Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak dźwięku.. sterowniki wszystko jest

11 Sie 2012 18:24 1047 7
  • Poziom 7  
    Witam! Nie mam dźwięku w komputerze.. wszystkie sterowniki zainstalowałem.. w menedżerze urządzeń wyświetla się wykrzyknik przy cmedia ac97 audio device. prubuje instalować sterownik orginalny od tej płyty głównej i dalej nic.. płyta to gigabyte ga-7VAX.. wszystko chodziło normalnie do tej pory.. i teraz nie chodzi.. proszę o pomoc bo już nie wiem co robić.. ogólnie naprawiam komputery i składam ale z takim przypadkiem się jeszcze nigdy nie spotkałem.. czy problem ustąpi jak zainstaluję innego windowsa? teraz jest windows xp sp2.
  • Poziom 43  
    feroza5 napisał:
    w menedżerze urządzeń wyświetla się wykrzyknik przy cmedia ac97 audio device.

Jaki kod błędu zgłasza Menadżer?

Dzwięk nagle przestał działac czy np.: taki objaw jest po instalacji systemu?
  • Poziom 43  
    Możesz jeszcze dograć SP3.
    Do moda: moja gafa co nie oznacza,że trzeba od razu wywalać post.
  • Poziom 7  
    Tak, od razu przestał działać dźwięk po formatowaniu. Jak zainstalowałem wszystkie sterowniki to dźwięk tak jakby trzeszczał w głośnikach przy włączaniu i wyłączaniu komputera, natomiast jak włącze jakąś piosenkę to nic nie słychać. Kod błedu to 10.
  • Poziom 7  
    sterowniki instalowałem już kilka razy.. tam jest windows xp sp2
  • Poziom 43  
    feroza5 napisał:
    sterowniki instalowałem już kilka razy..

Instalują się poprawnie czy z jakimś komunikatem?

Daj screen Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio.
  • Poziom 20  
    Użyj jakiegoś Driver Cleaner i porządnie pozbądź się obecnych sterowników. Zrestartuj system i zainstaluj to co kolega z góry Ci napisał. SP3 też grzechem nie będzie.