Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aficio 2022 - Aficio 2022 nie pobiera z pierwszej kasety.

birut 10 Sie 2012 18:06 1412 7
  • #1 10 Sie 2012 18:06
    birut
    Poziom 21  

MAszynka idealnie pracuje z 2kasety z pierwszej w momencie nacisniecia star kopiarka zaczyna pobierać papier po czym zatrzymuje się jest sygnał zacięcia papieru a zacięcia nie ma ,papier nie wychodzi z kasety czasami wyjdzie i zatnie pod czujnikiem register.
    Rolka i separator nowa oryginalna.
    Sprzęgiełko (białe) podnoszące tace jest całe.
    Sprzęgła oba podmienione z kasety nr 2
    Zamieniałem kasety.
    Podmieniałem silniki.
    Założone nowe sprężyny długa i krótka które dociskają tace.
    I nic cały czas zacięcia czasami jest ok czasami zatnie po 5kopii czasmi przy pierwszej.
    Stawiam ,że coś jest z mechanizmem tacy ,że papier nie styka się z rolką ,albo jest za słaby docisk.
    Ale sprężyny nowe.

Miał ktoś z was problem z mechanizme podnoszenia tacy.
    Albo podobne objawy i rozwiązał zagadkę.

0 7
  • #2 10 Sie 2012 18:29
    printer1
    Poziom 17  

Witam ja zawsze jeszcze skracam tą długą sprężynę nawet jak jest nowa (robię na niej przegięcie szczypcami jedno bądź dwa ) kilka razy to przerabiałem :D

0
  • #3 10 Sie 2012 19:14
    Janusz.P
    Specjalista - kserokopiarki

albo masz pęknięty mechanizm podnoszenia kasety - taki biały element w który wchodzi metalowy pręt od kasety - widać go z tyłu jak wyjmiesz kasetę. Czasem pęka jeden ząb i kaseta nie jest całkowicie podnoszona

0
  • #4 11 Sie 2012 12:18
    Romeoo
    Poziom 17  

Spróbuj docisnąć/lekko ugiąć oś na której jest rolka w dół, żeby był większy docisk rolki do hamulca, przerabiałem podobne tematy.

0
  • #5 11 Sie 2012 23:09
    huberto233
    Poziom 26  

1. Sprawdz przy zdjetych drzwiach czy papier dochodzi do rolki bo to po prostu widac
    2. Zmien ustawienie rozmiaru papieru w kasecie i zobacz czy bedziesz mial taki sam rezultat ( inny rozmiar inne nastawy uzywane przez maszyne )
    3. Kiedy papier opuszcza kasete 1 przechodzi przez plastikowy " guide", czasami trzeba go wymienic bo odkleja sie przezroczysty "mylar" i blokuje papier .
    4. Sprawdz czujnik obecnosci papieru w kasecie czy nie jest z nim cos nie tak (np. w zlej pozycji bo on bierze udzial w procesie pomiaru ilosci papieru w kasecie) - pamietac trzeba, ze mechanizm podnoszenia zachowuje sie inaczej jezeli w kasecie jest 10%, 30%,70% i 100% papieru

Jest jeszcze pare innych mozliwosci ale warto sprobowac tych,

Pozdr

0
  • #6 13 Sie 2012 12:12
    huberto233
    Poziom 26  

Witam,

Tak jeszcze na szybko przypomnialem sobie , ze kiedys wystepowal problem z wycieraniem sie ramienia czujnika obecnosci papieru w kasecie. Problem ten powodowal wlasnie wiele zaciec z kasety poniewaz papier nie byl podnoszony na odpowiednia wysokosc.Informacje byly dostepne na Tessie

Pozd

0
  • #7 17 Sie 2012 12:21
    bayer17
    Poziom 20  

Napakuj do pełna papieru sprawdź i zostaw 1 kartkę sprawdz, jezeli 1 pojdzie to nadpęknięty biały "krokodyl" dodatkowo wsuwasz kasetę posłuchaj czy podnosi papier
    (charakterystyczny dzwięk + słychać jak dociska) jak otwierasz powinna blacha opaść też słychać,
    dodatkowo z rzeczy dziwnych sprawdź "ślizgi" szuflady bardzo bardzo sporadycznie były wytarte do "blachy" wymiana i wszystko OK :)

0
  • #8 02 Lis 2012 10:40
    birut
    Poziom 21  

printer1 napisał:
    Witam ja zawsze jeszcze skracam tą długą sprężynę nawet jak jest nowa (robię na niej przegięcie szczypcami jedno bądź dwa ) kilka razy to przerabiałem :D

To ja już od wielu lat robię, ale w tym przypadku nie pomaga.
    Wymieniłem papier na świeży w kasetach i jak na razie działa poprawnie.

0