Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AllShare i przycinanie sie filmów

11 Aug 2012 14:19 10041 35
  • Level 39  
    Witam,mam problem z odtwarzaniem filmów za pomocą AllShare,tv D5500 modem cisco 3925 z Vectry,internet 24 mb w taryfie nocnej 64mb,karta wifi usb tp-link TL-WN721N.Modem od vectry podpięty pod tv za pomocą kabla a karta wifi podpięta do komputera.Mam problem z zacinającymi się filmami co 2-3 sekundy film się zacina i znów leci z mp3 nie ma problemu,czyżby to była wina zbyt wolnego internetu??
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 24  
    Też miałem bardzo podobny problem z przycinaniem się filmów (muzyka działała bez problemów). Rozwiązanie: połączenie wszystkich urządzeń dlna kablami LAN do Switcha Ethernetowego (najlepiej Gigabitowego).
  • Level 39  
    Mój modem od vectry ma wejścia na 4 komputery po kablu,czy jak zamienie kartę wifi na kabel podłączając komputera pod modem wszystko będzie dobrze czy tylko Switch rozwiąże ten problem??
  • Helpful post
    Level 24  
    Jeśli piszesz, że Twój modem ma 4 porty LAN, tzn. że bez problemu możesz je wykorzystać dla urządzeń mających na pokładzie karty sieciowe :-)
    Zawsze połączenie kablowe będzie stabilniejsze (szybsze) niż bezprzewodowe.
    Sprawdź, to się przekonasz :-)
  • Level 39  
    Dzieki kolego jutro sprawdzę to,ten modem od vectry ma nawet wbudowany router WiFi w sobie.
  • Level 24  
    Wi-Fi zostaw sobie do przeglądania Internetu, a nie do Ethernetu...
  • Level 39  
    marcin.waski wrote:
    Wi-Fi zostaw sobie do przeglądania Internetu, a nie do Ethernetu...

A co to za różnica ;D
  • Helpful post
    Level 24  
    No właśnie Ethernet jest połączeniem w sieci wewnętrznej, z którą masz problem. Internet jest tylko "oknem" na świat ;-)
  • Level 39  
    No i dupa zastosowałem kabel i filmy dalej się przycinają,dodam ze jak otworze film na komputerze w programie allshare również się przycinają.
  • Level 24  
    Spróbuj udostępnić Multimedia z komputera za pomocą Windowsowskiego Media Player a nie Samsung All Share. Napisz rezultaty. Jeśli i poprzez WMP też będzie to samo - wyłącz zaporę antywirusową i sprawdź wtedy.
  • Level 39  
    Zaporę zawsze wyłączam jak tylko system wgram,doczytałem się ze można pliki po DLNA udostępnić za pomocą programu Serviio tez się przycinają ale co jakieś 3 -4 sekundy a nie co 2,spróbuje przez media tak jak proponujesz.

Dodano po 7 [minuty]:

A mógłbyś mi powiedzieć gdzie w media Playerze mam to poprzestawiać bo nie wiem
  • Level 24  
    Narzędzia => Opcje => Biblioteka => Konfiguruj udostępnianie - TU zaznaczasz "UDOSTĘPNIJ MOJE MULTIMEDIA DLA:"=> Ustawienia - TU ustawiasz jakie foldery mają być widoczne w sieci - TU również możesz zaznaczyć czy WMP ma dodawać nowe urządzenia sieciowe oraz zmienić wyświetlaną na innych urządzeniach nazwę serwera udostępniającego.

AllShare i przycinanie sie filmów
  • Level 39  
    tylko jest mały problem nie mam takiego pod menu Konfiguruj udostępnianie w bibliotece tak jak u ciebie

Dodano po 19 [minuty]:

Nie wiem co gdzie i jak klękam już psychicznie nad tym,a w tym media Player nie wiem co zrobić.
  • Level 24  
    Poszukaj w ustawieniach / opcjach Media Playera. Jeśli nie znajdziesz, to ściągnij sobie jakiś "lekki" programik do udostępniania sieciowego plików multimedialnych.
    Musimy mieć pewność co do programu udostępniającego, bo jeśli sytuacja nie zmieniła się po podłączeniu przewodem LAN, tzn. że nie było to winą połączenia bezprzewodowego ani zapory antywirusowej. Możesz przypisać w ustawieniach TV statyczny adres IP i DNS, nie kolidujący z innymi urządzeniami pracującymi w tej samej sieci (to też jest częsty problem połączeń międzysprzętowych).
  • Level 39  
    Jaki polecasz program do udostępniania plików,i jaki adres Ip Dns musiałbym wpisać??

