Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[P] Transformatorek z odzysku do tasmy SMD - Da radę?

10 Sie 2012 13:29 821 2
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie.

To mój pierwszy temat na forum - proszę o wyrozumiałość, mam nadzieję, że umieściłem go w odpowiednim miejscu. Pytanie moje jest następujące: Czy widoczny poniżej transformatorek wymontowany z witryny meblowej, gdzie zasilał 3 halogeny da radę pociągnąć 3,5m taśmy z diodami SMD 5050? Każdy metr takiej taśmy pobiera ok. 14W. Proszę o życzliwe rzucenie okiem, bo nie wiem czy mam szukać czegoś innego, czy ten da radę. Za życzliwość i rady z góry dziękuję.

[P] Transformatorek z odzysku do tasmy SMD - Da radę?

Pozdrawiam wszystkich, którzy tu zaglądnęli.

:)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 35  
    Witam
    Transformator ten ma na wyjściu napięcie zmienne, a diody LED powinny być zasilane napięciem stałym. Więc nie polecam tego łączyć razem.
    Jak nie masz nic innego, to najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku, jest zastosowanie mostka prostowniczego na diodach Schottky'ego.

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Teoretycznie tak, ponieważ te 3,5m taśmy pobierają 49w lecz trafo jest "elektroniczne" nie bardzo nadaje się do zasilania (niezbyt lubią prostowanie) czyli wyklucza delikwenta z akcji :(

Nadaje się do zasilania halogenów :)

Chodź od ok 3 miechów kilka lampek (LED) w obudowie "halogenowej" pracuje na takim wynalazku i jest "nieźle" lecz czasem jest dyskoteka :)