Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 3 1.9 TDI '94 - Duży pobór prądu na postoju, rozładowujący się akumulator

10 Sie 2012 23:05 3883 4
  • Poziom 9  
    Cześć,
    Ostatnio rozładował mi się akumulator. Naładowałem go, włożyłem do auta i miernik w dłoń. Okazało się, że na postoju pobór wyniosi 0.13A. Po wyjęciu bezpiecznika radia spada do 0.08A, a po dodatkowym wyjęciu bezpiecznika nr 21 (oświetlenie wnętrza i bagażnika, zegar, centralny zamek, zapalniczka, MFA) spada do 0.02A. Dziś wyeliminowałem kwestię oświetlenia (nawet po wyjęciu żarówek pobór nie spada), zapalniczki (po jej odłączeniu jest to samo), MFA nie posiadam. Jutro postaram się odłączyć licznik i wtedy zmierzyć pobór z włożonym bezpiecznikiem. Alarm mam, ale po jego odłączeniu nic się nie zmienia. Ładowanie na biegu jałowym = 14.3V, więc ok. Co jeszcze mogę wg Was sprawdzić?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    dawid92btm napisał:
    Po wyjęciu bezpiecznika radia spada do 0.08A
    Tym się lepiej zajmij, reszta to pewnie błąd taniego miernika z padającą baterią.
  • Poziom 43  
    dawid92btm napisał:
    Okazało się, że na postoju pobór wyniosi 0.13A.

To nie jest prąd, który mógłby rozładować akumulator w czasie kilkudniowego postoju:
    0,13A x 24 h x 5 dni = 15,6 Ah.
    Pobór prądu raczej za duży (przynajmniej dwukrotnie) ale akumulator prawdopodobnie stracił sporo pojemności i czas pomyśłeć o wymianie.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Masz prawdopodobnie źle podpięte radio - pewnie włącza się bez kluczyka w stacyjce.
    Po wyjęciu tego bezpiecznika pobór prądu i tak jest zbyt duży.
  • Poziom 2  
    Witam!
    U mnie była padnięta bateria w syrenie od alarmu, źle podłączone radio-przy dobrym aku nie było problemów ale jak osłabł to się zaczęło knocić. Po wymianie syrenki i przełączeniu radia pod kluczyk pobór spadł do 0,035A