest nierozbieralna więc dojdzie cięcie i klejenie (jako ciekawostka: cena w ASO 5.800 netto :wow: )
 • #7
  ms84
  Level 11  
  Dodaję zdjęcia.

  Opel Astra H 1.6 - Brak ogrzewania, klimatronik próbuje utrzymać 21 stopni Opel Astra H 1.6 - Brak ogrzewania, klimatronik próbuje utrzymać 21 stopni Opel Astra H 1.6 - Brak ogrzewania, klimatronik próbuje utrzymać 21 stopni Opel Astra H 1.6 - Brak ogrzewania, klimatronik próbuje utrzymać 21 stopni Opel Astra H 1.6 - Brak ogrzewania, klimatronik próbuje utrzymać 21 stopni Opel Astra H 1.6 - Brak ogrzewania, klimatronik próbuje utrzymać 21 stopni Opel Astra H 1.6 - Brak ogrzewania, klimatronik próbuje utrzymać 21 stopni Opel Astra H 1.6 - Brak ogrzewania, klimatronik próbuje utrzymać 21 stopni Opel Astra H 1.6 - Brak ogrzewania, klimatronik próbuje utrzymać 21 stopni
 • #8
  prezeslion
  Level 9  
  witam. posiadam astre h z18xe.
  mam problem gdyż zaczęły się chłodniejsze dni i zauważyłem że z nawiewu leci chłodne powietrze a jazda jak jest zimno tylko z podgrzewanymi siedzeniami nie wystarcza, dodam iż w lipcu wymieniałem sprężarkę klimatyzacji na nową i potem filtr kabinowy(może jego źle wsadziłem ale nie pozaginał się nigdzie w srodku i wszedł bez problemu). sprawdzalem i kalibrowalem klapy op-com i brak błędów klapy niby działają ale od czasami od kilku miesiecy zaczela mi któraś klapa sie zalaczac nawet bez kluczyka (zlaczy sie i zachwile cisza po jakims czasie znów) ale akumulatora nie rozladowuje i nie jest to ta od odcinania powietrza. dodam iż obojetnie czy dam na low czy hi temp z nawiewów taka sama lecz słychać sliniczek jakby od mieszania powietrza. proszę o jakieś rady co to może być, gdzie znajduje się ta klapa od mieszania jak sie do niej dostać, dodam że nagrzewnica jak sie dotyka to jest ciepła. z góry dziękuję.


  Moderated By T5:

  Wystarczy przeczytać post wyżej.