Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Protokół ochronny z pomiarów elektrycznych.

idymy 10 Sie 2012 10:15 11991 7
  • #1 10 Sie 2012 10:15
    idymy
    Poziom 8  

Witam, chciałbym uzyskać pomoć z zakresu tworzenia protokołów z pomiarów elektrycznych. Po dokonaniu pomiaru urządzeniem SONEL należy spożądzić protokół, miłoby mi było gdyby ktoś mi pomógł, bądź dał wskazóki lub wzór protokołu z opisem jak to ma wyglądać. Odbyłem szkolenie z zakresu obsługi urządzenia pamiarowego lecz jeśli chodzi o protokoły moja wiedza jest niestety bardzo skąpa i muszę się tego nauczyć we własnym zakresie a niestety nie znam nikogo kto by mi to wytłumaczył. Proszę o pomoc.

0 7
  • #2 10 Sie 2012 11:46
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

Witam.

Już sama nazwa wątku wskazuje, że kolega popełnił błąd.
    Nie ma czegoś takiego.

Reszta u wujka google z hasłem "wzory protokołów pomiarów elektrycznych"

0
  • #3 10 Sie 2012 11:59
    piter244
    Poziom 23  

A jak ty przeszedłeś to szkolenie jeśli nie wiesz co powinno znajdować się w protokole?? Otrzymasz wynik z urządzenia i co dalej? Będziesz wiedział czy instalacja spełnia warunek SWZ czy nie spełnia? Miernik Ci tego nie powie. Trzeba troszkę się teorii pouczyć proszę Pana.

0
  • #4 10 Sie 2012 18:13
    zdzisiek1979
    Poziom 37  

Są opracowania w necie na temat pomiarów i na końcach ich przykłady protokołów.
    Standardowo strona sep wejdź w opracowania pierwsze od góry i na końcu jego są wzory wydrukować odpalić program Word i na nich podstawie zrobić własne. Mi to zajęło tydzień, dziennie robiłem jeden w wolnej chwili zaleta taka że zawsze mogę je sobie zedytować na bieżąco wedle potrzeby. A dodam jeszcze że wzorowałem się na książce W.Orlika Badania i pomiary elektroenergetyczne dla praktyków też zawiera 17 przykładów wzorów kwitów :D

0
  • #6 13 Sie 2012 16:06
    EAndrzej
    Poziom 21  

idymy napisał:
    Witam, chciałbym uzyskać pomoć z zakresu tworzenia protokołów z pomiarów elektrycznych. Po dokonaniu pomiaru urządzeniem SONEL należy spożądzić protokół, miłoby mi było gdyby ktoś mi pomógł, bądź dał wskazóki lub wzór protokołu z opisem jak to ma wyglądać. Odbyłem szkolenie z zakresu obsługi urządzenia pamiarowego lecz jeśli chodzi o protokoły moja wiedza jest niestety bardzo skąpa i muszę się tego nauczyć we własnym zakresie a niestety nie znam nikogo kto by mi to wytłumaczył. Proszę o pomoc.

Tak - nieważne czy instalacja i urządzenia są sprawne pod względem ochrony przeciwporażeniowej, czy w końcu zabije jakiegoś człowieka - najważniejsze jest cytuję:
    "tworzenia protokołów z pomiarów elektrycznych"
    wystarczy skąpa wiedza i szkolenie z obsługi miernika teraz tylko usłużni koledzy z elektrody porzucą gotowca i sprawa załatwiona - można odstawiać fikcję i kasę kasować :!:

Oczywiście użyłem sarkazmu bo jak się czyta ten wątek to inaczej nie można i chyba nie dotrze do wielu :cry: .

-1
  • #7 27 Sie 2012 15:40
    485055
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 21 Kwi 2016 14:37
    amigo91
    Poziom 2  

Kolego "EAndrzej", myślę, że w pytaniu bardziej chodziło o formę,
    unifikację wzoru protokołu. O swoisty kreator protokołu, tak aby niczego
    nie pominąć. Bez urazy, ale wykonać pomiar gniazdka każdy baran potrafi.
    Skoro tak wielu fachowców uważa się za fachowców, to dlaczego każdy
    robi to inaczej i każdy na swój sposób. \
    Ujednolicenie, posiadanie wzoru jest wskazane.
    Nie ma głupich pytań, za to jak widzę odpowiedzi tak.
    Zakładam oczywiście, że pomiary robi elektryk, więc podstawy zna.

1