Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung VK 320. Jak powinna wyglądać fotokomórka?

21 Sty 2005 12:27 1029 6
  • Poziom 12  
    Mam Video Smasunga VK320 był on u elektronika w naprawie prawie rok czasu wymienił on wszystkie elemęty spalone włacznie zsilniczkiem napędzającym ktory sam musialem znaleźć i mmu dostarczyć po wlączeniu Videa wyświelacz zaczyna sie żazyć ale po chwili świeci normalnie glowica sie kręci przez chwile jednak nie chce przyjąć kasety nie wiem czemu może jednak cos jest nie tak z zasilaczem ??:> Bardzo był bym wdzięczny za udostępnienie schematu tego Videa szukałem go juz wszędzie i nic powiem szczeże że nie wiem co ten elektronik w nim zrobił mam nadzieje że nie poprzestawiał mechanizmów po wsunięciu do srodka kasety bez napiecia i po włączeniu magnetowidu wysuwa on kasete . Fotokomurka po prawej stronie powinna być odsłonięta ?? czy zasłonięta przez blaszke jak jest bez kasety video ?? czy powinna ona widzieć droga fotokomurke?? po drogiej stronie kieszeni ?? Pomocy nie znam sie za dobrze jestem początkującym elektronikiem wiem że to dlamnie za duże wyzwanie ale może z waszą pomocą coś zdobje
    zgory dziękuje
  • Poziom 37  
    Trudno Ci będzie wszystko wytłumaczyć. Masz lutownicę? Na początek wymień wszystkie (oprócz największego) kondensatory el. po pierwotnej zasilacza.
  • Poziom 12  
    no jasne że mam lutownice i wszystko co jest potrebne do prac lutowniczych pisząc że jestem początkującym elektronikiem mialem na myśli że nie bardzo wiem jak szukac usterek i tego bym sie chcial nauczyć kondęsatory były wymienione chyba nie trzeba ich po raz kolejny wymieniac . Myślisz że przyczyną takiego włanczania sie wyświetlacza i baku reakcji przy wkladaniu kasety może być uszkodzenie ktoregoś z kondęsatorow co do wyświetlacza to może i bym sie zgodzil ale z kasetą nie mają kondęsatory raczej nic wspulnego przynajmniej tak mi sie wydaje .
  • Poziom 25  
    Na elektrodzie jest serwisówka tego magnetowidu.
    Sam ją tam dałem :ok:
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Jaka serwisowka gdzie tego szukać dokładniej na elektrobdzie jestem od paru dni jeszczen ie wiem gdzie co jest za bardzo
  • Poziom 14  
    wejdz do schematy na głownej stronie albo wpisz w wyszukiwarce
    pozdro.
  • Poziom 37  
    No oi jak z tym zasilaczem?? W tym modelu od niego zawsze się wszystko zaczyna...