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam ze mam jeszcze laptopa który łączy się z ruterem w modemie.
  • Level 24  
    Programu Tobie nie polecę, ponieważ korzystam z WMP (All Share wywaliłem po kilku dniach, bo "zamulało" mój komputer). Wpisz ręcznie adres IP bramy (dostępu) i DNS i ręcznie wpisz IP telewizora, tak aby ostatnia cyfra była inna od urządzeń pracujących w tej samej sieci domowej.
  • Level 39  
    próbowałem z tym IP i DNS ale wtedy tv nie mógł się połączyć z modemem i z internetem,mało tego jak dziś zacząłem podlaczac tv to po minucie może dwóch allshare mi się rozłącza
  • Level 24  
    Czy komputer też masz podłączony przewodem LAN, tak jak TV?
  • Level 39  
    Oczywiście ze tak,zrobiłem tak jak na początku radziłeś żeby tv i komputer był kablem podłączony.
  • Level 24  
    Poszukaj tych ustawień w WMP lub zainstaluj inny program udostępniający Twoje multimedia.
  • Level 39  
    Ściągnąłem PS3 MEDIA SERVER 1.60.0,bardzo dobre narzędzie widzi cały dysk d i c komputera bez udostępniania i wskazywania folderów.To jest program do PS3 ale wykryło tv i go pokazało.ale ciąć tnie się dalej.
  • Level 24  
    Moim zdaniem jest to wina źle skonfigurowanego / wadliwie działającego routera, do którego podłączone są urządzenia sieciowe. Prawdopodobnie będziesz potrzebował wizyty informatyka, bo nawet jakbyś zadzwonił do Vectry (co i tak możesz zrobić) - sprawdzą i przetestują połączenie z ich modemem i stwierdzą, że wszystko jest OK...
  • Level 39  
    Niestety Avi się nie tnie Mkv i M2ts się tnie tak to wyglada jakby za wono buforowało.
  • Level 24  
    Jeśli ani muzyka MP3 ani pliki AVI się nie tną, to problem tkwi w "Routingu" czyli w prędkości przesyłu Twojego routera. Ustawienia lub wymiana urządzenia. U mnie po wymianie na "Gigabitowy" wszystkie problemy automatycznie się rozwiązały.
  • Level 39  
    marcin.waski wrote:
    Moim zdaniem jest to wina źle skonfigurowanego / wadliwie działającego routera, do którego podłączone są urządzenia sieciowe. Prawdopodobnie będziesz potrzebował wizyty informatyka, bo nawet jakbyś zadzwonił do Vectry (co i tak możesz zrobić) - sprawdzą i przetestują połączenie z ich modemem i stwierdzą, że wszystko jest OK...

Zgadza się,oni stwierdza ze wszystko jest w porządku,a sam w ustawienia nie wejdę bo modem jest zablokowany od strony dostawcy,a powiedz mi czy mogę połączyć komputer bezpośrednio z tv kablem i wtedy sprawdzić?
  • Level 24  
    intenso wrote:
    Niestety Avi się nie tnie Mkv i M2ts się tnie tak to wyglada jakby za wono buforowało.

Pliki MKV bez problemu są w stanie "zapchać" sieć domową...
  • Level 39  
    jest na to jakiś sposób prócz dysku przenośnego i switcha??
  • Level 24  
    intenso wrote:
    powiedz mi czy mogę połączyć komputer bezpośrednio z tv kablem i wtedy sprawdzić?

Tylko za pomocą Switcha (rozgałęziacza) Ethernetowego - najlepiej Gigabitowego. Po podłączeniu komputera z TV - telewizor może nie wykryć dostępu do "Internetu", którego nie ma w takim połączeniu.
  • Level 39  
    Faktycznie zpiolem kompa z tv i nic lipa.

Dodano po 3 [minuty]:

To mój modem Linkzobacz czy on wogole by ogarnął te dlna
  • Level 24  
    Powinien bez problemu o ile jest dobrze skonfigurowany...