Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco Talea- odpowietrzenie

marcindudek1973 11 Aug 2012 10:37 5735 10
    marcindudek1973
    Level 2  
    Witam
    Może ktoś mi pomoże. Po wyjęciu bloku zaparzającego i jego umyciu ekspres przestał robić kawę. Blok jest włożony prawidłowo, a mimo to ekspres nie robi kawy- wygląda to jakby coś blokowało wodę- pompa pracuje ale po jakimś czasie zaczyna pracować ciszej i jakby zbierało sie ciśnienie- sądzę, że coś zatyka odpływ wody. Po chwili z tego powodu ekspres przestaje sprężać wodę i słychać głośne "puknięcie" w okolicy bloku zaparzającego i oczywiście syk wody. Podejrzewam, że jest zapowietrzony. Może ktoś wie jak go odpowietrzyć bo za wizytę w serwisie trzeba płacić kredytem hipotecznym :D
    micho2103
    Level 14  
    Witam.
    A goracą wode podaje?
    marcindudek1973
    Level 2  
    Jest gorąca woda, para i działa mleczna wyspa tylko dziad nie robi kawy.
    kllimek
    Level 11  
    Mam ten sam problem wszystko niby oki a kawe parzy bardzo słabo jak również słabo leci :(
    Patryk L

Level 16  
    Jeżeli leci woda gorąca a podczas płukania pompa "ucisza się" i słychać strzał w bloku zaparzającym to najprawdopodobniej jest zapchany zawór wylotowy na bloku (rozebrac i wyczyścić). Spróbuj także podczas płukania/robienia kawy pokręcić zaworem SBS (prawo/lewo)
    kllimek
    Level 11  
    Patryk L wrote:
    Jeżeli leci woda gorąca a podczas płukania pompa "ucisza się" i słychać strzał w bloku zaparzającym to najprawdopodobniej jest zapchany zawór wylotowy na bloku (rozebrac i wyczyścić). Spróbuj także podczas płukania/robienia kawy pokręcić zaworem SBS (prawo/lewo)

Kolego możesz opisać gdzie jest ten zawór wylotowy na bloku? Kawe parzy ale straszna "lura", i słabo nalewa
    Patryk L

Level 16  
    Jak wyciągniesz blok zaparzający to na samej górze masz przykręcony na dwie śrubki zawór. Delikatnie rozbierz i poskładaj w odwrotnej kolejności.
    kllimek
    Level 11  
    On znajduje sie na bloku zaparzajacym? Tzw. smigiełko?
    Patryk L

Level 16  
    Nie wiem co masz na myśli pisząc o "śmigiełku" ale tak zawór znajduje się bloku zaparzającym.
    kllimek
    Level 11  
    Patryk L wrote:
    Nie wiem co masz na myśli pisząc o "śmigiełku" ale tak zawór znajduje się bloku zaparzającym.

Tzn znajduje się na górze taka okrągła kopułka a w środku jest sprężynka.
    Czyściłem to jak również zawór który znajduje się z boku bloku zaparzającego widać go po wyciągnięciu bloku i trzeba odkręcić boczek.
    Może to pompa ma małą wydajność i dlatego słabo leci i parzy? Może ktoś wie jak sprawdzić pompę?
    Patryk L

Level 16  
    Pompę będzie Ci ciężko sprawdzić. Jeśli już wszystko masz czyste spróbuj jeszcze zrobić kilka kaw z odkamieniaczem dodanym do wody (może przytykać się na przepływomierzu lub boilerze), kolejna opcja to zbyt mocno zmielona kawa (jeśli brykiet będzie sypki jak sól to też będzie się zapychać).