Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja kablowa Vectra, jaki rozdzielacz do rozdzielenia sygnału?

10 Sie 2012 22:20 21848 23
  • Poziom 30  
    Witam, mam zamiar rozdzielić sygnał na trzy tv. Fachowiec wstawił trójnik z dwoma wyjściami tris-210e dla internetu oraz telewizji. W jego miejsce chciałbym wstawić inny taki który będzie miał cztery wyjścia, trzy na tv oraz na internet.
    Jaki byłby najlepszy i czy tak mógłbym to podłączyć?

Pozdr
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 30  
    On ma tylko 3 wyjścia a ja potrzebuje z 4, trzy na tv i jedno do internetu.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 30  
    Dzięki, tylko nie wiem jaki będzie najlepszy i dobrze żeby był izolowany aby nie przepuszczał napięć w sieci :-). A wogule mogę wstawić inny zamiast tris-210e co wstawił fachowiec? z trójnika również będzie podłączony internet.
  • Poziom 21  
    mscgs24 napisał:
    Chyba są i takie co mają więcej wyjść, coś tu znajdziesz dla siebie :)

ooo, np ten http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/24/2479.dat

To właśnie ten będzie dla Ciebie w sam raz.
    Ja mam na 3 wyjścia, 2 TV + net - też vectra.
    Ich oryginalne gniazdko wyrzuciłem, bo mi szpeciło ścianę :), a to mi się za kaloryferem zmieściło i kable w listwie przy panelach podłogowych.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    mscgs24 napisał:
    Ich oryginalne gniazdko wyrzuciłem, bo mi szpeciło ścianę ... .

Wybacz ale to nie jest "podpowiedź" na pytanie w Temacie. :!:
    Regulamin pkt 3.1.17 - głównie w ... obniżanie poziomu Forum ... .

Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Do moderatora:
    To było pytanie:
    sebaele22 napisał:
    A wogule mogę wstawić inny zamiast tris-210e co wstawił fachowiec? z trójnika również będzie podłączony internet.

A to była odpowiedź:
    mscgs24 napisał:
    http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/24/2479.dat

To właśnie ten będzie dla Ciebie w sam raz.
    Ja mam na 3 wyjścia, 2 TV + net - też vectra.
    Ich oryginalne gniazdko wyrzuciłem, bo mi szpeciło ścianę , a to mi się za kaloryferem zmieściło i kable w listwie przy panelach podłogowych.

A to :
    SP5ANJ napisał:
    Ich oryginalne gniazdko wyrzuciłem, bo mi szpeciło ścianę ... .
    - znaczyło tyle, że gniazdka, które montuje Vectra, można zdemontować.

Skoro moderator uznaje, że zaniżam poziom to rozwinę myśl.

Kolego sebaele22, w odpowiedzi na Twoje pytanie
    sebaele22 napisał:
    tylko nie wiem jaki będzie najlepszy i dobrze żeby był izolowany aby nie przepuszczał napięć w sieci .
    proponuję Ci użycie rozgałęźnika, który jest dostępny np. w sklepie internetowym pod adresem url -
    mscgs24 napisał:
    - oto jego krótki opis:
    rozgałęźnik CATV 4x1 DSE TSP1-4; spliter dedykowany do instalacji RTV, CATV, DVB-T; nie przepuszcza składowej stałej napięcia;

Dane techniczne:
    model: TSP1-4;
    rodzaj rozgałęźnika: 4-krotny;
    podłączenie wejście/wyjścia: gniazda typu F;
    zakres częstotliwości: 5 - 1000MHz;
    przepuszczanie napięcia: nie;
    tłumienie w zakresie 47-862MHz: max. 7,9dB;
    tłumienie odbić wej/wyj: 24dB/24dB;
    separacja wyjść: minimum 28dB;
    ekranowanie: solidna metalowa obudowa;
    Jeśli natomiast chodzi o inny nurtujący Cię problem, który zawarłeś w drugiej części wpisu, cytuję :
    sebaele22 napisał:
    A wogule mogę wstawić inny zamiast tris-210e co wstawił fachowiec? z trójnika również będzie podłączony internet.
    - to stwierdzam, że owszem, możesz to gniazdko zdemontować. Oczywiście po zdemontowaniu tego dniazdka antenowego, na koniec przewodu antenowego, doprowadzającego sygnal zakladasz ów rozgałęźnik CATV 4x1 DSE TSP1-4 (lub jak wolisz spliter), a następnie możesz według żczenia podłączyć do niego kolejne 4 przewody antenowe (wyjściowe) na 4 odbiorniki - czyli np: 3xTV + 1xNET

