Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RC530 - samsung recovery solution - czy moge/powinienem to usunac?

10 Sie 2012 13:03 5007 3
  • Poziom 19  
    Kupilem laptopa Samsung RC530, ktory ma na ukrytej partycji Samsung Recovery Solution, który zajmuje az 22 GB, a ja mam 120 GB dysk twardy SSD wiec 22 GB to BARDZO duzo. Czy moge usunac Samsung Recovery Solution czy lepiej nie ruszac?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Wypal sobie płyty DVD odzyskiwania systemu, żebyś mógł w razie jakiegoś niepowodzenia postawić wszystko na nogi. Następnie upewnij się (najlepiej sprawdź w instrukcji), czy z tych płyt można odtworzyć system na czysty dysk twardy (lub dysk ze zmienionymi partycjami). Jeśli tak, to masz zielone światło do grzebania w partycjach. Pamiętaj, że jeśli partycjia recovery jest bootowalna (flaga boot - sprawdzisz np. w programie HD Tune), to po usunięciu tej partycji system się nie uruchomi i będzie konieczne włożenie oryginalnej płyty z systemem windows i wybranie w menu opcji automatycznej naprawy.

Druga opcja jest taka: jeśli poradzisz sobie z instalacją windows, to polecam format wszystkiego i czystą instalację z oryginalnej płyty. Potem wystarczy ściągnąć ze strony Samsunga sterowniki do sprzętu i gotowe.
    Upewnij się jeszcze, że masz na obudowie (lub pod baterią) klucz do windowsa.
  • Poziom 19  
    Wielkie dzieki masterten - partycja z Samsung Recovery Solution nie była bootowalna jak sprawdziłem, system operacyjny windows dostałem na dołączonej do laptopa płycie więc mogłem spokojnie wywalić partycję z Samsung Recovery solution - mam teraz 22 GB WIĘCEJ - dzięki :D
  • Poziom 12  
    Uwaga na Samsungi z Windows 8. Poniżej cytuję info producenta w sprawie utworzenia/udostępnienia płyt recovery.

"Firma Samsung nie wysyła płyt z oprogramowaniem preinstalowanym na urządzeniach, jak również nie udostępnia go na stronie www. Kopie zapasową systemu, może Pan wykonać tylko na: pendrivie, dysku zewnętrznym podłączonym do USB (należy tu stworzyć partycję na której zostanie utworzona kopia) lub na dysku sieciowym. Są to jedyne sposoby zabezpieczenia oprogramowania, jakie udostępnia producent za pomocą dołączonego programu Samsung Recovery Solution"

Czyli o zrobieniu płyt recovery za kilka złotych można zapomnieć.