Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar CZN3402 - lodówko - zamrażarka CZN 3402 (oświetlenie i mrożenie w chłodzia

10 Sie 2012 20:28 3269 3
  • Poziom 24  
    W lodówko - chłodziarce Polar CZN 3402 najpierw pojawił się problem z oświetleniem wewnętrznym chłodziarki - cały czas świeci.
    W chłodziarce natomiast pomimo wskazywania na wyświetlaczu temperatury +4, tylna ścianka jest zmrożona (proces mrożenia postępuje).

Czytałem na forum, że za oświetlenie odpowiedzialny jest układ TLP 3036 znajdujący się na płytce zasilacza. Niestety nigdzie nie mogę go znaleźć, może istnieją jakieś zamienniki? Jak rozwiązać ten problem?

Jeśli chodzi o mrożenie ścianki tylnej chłodziarki to odpowiedzialność za to ponoszą przekaźniki RM83Z (są dostępne po 8 zł/szt.) lub parownik/sonda znajdujący/a się w chłodziarce. Kłopot w tym, że nigdzie nie mogę znaleźć na niego/nią namiarów (typ, oznaczenie).

Bardzo proszę o poradę w tym zakresie.
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista AGD
    ekmir napisał:
    pojawił się problem z oświetleniem wewnętrznym chłodziarki - cały czas świeci.
    A sprawdziłeś czy wyłącznik oświetlenia działa, czy jest uruchamiany przy zamykaniu drzwi, czy rzeczone się nie opuściły i nie uruchamiają wspomnianego.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 24  
    Ten element tj. wł./wył. sprawdziłem - jest OK.
  • Poziom 24  
    Czy jest jakiś zamiennik TLP 3036 ?