Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy + - ładowarka nie ładuje, pomimo iż telefon jest w stanie chargin

wolf911 11 Sie 2012 18:39 5270 2
  • #1 11 Sie 2012 18:39
    wolf911
    Poziom 2  

witam, często używam nawigacji w samochodzie więc postanowiłem zainwestować w uchwyt i ładowarkę. na początku kupiłem ładowarke blue star czyli tani zamiennik. Po podłączeniu do telefonu, ten zaczął mi pokazywać że ładuje, w go power master pokazało że za dwie godziny bateria się naładuje, jednak poziom naładowania baterii zaczął spadać a "czas ładowania" w gpm wydłużać się, aż do rozładowania telefonu. Pomyślałem, że to wina taniego zamiennika, więc kupiłem na allegro oryginalną ładowarkę a przy najmniej tak pisało na aukcji samsunga i dzieje się dokładnie to samo, przy ładowaniu temperatura nie przekracza 40 stopni c. Ładowarka samsunga ma naklejoną specyfikacje z której wynika że powinna ładować natężeniem 700 mAh czyli tak jak ładowarka sieciowa, niestety procenty dalej spadają. Nie wiem czy mam pisać do sprzedawcy z allegro że wysłał mi gniota, czy to wina telefonu, co myślicie? Ahh i najważniejsze Zrobiłem test, że wyłączyłem telefon przy stanie 30% podłączyłem do ładowania, po pół godzinie włączyłem (cały czas ładował) i było już tylko 25%. Procenty spadają faktycznie, a nie jest to bład bo gdy dojdzie do zera telefon pada. Jakieś rady?

edit 1 Tak myślę, że może jest pomylony plus z minusem skoro rozładowywuje telefon nawet gdy jest wyłączony, ale czy to możliwe, aby tak było w dwóch ładowarkach? Sprawdzałem to w 3 samochodach wszędzie jest tak samo, może to coś z telefonem? usb z kompa ładuje normalnie...

0 2
  • #2 16 Lis 2012 15:36
    jaco777
    Poziom 24  

Witam.

Temat ma już parę miesięcy, użytkownik wolf911 nieaktywny też od kilku miesięcy ale odpowiedź może komuś się przyda.

Przy opisanych objawach, czyli telefon pokazuje że jest ładowany a mimo to poziom naładowania baterii spada:
    1) ładowarki mogą mieć za słabą wydajność prądową (oryginał nie zawsze jest oryginałem),
    2) gniazdo zapalniczki w samochodzie słabej jakości (zaśniedziałe styki, słabe kontakty, za cienkie przewody itp.),
    3) kabel do ładowania uszkodzony (jeżeli stosujemy takowy),
    4) w ostateczności problem w telefonie (który rozpoznaje do czego jest podłączony i jak ma się ładować/jakim prądem).

Powyższe na podstawie doświadczeń z moim Samsung Galaxy S Duos.

0
  • #3 16 Lis 2012 16:50
    wolf911
    Poziom 2  

Nieaktywny bo nikt nie odpowiedział. Okazało się, że to wina samochodu, który psuł wszystkie ładowarki, nie wiem jak to możliwe bo nie jestem elektronikiem. Zawsze na początku testowałem w aucie w którym była i jest po dziś dzień jakaś awaria.

Telefon po takich ładowaniach zaczął świrować, że co jakiś czas pokazywał że ładuje nawet gdy nie było nic podłączonego do niego. Do tego padła też nawigacja której używałem mio 500 move bodajże. To znaczy ekran się podświetla dużo jaśniej na kilka sekund, nawigacja się wyłącza, pokazuje, że ją ładuje nazmiane z naładowaniem przy podłączeniu. Już nie używam gniazdka w tym aucie. Przemierzyłem je tylko voltomierzem i było wszystko ok, 12,5-13V.

0