Chylę czoło przed moderatorem tego tematu i przepraszam, że w pierwszym moim wpisie w tym temacie popełniłem ten jakże karygodny bląd i niewybaczalne przeoczenie, nie zwracając uwagi na to, że polecilem rozgałęźnik na 3 wyjścia, a nie na 4 jak sobie życzył kolega użytkownik tego forum sebaele22.
    Najmocniej przepraszam i obiecuję mocne postanowienie poprawy, zdając sobi jednocześnie sprawę z mojego błedu przyznaję się, że zachowałem się jak g..niarz, dlatego jutro będę siedział przed kompem z rodzicami. :(

Pozdrawiam

Post był raportowany.
    Zastanów się "poważnie" nad własnym komentarzem. :!:
    Zobacz, że "cytaty" nie do końca są "słowami", które wypisali użytkownicy czy Moderator.
    Przeanalizuj ten post - zawsze masz taką możliwość poprawienia wpisu z funkcji [edytuj].

[SP5ANJ]
  • Poziom 30  
    mscgs24 ja nie mam już gniazdka tylko sam przewód na którym jest tris-210e i z tego idzie na tv oraz internet.
    Ostatnio dla próby podłączyłem 2 tv analogowo wstawiając na przewodzie który idzie do dekodera trójnik ale i tak w planie jest zakup trzeciego TV więc instalację chciałbym przerobić aby jak najmniej było rozgałęźników.
  • Poziom 21  
    sebaele22 - ja miałem tris-210e w gniazdku vectry (plaskikowe białe gniazdko przykecane do ściany, a w obudowie właśnie ów tris-210e) - człowiek ze sklepu RTV - twierdził, że jeśli zdemontuję to gniazdko, to nie będę miał neta i nie rozdzielę TV, bo w tym są jakieś "filtry".
    Znalazłem taki rozgałęźnik jak Ci zalinkowałem, wysłałem zapytanie do tego sklepu i odpisali mi wtedy (2-3 lata temu), że bez żadnych obaw mogę zdemontować gniazdko Vectry i założyć rozgałęźnik taki jak podałem Ci w pierwszym linku, w którym nie zwróciłem uwagi na ilość wyjść. Mi były potrzebne tylko 3 wyjścia, więc wziąłem ten z 4xF (3xF out + 1xF in)
    W Twoim przypadku (5xF = 4xF out + 1xF in).

sebaele22 napisał:
    Ostatnio dla próby podłączyłem 2 tv analogowo wstawiając na przewodzie który idzie do dekodera trójnik ale i tak w planie jest zakup trzeciego TV więc instalację chciałbym przerobić aby jak najmniej było rozgałęźników.

Dlatego właśnie proponuję Ci ten rozgałęźnik CATV 4x1 DSE TSP1-4 - ponieważ z niego wyprowadzisz sobie 4 przewody bez dodatkowych rozgałęźników po drodze.

Chyba o to chodziło - jeśli nie to ja się poddaję.
  • Poziom 30  
    Tak chodzi mi o to aby było jak najmniej rozgałęźników tylko czy będzie jakaś poprawa w sygnale, bo jeśli nie to Tris-210E mógłbym zostawić i za nim wstawić jakiś rozgałęźnik z 3 wyjściami. Jak było by najlepiej bo już sam nie wiem jak zrobić a nie bardzo wiem o co chodzi z tym tłumieniem, db itp.
  • Poziom 21  
    A czy teraz masz jakieś zakłócenia?
    Jeśli takie występują, co może na kablu przy "eFce" gdzieś ekran styka się z rdzeniem przewodu antenowego?
    Tris-210e jest już rozgałęźnikiem, więc po co na niego zakładać dodatkowe.
    Jeśli w opisie tego rozgałęźnika jest napisane
    Cytat:
    CATV 4x1 DSE TSP1-4; spliter dedykowany do instalacji RTV, CATV, DVB-T;
    to znaczy że jest właśnie do tego celu przeznaczony do rozdzielania sygnału radiowo - telewizyjnego analogowego, sygnału radiowo - telewizyjnego cyfrowego (np. DVB-T) oraz sygnału radiowo - telewizyjnego w sieciach TV kablowej (właśnie CATV z ang. CableTV)
    Witam.
    mscgs24 napisał:
    Dlatego właśnie proponuję Ci ten rozgałęźnik CATV 4x1 DSE TSP1-4 - ponieważ z niego wyprowadzisz sobie 4 przewody bez dodatkowych rozgałęźników po drodze.

