Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomocy - nowy komputer się nie włącza

lw23ster 11 Aug 2012 11:07 3902 33
Texa Poland
    lw23ster
    Level 9  
    Witam!
    Wczoraj odebrałem z morele zestaw komputerowy i się okazuje, że coś jest nie tak. Komputer się włącza, ale monitor jest czarny, nawet żadna kontrolka nie miga. Monitor działa, bo sprawdzałem na innym kompie. Pomóżcie!

zestaw z tego posta z malymi modyfikacjami:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2325764.html

karta graficzna - http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-6770-gv-r677d5-1gd-410396/

płyta główna - http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h61m-ge-397901/
  • Texa Poland
    masterten
    Level 31  
    Otwórz obudowę i sprawdź czy masz podpięty głośniczek systemowy (może być w obudowie lub bezpośrednio na płycie), jeśli głośniczek przy włączaniu wydaje jakiś pisk lub nie - napisz.

Upewnij się, że komputer jest odpięty od zasilania i wyjmij kości pamięci, następnie podłącz i uruchom komputer, napisz co się dzieje.
    lw23ster
    Level 9  
    kości wyjąłem i dalej jest to samo. A ten głośniczek nie mam pojęcia gdzie jest, wygląda na to, że jest wszystko podłączone. Żadnych dźwięków przy włączaniu nie ma.
    Elvis1992
    Level 17  
    Jeżeli komputer jest nowy, oddaj go na gwarancję.
    lw23ster
    Level 9  
    no oddam, ale dziś sobota, więc nic nie zrobię. Myślałem, że to może jakaś pierdoła i da się to zrobić. Orientujecie się w ogóle jak wyglądają reklamacje w morele?
    lasotunio
    Level 1  
    Może po prostu jakiś kabelek który przesyła sygnał z tego komputera jest uszkodzony i dla tego na ekranie nic nie ma.
    Dra98
    Moderator of Computers service
    lw23ster wrote:
    Komputer się włącza, ale monitor jest czarny

Do którego wyjścia jest podłączony monitor - na płycie czy do karty, jeśli nie działa można spróbować z wbudowaną grafiką jednak wtedy najlepiej było by wymontować - karta graficzną Gigabyte Radeon HD 6770 (GV-R677D5-1GD).
  • Texa Poland
    User removed account
    User removed account  
    lw23ster
    Level 9  
    rzeczywiście tu chodziło o podłączenie nie do tego wejścia, tylko, że dość duży problem był z włożeniem do wtyczki od karty graficznej, po prostu wtyczka się nie mieściła.
    Ale na szczęście się udało włączyć kompa. Tylko jak teraz zainstalować WIndowsa? Ta płyta (AS ROCK H61M-GE) nie ma zwykłego biosa i nie mam pojęcia jak zmienić ustawienie, żeby czytał najpierw z napędu cd. Ma ktoś pojęcie jak to zrobić?
    User removed account
    User removed account  
    lw23ster
    Level 9  
    no automatycznie nie czyta płyty. Wciskając F2 lub del przechodzi do czegoś ala BIOS, no ale to chyba nie do końca BIOS - wygląda bardziej jakbyś jakiś program otworzył (są ikony itp.) No i nie mogę tam znaleźć czegoś takiego, żeby zmienić na czytanie z płyty.

no właśnie nie ma po polsku instrukcji.
    User removed account
    User removed account  
    lw23ster
    Level 9  
    Dzięki wszystkim za pomoc, udało mi się zmienić, żeby czytał z płyty. No i teraz pojawił się kolejny problem bo przy instalacji pojawia się błąd (przy dwóch różnych systemach). Czy możliwe, że trzeba zainstalować nowszy system (vista, 7) bo ja instalowałem Xp?
    Dj Haker
    Level 35  
    Co to za błąd ?
    Blue screen ? Podaj sygnaturę błędu. Możliwe, że trzeba ustawić w BIOSie odpowiedni tryb SATA - zamiast AHCI / enhanced zmienić na IDE / Compatible.
    lw23ster
    Level 9  
    tak dokładnie, niebieski ekran się pojawia. Coś jest napisane, że wystąpił błąd i system zostanie zamknięty, żeby zrestartować kompa, a jak się błąd powtórzy, to że trzeba się skontaktować z producentem itp.
    Dj Haker
    Level 35  
    Quote:
    . Press <F2> or <Delete> at system POST. Set AHCI Mode in UEFI Setup Utility >
    Advanced > Storage Configuration > SATA Mode.

