Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Briggs&Stratton 550, 158cc - ustawienie obrotów

10 Sie 2012 21:20 17783 3
  • Poziom 8  
    Briggs&Stratton series 550 158cc
    Witam
    Posiadam kosiarkę z silnikiem jak wyżej....
    Mój problem to:
    -Jak ustawić obroty silnika?
    Silnik ten posiada sprężynkę przy gaźniku, ale jedną.
    Mój stary silnik b&s przy starej kosiarce miał taką rączkę (łapkę) do odpychania drucika połączonego z wodzidełkiem przepustnicy.
    Ten silnik już ma inną konstrukcję: drucik przymocowany jest do wodzidełka przepustnicy, tam również jest zamocowana sprężynka i dalej drucik idzie do silnika w okolicę gdzie mieści się rurka przez którą leje się olej. I.... No i tam próbowałem przeskalować lekko kąt, ale jest jakiś problem, bo: wystarczy jak dam minimalnie niby żeby obroty wzrosły to silnik chodzi szybciej, ale tak szybko jak głupi, a jak dam minimalnie mniej to chodzi jakby chciał a nie mógł, prawie nie ma sił do koszenia.
    Co teraz mam zrobić?

Proszę o pomoc
  • Poziom 27  
    Tym się nie reguluje obrotów!!! To jest regulator odśrodkowy, dzięki niemu kosiarka reguluje stałe obroty pod obciążeniem. Ustaw go tak jak był, czyli przy max otwartej przepustnicy gazu, oś regulatora max zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
    A obroty reguluje się naciągiem sprężynki, czyli przeginasz blaszkę na której jest zaczepiona.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za pomoc i zamykam temat. Rozumiem, że fachowe rozwiązanie mojego problemu to kupno nowej sprężynki.... Podginanie blaszki to rozwiązanie `natychmiastowe`.
    Pozdr
  • Poziom 27  
    klinas napisał:
    Rozumiem, że fachowe rozwiązanie mojego problemu to kupno nowej sprężynki.... Podginanie blaszki to rozwiązanie `natychmiastowe`

Nie koniecznie, jeśli sprężynka jest rozciągnięta lub przerabiana to oczywiście wymiana, ale jeśli jest ok, to tylko poprzez przegięcie blaszki reguluje się obroty.