Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Śrubokręty - co kupić, aby było nie do zdarcia?

11 Sie 2012 20:16 21119 35
  • #1 11 Sie 2012 20:16
    1684985
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 11 Sie 2012 20:21
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

To:

What napisał:
    Śrubokręty - co kupić, aby było nie do zdarcia?

wyklucza to:
    What napisał:
    do 70zł

Więc albo kupisz jakąś amatorszczyznę, albo dołożysz i kupisz coś porządnego. Ja sobie chwalę drobny sprzęt (śrubstaki, kombinerki...) od NEO. Są oczywiście lepsze i droższe firmy.

0
  • #3 11 Sie 2012 20:24
    jurek84
    Poziom 21  

Zależy co będziesz robił. Ja osobiście nie spotkałem się jeszcze ze śrubokrętami, które byłyby nie do zdarcia.

0
  • #4 11 Sie 2012 20:32
    robokop
    Moderator Samochody

Co z tego że będą nie do zdarcia, skoro cały czas są do pogubienia/kradzieży? Tak czy inaczej, 70 zł na jakiś konkretny uniwersalny i dobry zestaw to zbyt mało.

0
  • #5 11 Sie 2012 21:05
    elktromonter
    Poziom 14  

Każde narzędzie prędzej czy później zużyjesz. Kwestia jego roboczego obciążenia. Jeśli masz zamiar od czasu do czasu coś pomajsterkować mogą to być narzędzia z Lidla czy innej Castoramy, sam posiadam takie w domu i to wykonania prac od czasu do czasu wystarczy.
    Ale jeśli masz zamiar mocno je wykorzystywać to może coś z firmy Coval np.: http://www.coval.com.pl/oferta_srubokrety_wkretaki.php
    Posiadam w firmie akurat klucze tej firmy i jeszcze parę gadżetów i miło się nimi pracuje.

0
  • #6 12 Sie 2012 14:58
    1684985
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 12 Sie 2012 15:15
    Błażej

What napisał:
    Wkręty w alternatorze, nie odkręcane od 24 lat.

Do takich zabaw to TYLKO śrubokręty ślusarskie umożliwiające uderzenie młotkiem i założenie klucza, jako dźwigni. Tutaj mi najbardziej pasują wyroby naszej rodzimej Kuźni.

0
  • #9 12 Sie 2012 15:21
    Karaczan
    Poziom 39  

Ew śrubokręty udarowe. Jak masz dobre bity to praktycznie nie ma rzeczy nie do odkręcenia.

0
  • #10 12 Sie 2012 16:05
    1684985
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 16 Sie 2012 20:37
    balonika3
    Poziom 36  

Błażej napisał:
    Ja sobie chwalę drobny sprzęt (śrubstaki, kombinerki...) od NEO.

Śrubstak to nie śrubokręt, ani inne drobne narzędzie. To imadło.

-2
  • #15 17 Sie 2012 20:47
    Błażej

What napisał:
    Ja szukałem normalnych śrubokrętów.

Przecież to są NORMALNE śrubokręty! Tylko przyzwoite. Stąd też ich cena.
    Tak, jak Święty Mikołaj nie istnieje (mam nadzieję, że nie wywołałem teraz u ciebie szoku i nie zburzyłem postrzegania świata), tak samo NIE MA tanio i dobrze. Chcesz mieć narzędzia, które ci posłużą dłużej - trzeba za nie zapłacić. Mając porządne narzędzia będziesz mieć dodatkową motywację, by o nie dbać. Ja na przykład NIGDY nie pożyczam swoich narzędzi. Bo nie.

0
  • #16 18 Sie 2012 00:56
    malboro51
    Poziom 13  

Ja też nie pożyczam, czy to samochód czy picza choruje ten kto użycza, a zawsze jakiś się znajdzie na pożyczenie który zobaczy konkretny zestaw kluczy który świeci w oczy jak złoto.

Powiem tak te co podałem przesada oczywista, sam szukam i myśle że z bitami są najlepsze ponieważ zajmują sporo mniej miejsca, ale te są kozackie

http://allegro.pl/profesjonalny-zestaw-precyzyjnych-wkretakow-45szt-i2556472943.html

http://allegro.pl/zestaw-wkretakow-z-gietka-przedluzka-33-eleme-i2530226967.html

http://allegro.pl/zestaw-wkretakow-precyzyjnych-cr-mo-30szt-e-mark-i2568021683.html

według mnie to konkretne zestawy, mam też STANLEYA z grzechotką świetna sprawa

0
  • #17 18 Sie 2012 12:44
    jurek84
    Poziom 21  

malboro51 napisał:
    Ja też nie pożyczam, czy to samochód czy picza choruje ten kto użycza, a zawsze jakiś się znajdzie na pożyczenie który zobaczy konkretny zestaw kluczy który świeci w oczy jak złoto.

Powiem tak te co podałem przesada oczywista, sam szukam i myśle że z bitami są najlepsze ponieważ zajmują sporo mniej miejsca, ale te są kozackie

http://allegro.pl/profesjonalny-zestaw-precyzyjnych-wkretakow-45szt-i2556472943.html

http://allegro.pl/zestaw-wkretakow-z-gietka-przedluzka-33-eleme-i2530226967.html

http://allegro.pl/zestaw-wkretakow-precyzyjnych-cr-mo-30szt-e-mark-i2568021683.html

według mnie to konkretne zestawy, mam też STANLEYA z grzechotką świetna sprawa

Te pierwsze są fajne, bo jest kilka nietypowych nasadek. Resztę kupisz w każdym hipermarkecie.

