Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY KV-1612UB - Przesunięcie zakresu odbioru kanałów

edek_22 09 Sie 2012 23:36 1483 4
  • #1 09 Sie 2012 23:36
    edek_22
    Poziom 11  

Telewizor jest b.stary, przywieziony z Anglii i przestrojony. Na antenie działa spoko lecz na kablówce już nie, ponieważ jego zakres kanałów to 21-68, zaś pakiet podstawowy w UPC zawiera się w zakresie 02-20. Jest możliwe przesunięcie zakresu poprzez zmianę pojemności regulatorów strojenia TV :?: -tv stroi się analogowo. (schematu znaleźć nie mogę)
    SONY KV-1612UB - Przesunięcie zakresu odbioru kanałów SONY KV-1612UB - Przesunięcie zakresu odbioru kanałów

• #2 10 Sie 2012 01:05
    mirex
    Poziom 43  

Nie jest możliwe. Trzeba wymienić tuner. Globalna przeróbka - usunąć obecny UHF i dostosować zintegrowany hyperband lub z jakiegoś starego TV z dwoma głowicami (VHF +UHF) wyjąć VHF i dołożyć do Sony. Plus przełącznik głowic.
    Z grubsza to chyba podobne najbardziej do KV-1820. Ewentualnie KV-1300, KV-1810.

• #3 10 Sie 2012 19:40
    edek_22
    Poziom 11  

Rozumiem. Gdyby jednak zmienić pojemność kondensatora regulowanego tak, aby przekroczyć zakres poniżej 21 kanału (bez zmiany głowicy UHF na VHF) -jaki rezultat dała by ta operacja :?: :?:

• #4 10 Sie 2012 22:20
    mirex
    Poziom 43  

Sprawdź sobie. Albo przelicz.
    A gdzie masz regulowane kondensatory i o jakiej wartości? ;)

Czy Ty w ogóle zdajesz sobie sprawę jaki zakres częstotliwości musisz odbierać? Rozumiem, że pozbycie się UHF jest do zaakceptowania i teraz i w przyszłości. ;)

Poza tym ja nie proponuję zamiany głowicy UHF na VHF, tylko UHF na Hyper. Lub dołożenie drugiej - tylko VHF, ale wtedy pasma kablowego nie będzie.

• #5 14 Maj 2014 20:59
    edek_22
    Poziom 11  

Pomysł z przesunięciem zakresu beznadziejny. Kupiłem drugi telewizor zaś Sony stoi w piwnicy :) Dzięki za sugestie - zamykam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME