Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki procesor do karty Gigabyte GeForce GTX 550 Ti

11 Sie 2012 17:58 4169 25
  • Poziom 11  
    Chciałbym kupić kartę graficzną Gigabyte GeForce GTX 550 Ti i mam pytanie czy mój procesor Intel® Core™2 Duo E6300 na sockecie 775 bardzo będzie ograniczał wydajność karty graficznej w grach?
    Jeśli tak to jaki procesor doradzacie kupić bez obowiązku wymiany płyty głównej?
    Zasilacz ma moc 450 W (nie jest na czarnej liście ale nie pamiętam firmy, a piszę z pracy i nie mam jak sprawdzić).
  • Poziom 43  
    A płyta główna to? - Bez tego o ew. wymianie CPU trudno pisać.
    A wszystko co masz teraz podpięte to? - Kwestia obciążenia PSU na teraz i po zmianie karty.
  • Poziom 11  
    Dysk 1Tb
    Płyta główna Asus P5B
    Ram 1Gb
    Nagrywarka DVD
  • Poziom 43  
    satyricon666 napisał:
    mam pytanie czy mój procesor Intel® Core™2 Duo E6300 na sockecie 775 bardzo będzie ograniczał wydajność karty graficznej w grach?

Tak i to sporo. Nawet po OC do tych ~3GHz karta będzie ograniczana.

Marka i model PSU?
  • Poziom 11  
    Kurcze teraz nie dam rady wszystkiego napisać. Jutro wypiszę calutką konfigurację modelową mojego sprzętu.
  • Poziom 11  
    Procesor Intel® Core™2 Duo E6300 na sockecie 775
    Zasilacz Modecom Premium 400
    Płyta Asrock P5B-DE
    Grafika Nvidia GeForce 7600GT
    Dysk Samsung HD1035J
    Napęd TSSTcorp CDDVDW SH-S222A
    Ram 2x 512 GEIL PC2-6400 (400MHz)
    Muzyka zintegrowana
    Sieciówka WiFi na USB podłączona
    Klawiatura kabel
    Myszka USB Bezprzewodowa
  • Poziom 43  
    Ten zasilacz nie nadaje siedo zasilania lepszej karty graficznej, ba jest niebezpieczny przy zasilaniu posiadanej konfiguracji.
  • Poziom 11  
    To proszę powiedz co musiałbym zrobić żeby móc włożyć w tą płytę taką kartę graficzną?
    Chodzi mi o zasilacz i procesor jaki musiałbym kupić, ale w rozsądnej cenie bo sama karta graficzna mało nie kosztuje :)
  • Poziom 43  
    Najtaniej Aerocool VP-450 oraz grafika HD6770 - tańsza od 550Ti a ma identyczną wydajność. No i nie będziesz miał spadków wydajności po instalacji sterowników od nVidii jeśli masz Win7.
  • Poziom 11  
    A procesor? Wystarczy drobinę podkręcić i lepsze chłodzenie?
  • Poziom 43  
    Jakim budżetem dysponujesz? Bo inwestowanie w socket 775 jest średnio opłacalne.

Minimum to wymiana zasilacza (Fortron MDN/HLN z allegro), dokupinie 1-2GB pamieci i OC tego CPU do ~3GHz, wtedy wystarczy karta pokroju HD4850. Lepsze karty będą ograniczane przez CPU.
  • Poziom 11  
    Gdzieć 700-800 złotych. Nie chciałbym więcej wydawać :D
  • Poziom 43  
    To nie ma sensu inwestować w LGA775.

Zakup płyty na H61 + G540 + 4GB pamięci.
    Do tego HD5770/HD6770 + Fortron HLN/MDN.
  • Poziom 43  
    Zmień zasilacz na Aerocool VP-450 lub OCZ SXS 2 400W i zmieścisz się w budżecie.
  • Poziom 11  
    A co z obudową ponieważ płyta to mATX a ja mam ATX :)
  • Poziom 43  
    satyricon666 napisał:
    A co z obudową ponieważ płyta to mATX a ja mam ATX :)

No to płyta się zmieści - problem miałbyś gdyby było odwrotnie.
  • Poziom 11  
    Czyli ta konfiguracja jest:
    Procesor INTEL Celeron Dual Core G540 - 2.50 GHz BOX, s-1155
    Pamięć DDR3 GOODRAM - 4 GB / 1333 (2x 2 GB)
    Płyta główna ASROCK H61M-HVS - m-ATX
    Grafika PCIex GIGABYTE HD 6770 1024 MB DDR5
    Zasilacz OCZ StealthXStream 2 - 400 W

Całość włożę w obudowę standard ATX i dorzucę ze starego kompa:
    Dysk Samsung HD1035J
    Napęd TSSTcorp CDDVDW SH-S222A

I mam pytanie czy przy takiej konfiguracji komputera najnowsze gry mi pójdą bez problemu na max detalach czy raczej nie (mówię o na przykład Crysis 2)
  • Poziom 43  
    Co do nagrywarki to jest ona na PATA, a płyta nie obsługuje takowych.

Co do najnowszych gier to trzeba wydać 3k złotych aby grać na max w HD.

Crysis 2 będzie bez problemu działał na wysokich ustawieniach.
  • Poziom 11  
    No właśnie sprawdziłem i wiem że nie pójdzie. Ale i tak teraz wszystko na przenośne urządzenia się wszystko nagrywa :) Czyli sprzęt będzie zoptymalizowany? Mogę lecieć i kupować?
  • Poziom 43  
    Tak, jest OK. Do gry w max detalach (niekoniecznie w FullHD) potrzebujesz co najmniej procesora klasy i3/Phenom II X4 i grafiki HD6850.
    Przejście z twojej obecnej grafiki na HD6770 to już będzie przepaść a jak sprzedasz swoje stare części, dołożysz to kupisz używany Core i5 2320/2400/2500 lub wydajniejszą grafikę i zestaw zyska na wydajności.
  • Poziom 11  
    Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc :D

Dodano po 3 [godziny] 58 [minuty]:

A polecacie coś innego w tej cenie do gier ale powiedzmy lepiej pasującego czy to jest już maks? (oczywiście max w rzeczywistości nie istnieje).
    Pytam bo zdecyduję się na to co razem ustaliliśmy, ale jeśli jest to mogłoby być coś lepszego :D
  • Poziom 43  
    Nie kupisz nic lepszego i zarazem nowego w tym budżecie.
  • Poziom 11  
    To jescze jedną rzecz dopytam. Jeśli wrzucę adapter sata(męski)/ide(żeński) do napędu do będzie działał na tej płycie głównej?
  • Poziom 43  
    satyricon666 napisał:
    Jeśli wrzucę adapter sata(męski)/ide(żeński) do napędu do będzie działał na tej płycie głównej?

Nikt tego nie wie - z przejściówkami bywa bardzo różnie.
  • Poziom 11  
    Udało mi się kupić czekam właśnie na sprzęt:D Jutro powinien być. Nie bawiłem się w adaptery i stare obudowy po prostu kupiłem wszystko nowe i wrzucę do środka tylko stary dysk 1Tb :D

Serdecznie wszystkim dziękuję za pomoc zwłaszcza Kasek21 i Wariato :)
    Ofiarowałem Wam swoje punkty:)