0
  • #18 18 Sie 2012 22:41
    bestler
    Admin DIY, Automatyka

A ja już od jakiegoś czasu kupuję tylko narzędzia JONNESWAY'a. Ich jakość podobno zależy od źródła/sklepu. U mnie w mieście jest taki jeden punkt, gdzie mają duży wybór tych narzędzi i jestem bardzo zadowolony. Opinie są różne, ostatnio w innym sklepie mi facet wyjaśniał, że Jonnesway to słabe narzędzia, że Yato są o niebo lepsze, ale powiedzmy, że mam na ten temat swoje zdanie. Generalnie ja się nie zawiodłem (jak do tej pory) i uważam, że narzędzia tej firmy są godne polecenia a i cena nie jest jakaś kosmiczna.

0
  • #19 19 Sie 2012 18:09
    krzycho123
    Poziom 31  

malboro51 wszystkie co pokazałeś to typowy marketowe badziewie.

Miałem takie zestawy , bity są tak plastyczne że starczaja najwyżej na kilkadziesiąt śrub potem nie trzymają już wymiarów.

0
  • #20 19 Sie 2012 19:25
    malboro51
    Poziom 13  

W markecie u mnie takich nie widziałem a na allegro nie ma dużego wyboru co do firm, nie będzie odkręcał aż tak zapieczonych śrub, to nie mechanika samochodowa że potrzeba jak najbardziej konkretnych kluczy nie do zdarcia, jeżeli znalazłeś konkretne to podaj link z chęcią zobaczę

0
  • #22 20 Sie 2012 19:31
    Brivido

Poziom 28  

Może warto by było sklecić sobie jakiś komplet bitów z allegro, kupując na sztuki jakieś dobre ;)

-1
  • #23 20 Sie 2012 19:53
    bizon_126
    Poziom 29  

bizon_126 napisał:
    Chcesz nie do za jechania ?
    Poszukaj BERNER pracuję tymi kluczami w pracy i powiem że imponujące
    Neo też godne polecenia

Zagląda do mnie do pracy przedstawiciel handlowy i ma cały katalog nasadki bity i różne specyfiki na sztuki naprawdę godne polecenia
    Można na sztuki lub całe zestawy co komu się podoba
    Była grzechotka naprawdę nie szło jej zerwać aż w końcu się ktoś nią ''zaopiekował'
    Bity można młotkiem walić-poważnie

0
  • #24 09 Kwi 2013 20:07
    zombislaw
    Poziom 2  

Za najlepsze wkrętaki uznaje się śrubokręty firm:
    PB Swiss
    Witte
    Wera
    Felo
    Są one produkowane w Niemczech bądź jak PB Swiss w Szwajcarii.Najwyższa jakość wykonania.Niestety cena trochę odstrasza

Dodano po 2 [minuty]:

Facom zaś są to wkrętaki produkcji chińskiej produkowane pewnie w tej samej fabryce co Stanley Fat Max.Z dawnej francuskiej firmy została tylko nazwa.

0
  • #26 09 Kwi 2013 21:07
    Van GORRE
    Poziom 13  

leonsocio napisał:
    A Wiha?

To samo co Wera i lista firm z powyższego postu.

0
  • #27 09 Kwi 2013 22:05
    2108893
    Użytkownik usunął konto  
  • #28 09 Kwi 2013 23:00
    zombislaw
    Poziom 2  

Polecam Werę.Jest tego sporo na allegro.O ile oczywiście cena cię nie przerazi.

0
  • #29 09 Kwi 2013 23:06
    2108893
    Użytkownik usunął konto  
  • #30 09 Kwi 2013 23:18
    Van GORRE
    Poziom 13  

Ja mam taki zestaw
    Link 189 zł. Uwaga na ten uchwyt (rękojeść) bitów w zestawie, jest kiepski (bity pod naciskiem wpadają do środka).
    Lepiej dokupić od razu
    taki Link lub taki Link 42-55 zł.
    Cena za komplet wychodzi 240 zł (w tej firmie często są rabaty po zarejestrowaniu na 20 zł lub jakiś tam procent).

Ogólnie kiedyś cały powyższy zestaw 9 bitów + teleskopowa rękojeść w ładnym etui kosztował 320 zł, także cena za euti porażała i odpuściłem.
    Obecnie można kupić taki zestaw Link, ale jeden dodatkowy bit jest dla mnie zbędny a tak przynajmniej mam jeszcze jedną rękojeść (kiepską ale i tak się przydaje).
    Ogólnie zestaw do prac precyzyjnych, typowa podstawka z malutkimi krzyżakami i płaskimi a także TORXami. Używam zestawu codziennie od kilku miesięcy i nie zamieniłbym na nic innego. Niebawem dokupię dodatkowe bity. Uprzedzam iż cena jednego bita (dwie końcówki) w granicach 20-32 zł i zależy wyłącznie od sklepu.

Jedyne zastrzeżenie do rękojeści żółtej ESD, straszenie podatna na chwytanie brudu; trzeba często myć.

Informacja dla pedantycznych - teleskopowa rękojeść posiada minimalny luz na boki.

0