Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux/ESI4121 - Nie grzeje wody

10 Sie 2012 14:13 2237 3
  • Poziom 9  
    Przeglądałem inne tematy na forum i są podobne ale żaden nie dotyczy 4121. Znalezłem, że może być to grzałka ale gdzie dokładnie ona jest, jak się do niej dostać i jak dokładnie ustawić miernik, żeby ją sprawdzić czy działa. kiedy sprawdzić czy działa, w momencie pracy zmywarki? Jeśli to nei grzałka to jak mogę dostać się do tego modułu, żeby sprawdzić luty... Zmywarka jest do zabudowy... jak się dostać do tego wszystkiego ? W serwisie zawołali 450zł za nowy moduł plyus robocizna plus dojazd i wyjdzie nowa zmywarka :)
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 16  
    Zdejmij obudowę, grzałka jest przepływowa. Odłącz przewody i podłącz miernik do grzałki. Miernik ustaw na omomierz. Jeżeli będzie sprawna to miernik będzie pokazywał wartość bliską zeru, jeżeli nic nie pokarze to grzałka do wymiany. W przypadku gdyby grzałka okazała się sprawna włącz zmywarkę (przewody do grzałki mają być podłączone). Miernik ustaw na pomiar napięcia przemiennego np zakres 750V, podłącz go do grzałki i w trakcie pracy zmywarki sprawdź czy miernik będzie pokazywał napięcie ok 230V. Pamiętaj jednak, że grzałka nie chodzi non stop podczas pracy, więc musisz z tym pomiarem być cierpliwy i odczekać pewien okres czasu podczas zmywania. Daj znać jak Ci poszło :-) ?
  • Poziom 9  
    Witam, bardzo dziekuje za dokladna informacje. Jak tylko zabiore sie za to to poinformuje o wynikach;) a co jesli grzalka bedzie sprawna a problemem bedzie ten modul sterownika?
    Przepraszam za brak polskich liter:)
  • Poziom 16  
    Na razie nie ma co się martwić na zapas. W przypadku gdyby grzałka okazała się dobra opisałem sposób na sprawdzenie czy moduł daje napięcie na grzałkę. Szczerze mówiąc to w ciemno stawiam 90%, że padła grzałka. Nie znam dokładnie tego modułu, ale w razie potrzeby mogę próbować coś pomóc. Może być tam przekaźnik lub jakiś triak sterujący grzałką, ale tym będziemy się martwić gdyby okazało się, że grzałka jest OK. Przykładowe zdjęcie grzałki:
    Electrolux/ESI4121 - Nie grzeje wody
    co by łatwiej było znaleźć :) Grzałka jest na wężu u dołu zmywarki. Proszę się zaopatrzyć w dobre szczypce do ściśnięcia obejm.