Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Padnięty akumulator Li-Ion 0.00V

Maltatv 11 Aug 2012 16:49 1730 4
    Maltatv
    Level 10  
    Witajcie,

Posiadam dwa akumulatory BP930 Li-ion Battery 7.4V 4400mAh (zamienniki canona) oraz ładowarkę Canon CA-920.

Wszystko było pięknie do wczorajszego poranka, wkładam jedną z nich do kamery a tu nic, podłączam do ładowarki - rzekomo pełna, podłączam drugą baterię, ta działa poprawnie.

Zaniepokojony zmierzyłem napięcie i niestety 0.00V, druga natomiast 9.25V, oryginał 9,36V.

Wszystkie akumulatory zakupione w tym samym czasie, wątpię że któraś była wyładowana dłuższy czas choć głowy nie dam. Z tą jedną faktycznie był czasem problem, że jakby "nie stykała" ale to były odosobnione przypadki i kamera ruszała po ponownym włożeniu.

Zastanawiam się przed rozcięciem obudowy czy jest jakaś możliwość sprawdzenia czy to przypadkiem nie wina odlutowanych styków lub całkowitego rozładowania, z którym oryginalna ładowarka nie może sobie poradzić.

Czym wtedy mógłbym naładować tą baterię, przynajmniej do poziomu widoczności jej przez ładowarkę?

Z góry dziękuję za pomoc.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    andy127
    Level 30  
    Witam.
    Mam radiotelefon Baofeng UV-3R z akumulatorem Li-ion 3,7V, 1500mAh, 5,5Wh. Zostawiłem zbyt długo akumulator w radiu bez ładowania. Okazało się, że ma 0,0V. Podładowałem go trochę z zasilacza laboratoryjnego i resztę w oryginalnej ładowarce. Działa raczej poprawnie.
    Warto spróbować. Jeśli będzie miał przerwę to się zorientujesz, bo nie przyjmie prądu ładowania z zasilacza. Tylko nie szalej z tym ładowaniem z zasilacza (np. laboratoryjnego) aby nie zagrzał się i nie eksplodował. Daj mały prąd i czekaj co z tego wyniknie. Jak ruszy (kontroluj napięcie) to przełóż go do oryginalnej ładowarki.
    Andrzej
    Maltatv
    Level 10  
    Dziękuję za pomoc :) Jaki prąd zaserwować mu na początek?
    andy127
    Level 30  
    Ja dałem ok. 100mA. Ale mój akumulator był 1500mAh. Najważniejsze aby się nie zagrzał. Gdyby na krótki czas dostał więcej, to się też chyba nie obrazi.
    Andrzej