Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer do obróbki hd w sony vegas i innych

10 Sie 2012 14:25 2288 7
  • Poziom 9  
    Witam.

Planuję złożyć komputer klasy średniej/super dobrej.Więc tak potrzebuję mieć komputer 64 bitowy do programów :
    Sony Vegas i After Effect

Więc złożyłem sobie mniej więcej taki zestaw

Płyta Asus M5A97 AM3 AMD970

AMD Phenom IIx4 965 Black Edition AM3

Dysk twardy 2,5" SATA :: Kingston :: 128GB 2,5 SATA SSD

KINGSTON DDR3 8GB (2x4GB) 1333MHz DUAL CHANNEL BOX

GIGABYTE GEFORCE GT630 1GB DDR3 128bit

Co o tym myślicie ? Komputer ma konkretnie obrabiać film z kamery GoPro

Pozdrawiam i proszę o pomoc ;)

A i jeszcze jedno co ma znaczenie przy obróbce najbardziej ? Taktowanie rdzenia,pamięć karty ?

Damian
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 33  
    Głowie procesor, trochę mniej karta graf, zależy od tego czy program wspiera renedowanie z jej pomocą. Podaj budżet, i jeszcze części jakie ewentualnie Ci pozostały z starego kompa.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 9  
    Ze starego kompa raczej nic się nie nadaje ;P tam siedzi dual core 1,8 ramu 2gb grafika radeon x1950 pci płyta asusa p5l1394 ale komputer fizycznie musze miec 2 do pracy w innym pomieszczeniu więc inwestowanie w ten nie ma raczej sensu
    budżet ok 1400 nie wliczam w to zasilacza.Ten zestaw co podałem jest w miarę dobry ?
  • Poziom 33  
    Obudowę masz? Jaki ten zasilacz? Podaj dokładny model. Jeśli ma być do obróbki filmu, to nie potrzebna dobra grafika. Ja bym proponował phenoma x6 + płytę główną z w miarę dobra sekcja zasilania, bo te aplikacje chyba bardziej wolą wiele rdzeni niż mniej a dobre, więc i5 nie proponuje, a do i7 kasy braknie ...
  • Poziom 9  
    ze starego kompa zasilacz odpada bo to feel ;P 350 w ale i7 ma 4 rdzenie a ten x6 amd ma aż 6 więc co lepsze ?
  • Poziom 33  
    Tylko nie wiem czy ten program wykorzysta te 6 rdzeni ... Wpisz w naszej szukajce 'sprawdzone zestawy w cenie od 800 do 5000' i przejrzyj tamten temat, może coś takiego weźmiesz. Nie znam za bardzo tego programu więc nie powiem Ci jaki zestaw będzie najlepszy...
  • Poziom 9  
    O jej przeglądam testy itd. mam już mętlik ;P

Na razie zastanawiam sie nad fx 8150 amd a intelem i5 co będzie lepsze w programach typu vegas,after effect,cinema 4d,photoshop
    Niby intel i5 starszy ale w testach czasami lepszy.Na innym forum niestety nikt nie odpisuje,jestem skłonny do tego budżetu dołożyć nawet te 200 zł żeby mieć procesor nawet i za 700,800 zł ,karta w sumie tu nie jest najważniejsza może być i za 200 zł pamięć i zasilacz no i ten nieszczęsny dysk...
  • Poziom 43  
    Vegas ponoć nie radzi sobie z procesorami wielowątkowymi a AMD FX w zasadzie takim jest bo ma 4 moduły i 4 wątki.
    Tutaj poszedłbym raczej w Phenoma X6 1075/1100 lub Core i5 3450.
    4GB ram powinno wystarczyć ale jak zostanie z budżetu można pokusić się o 2x4GB.
    Przyda się też dysk SSD np Samsung 830 lub Crucial M4.