Ten rozgałęźnik nie ma NIC wspólnego z rozgałęźnikiem multimedialnym.

- wypis ze strony Vectry z działu technicznego dotyczącego instalacji Internetowej :
    "Pierwszy etap polega na dostosowaniu instalacji sieci kablowej w mieszkaniu Abonenta: zamiast gniazda RTV instalowane jest gniazdo multimedialne z wyjściem do transmisji danych."

Wyprzedzając pytanie - przyjmujemy, że gniazdem multimedialnym jest również rozgałęźnik multimedialny.

Cytat:
    Chyba o to chodziło - jeśli nie to ja się poddaję.

Poddaj się, ponieważ już 3-ci raz zmuszony jestem upomnieć Cię regulaminowo.
    Regulamin pkt 3.1.11 .

Przypomnę Tobie, że masz już Ostrzeżenie #1 za to samo co teraz wyczyniasz.

Traktuj to jako Ostatnie przypomnienie - bo dość szybko pracujesz na Ostrzeżenie #2 .

Pozdrawiam.
  • Poziom 30  
    Zakłóceń nie ma, f-ki ponakręcane prawidłowo. Wiem że tris-210e jest już rozgałęźnikiem ale czy w jego miejsce wstawić jakiś inny z większą ilością wyjść czy może za nim wstawić coś z 3 wyjściami? Jak było by najlepiej?

Dodano po 5 [minuty]:

SP5ANJ więc jak było by najlepiej bo już sam się pogubiłem :-(
  • Poziom 21  
    SP5ANJ napisał:
    Ten rozgałęźnik nie ma NIC wspólnego z rozgałęźnikiem multimedialnym.

- wypis ze strony Vectry z działu technicznego dotyczącego instalacji Internetowej :
    "Pierwszy etap polega na dostosowaniu instalacji sieci kablowej w mieszkaniu Abonenta: zamiast gniazda RTV instalowane jest gniazdo multimedialne z wyjściem do transmisji danych."

Może teraz Vectra je montuje, ale to nie jest żadna przeszkoda do założenia innego rozdzielacza, ten ma tylko izolację galwaniczną. Dla spokoju, może trisa założyć tylko przed modemem.

Panie Moderatorze.
    Około 3 lata temu wprowadziłem się do mieszkania z którego piszę. Podpisałem wtedy umowę z TV Vectra o przyłącz. Na drugi dzień przyłącz wykonano jednak bez jakiegoś tam gniazdka multimedialnego. Poprostu, zwykły kabel antenowy idący z korytarza do mieszkania i wpięty w plastikowe gniazdko Vectry dokładnie takie
    i to chyba nie jest gniazdko multimedialne, a kolega sebaele22 pomimo, że posiada tris 210e to może go swobodnie zdemontować. Tris posiada podwójną separację galwaniczną, stanowiącą ochronę dla kablówki przed różnego rodzaju przepięciami z lokali użytkowników jednak dla odbioru po stronie użytkownika nie ma to znaczenia.
    Aby zachować czyste sumienie można na wejściu zamontować "izolator galwaniczny".

Panie Moderatorze czy sie mylę?

PS. obrazek musiałem wstawić tak ponieważ nie wskoczył mi inaczej, tzn miniaturka z możliwością powiększenia. Przepraszam
  • Poziom 30  
    mscgs24 wydaje mi się że ty również miałeś gniazdo multimedialne :-) ktore zdemontowałeś. Ja chce aby była ochrona przed przepięciami.
  • Poziom 30  
    Czy może mi ktoś pomóc?
    Witam.
    sebaele22 napisał:
    Czy może mi ktoś pomóc?

Wszyscy powyjeżdżali - czy co. :D

Osobiście widzę np. takie wyjście Instalacji :

W przypadku mniejszego sygnału z TVK na wejściu, potrzebny będzie bardzo prosty wzmacniacz sygnału o około +10dB.
    np. : http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_antenowy_w...y_z_zasilaczem_aws-1143_silverline_B11685.htm
    I wstawisz go zamiast R-3 na schemacie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 30  
    SP5ANJ dzięki za konkretną odpowiedz :-) ale mam jeszcze kilka pytań:

- jak sprawdzić jaki mam sygnał wejściowy przed tris-210e i za rozdzielaczem R-3?
    - czy zamiast tris-210e mógłbym wstawić jakiś inny rozdzielacz z 4 wyjściami, 3xtv, 1xModem(internet)?

