Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pegasus GLK-2010 - klawiatura z reguły nie działa.

11 Sie 2012 10:00 2332 3
 • Poziom 8  
  Chciałbym nawiązać do problemów z pegazusem (mój model to glk-2010). Mój problem objawia się tym że po tygodniu użytkowania nagle problemy zaczęła robić sama klawiatura. Raz działa a raz nie, na ogół nie ma z niej pożytku. Konsola uruchamia się za każdym razem i jeśli kartridż nie potrzebuje obsługi klawiatury to z Bogiem sprawa - można pogiercować bo pady i pistolet działają bez zarzutu ale wszelkie kartridże z funkcjami edukacyjnymi i obsługiwane przez klawiaturę stają się w tym momencie bezużyteczne. Konsolka miała służyć do nauki podstaw programowania w F-basicu a tu lipa. Czy powodem może być słaby zasilacz?? Firmowy ma 9V i 500mA, wczoraj próbowałem z uniwersalnym lexonem o amperażu 1,5A i nic się nie zmieniło.

  Jeśli ktoś z forumowiczów miał podobny problem proszę o odpowiedź i pozdrawiam wszystkich fanów NES'a.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • TermopastyTermopasty
 • Użytkownik usunął konto  
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 8  
  No tak, ale z drugiej strony kupować NES co miesiąc nie ma sensu bo za rok będe miał zagracony strych :P. Ze swojej strony próbuje go reanimować, póki co robi za konsolę.

  Pierwsze co zrobiłem to próba blokady klawiszy poprzez wsunięcie pomiędzy warstwy folii papierowej kartki tak aby nie dochodziło do włączania któregokolwiek z klawiszy bez wiedzy użytkownika. Objawy w chwili obecnej są takie, jakby jakiś klawisz był wciśnięty cały czas i stąd ta blokada. Na kartridżu 64 in 1 Function dołączonym do konsoli jeszcze kiedy było dobrze, wyskakiwała plansza startowa, dopiero po wciśnięciu dowolnego klawisza ukazywało się menu stylizowane na MS Windows. Teraz to menu wyświetla się od razu, tak jakby jakieś urządzenie dawało cały czas sygnał sterowania. Tyle wydedukowałem. Próba blokady klawiatury nie zmieniła nic. Nadal to samo. Czyli nie ma zwarcia we folii. Na płycie głównej znajduje się kilka miejsc, w których moim zdaniem jest zimny lut. Wygląda na to że chińczycy cyny i kalafoni poskąpili. Postaram się to samodzielnie zlutować i napisze o efektach. Nawet jeśli sam pomocy nie uzyskam to może przyczynie się do pomocy innym fanom NES'a, którym nagle też siadła klawa.
 • Poziom 11  
  Model konsoli jaki mam to CG-2020 i tylko klawisze C, E, F, G oraz V na niej działają. Przed tym błędem związanym z C, E, F, G oraz V cały czas wciśnięty był klawisz X. Ten błąd jest na oryginalnej foliowej klawiaturze i na tej foliowej z poprzedniej konsoli. Po rozkręceniu obudowy zajrzałem co na dolnej warstwie płyty głównej tej konsoli jest i widać jedną przerwaną ścieżkę. Jak i czym prawidłowo jest połączyć taką ścieżkę?

  EDIT: Użyłem Technicoll Silver Glue do połączenia tej przerwanej ścieżki i bez zmian.

  EDIT2: Dnia 26.08.2018 ok. godz. 17:30 bez kombinacji działały przez kilka minut najbardziej istotne klawisze czyli strzałki, Page Up, Page Down oraz Enter, po czym znowu te klawisze nie działają. Konsola była przez tydzień odłączona od prądu być może dlatego.

  EDIT3: W poprzednim miesiącu sterowanie klawiaturą zupełnie przestało działać - z folią i bez folii sam z siebie wciska się klawisz G (że akurat klawisz G - zweryfikowałem to dopiero dnia 01.11.2018 gdy poruszałem kartridżem i samoistnie uruchomił się program English Editor) co w menu po uruchomieniu konsoli i kartridża zgodnego z klawiaturą powoduje, że pierwsze menu znika w mniej niż pół sekundy i pojawia się menu z programami. W tym miesiącu sterowanie pistoletem świetlnym podłączanym pod Player2 zupełnie przestało działać. Działa tylko sterowanie padami (Player1 oraz Player2).