Koleżanka wyżej napisała.

Musisz zrobić to co tutaj pisze tylko na odwrót - AHCI zmienić na IDE, jeśli nie ma tam takiej opcji to napisz jakie są. Przynajmniej wiesz gdzie szukać. Po tej zmienia instalacja powinna ruszyć :)
    User removed account
    User removed account  
    lw23ster
    Level 9  
    na szczęście zadziałało. Wielkie dzięki za pomoc. Ale ogólnie musze stwierdzić, że ten "BIOS" do AS Rocka jest do bani:P
    lw23ster
    Level 9  
    Może pomożecie jeszcze z podłączeniem neta - otóż gość z upc zamontował mi net na jednym (starym) kompie, no ale teraz jak już udało się podłączyć nowy (dzięki Wam:) to jak przekładam kabel do nowego kompa to neta nie ma. Próbowałem dodać nowy sprzęt (modem), ale tak jakby w ogóle go nie wykrywało.
    Dj Haker
    Level 35  
    Podstawowa sprawa to taka, że jeśli internet jest z kablówki to może być przypisany do konkretnej karty sieciowej, więc po podłączeniu go do nowego komputera nie będzie działać.

Kabel podłączasz do gniazda LAN na płycie głównej ? Jeśli tak, to żadnych modemów dodawać nie musisz.

Start -> Uruchom -> cmd -> ipconfig . Wklej screen na forum.
    artaa
    Level 43  
    W UPC nie ma problemów z innym PC (innym MAC).
    Wystarczy tylko OFF/ON modem i już przyjmuje kolejny PC na kablu LAN.
    lw23ster
    Level 9  
    no u mnie niestety jest. właśnie mam włączone dwa kompy i na jednym (tym starym) net jest, a jak przekładam do nowego to już nie ma (pomarańczowa dioda LINK nie miga, znika w ogóle).

a odnośnie powyższego postu wpisałem ipconfig, no i wyskakuje tylko: Konfiguracja IP systemu windows

c://documents and settings/administrator/_
    Dj Haker
    Level 35  
    Faktycznie dużo to mówi !

Przynajmniej by było wiadomo, czy modem przypisuje poprawnie adres IP !
    User removed account
    User removed account  
    lw23ster
    Level 9  
    ja mam inny system, bo mnie nie ma czegoś takiego "sieci i internet" są po prostu połączenia sieciowe. A takiego rysunku tam na pewno nie ma, ogólnie ma tam żadnych połączeń.

A tak w ogóle (bo już zgłupiałem) skoro mam modem to chyba nie potrzebuje karty sieciowej?
    Dj Haker
    Level 35  
    lw23ster wrote:
    ja mam inny system, bo mnie nie ma czegoś takiego "sieci i internet" są po prostu połączenia sieciowe. A takiego rysunku tam na pewno nie ma, ogólnie ma tam żadnych połączeń.

A tak w ogóle (bo już zgłupiałem) skoro mam modem to chyba nie potrzebuje karty sieciowej?

Chciałoby się powiedzieć... Matko Boska !

Jeżeli zainstalowałeś Windows 7 to będziesz miał Panel sterowania -> Połączenia sieciowe.

Wklej screen o który Cię prosiłem z ipconfig.

Karty sieciowej potrzebujesz bo niby jak podłączysz Internet do komputera ? Ty nie masz modemu wewnętrznego w komputerze, tylko zewnętrzny i przewód z niego musisz podłączyć do karty sieciowej komputera. Jeśli tego nie zrobiłeś to nie dziw się, że nie masz Internetu :D
    lw23ster
    Level 9  
    No bo ja taki amator jestem:P

mam windowsa XP.

A kartę sieciową mam zintegrowaną z płyta.

No ale po wpisaniu polecenia ipconfig w dosie jest napisane tylko co co wyżej napisałem
    dokładnie tak: Konfiguracja IP systemu windows
    C:/documentsnadsettings/_
    User removed account
    User removed account