Jeśli nie ma takiej możliwości to jaki byłby najlepszy rozgałęźnik za trisem-210e? Myślałem o takim: http://allegro.pl/rozgaleznik-rm-4f-telmor-i25295828.html ale nie wiem czy będzie dobry czy nie pogorszy sygnału.

Dodam że mam zamiar podłączyć 3 telewizory, na pewno jeden będzie podłączony przez dekoder HD (który otrzymałem) a kolejne dwa jak na razie analogowo, może kiedyś będą podłączone przez dekodery :-)

Regulamin pkt 3.1.18 . [SP5ANJ]
  • Poziom 30  
    Oj chyba wszyscy powyjeżdżali :-(

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!

Witam.

sebaele22 napisał:
    ... mam jeszcze kilka pytań:

- jak sprawdzić jaki mam sygnał wejściowy przed tris-210e i za rozdzielaczem R-3?
    - czy zamiast tris-210e mógłbym wstawić jakiś inny rozdzielacz z 4 wyjściami, 3xtv, 1xModem(internet)?

W takich Instalacjach nie powinniśmy, aż tak przejmować się tymi poziomami - bo szkoda kasy na taki miernik poziomu sygnałów.
    Jedynie efekt finalny na każdym TV będzie świadczył o poprawności takiej instalacji.

Cytat:

Nie mieszałbym częstotliwości tzw. TV z częstotliwościami tzw. Internetu w TVK.

Zobacz, że wyjście DATA ma inne częstotliwości w funkcji tłumienia dB a wyjście TV ma inne.
    Podstawową różnicą są wyjścia 5-60 MHz(DATA) 80-1000 MHz(TV) .

Cytat:
    Jeśli nie ma takiej możliwości to jaki byłby najlepszy rozgałęźnik za trisem-210e? Myślałem o takim: RM-4F ... ale nie wiem czy będzie dobry czy nie pogorszy sygnału.

Zastanawia mnie ta "upartość" do rozgałęźnika wyj. 4F . :?:
    Oczywiście możesz taki podłączyć tylko również przeczytaj, że :
    - rozgałęźnik na 3 wyjścia - tłumi około 5,2dB na każdym
    - rozgałęźnik na 4 wyjścia - tłumi już około 7dB na każdym
    Różnica 7dB - 5,2dB = 1,8dB to już coś - a przecież walczymy o każdy decybel do przodu.

Pozdrawiam.
  • Poziom 30  
    Dzięki, czyli najlepiej będzie jak tris-210e zostawię a zanim wstawię jakiś rozgałęźnik z 3 wyjściami np taki: Telewizja kablowa Vectra, jaki rozdzielacz do rozdzielenia sygnału? ??
  • Poziom 15  
    Witam,

Zamontowałem u siebie wzmacniacz-rozdzielacz WRS-2011/K (TV Vectra bez internetu) w celu podłączenia dodatkowego telewizora.
    Bardzo dobrze współpracuje z w/w kablówką, poziom sygnału:
    przed montażem 55-58 dBuV, siła 75% (pomiar - "mały" modem HDMI Motoroli)
    po zamontowaniu 68-69 dBuV, siła 100 %.
    Miejsce montażu: pomiędzy gniazdem abonenckim a modemem kablowym motoroli. Polecam ten wzmacniacz dla osób chcących podłączyć do swojej kablówki większą ilość telewizorów bez utraty jakości obrazu.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Nie znam sie na tym.
    Pozwolę sobie podpiąć się pod temat.Mam też Vectrę i na kablu rozgałęznik Tris 268een z 2 wyjściami.W tym pokoju mam teraz ..Nc+.
    Jeden idzie to modemu kablówki a drugi do drugiego pokoju i kompa stacjonarnego gdzie jest podpięty do wifi.
    Zakupiłem Nc+ i chciałbym mieć ich nagrywarkę podpiętą do neta.
    Pytanie brzmi tak.
    Czy z tego rozgałęznika da się "wyciągąć" ethernet do dekodera..jak to zrobić.
    Kablem do pokoju gdzie jest router mam około 10 m a chciałbym tego uniknąć.
    Pozostał mi jakiś Tris 210e może się do czegoś nada.
    Pomóżcie.
    Pozdrawiam
    Moderowany przez Olek II:

3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.
    3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.