Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator Dewalt DC9180/DE9180 18 2.0Ah Li-Jon NANO - Traci moc

11 Sie 2012 21:37 3689 9
  • Poziom 8  
    Zakupiłem używaną wkrętarkę dewalt cd727 z kompletem aku litowo jonowych 2,0ah NANO i ładowarką...

Wszystko było by wspaniale tylko że baterie padają po krótkiej chwili użytkowania.

Zaprzęgnięte do do lisicy pocięły jedynie kilka gałązek i pozdychały wpierw jedna, potem druga, .
    Ta która pociągnęła trochę dłużej ma 6,04V po rozładowaniu
    druga 6,45 i padła niemal natychmiast.

W komplecie była też ładowarka 40 min de9135 - mimo ze baterię mają 2,0ah ładują się niemal 2h
    Mam tez NI-Cd 2,6Ah i ładowarka ładuje je uczciwie....

Co jest nie tak, a może wszystko jest OK, i te aku rzeczywiście są takie słabe z natury....

Pozdrawiam i proszę o radę co z tym począć.

Dodano po 56 [minuty]:
    właśnie minęły 3h odkąd bateria [6,45] wylądowała w ładowarce więc....

Proszę, bez takich dodatków tutaj. [retrofood]
  • Poziom 8  
    Okazało się ze to była wina ładowarki, wszystkie baterie ładowała słabym napięciem, i wkrętarka przestawała pracować równo po 10 min.

Niestety zacząłem grzebać wewnątrz aku i zaowocowało to tym
    Akumulator Dewalt DC9180/DE9180 18 2.0Ah Li-Jon NANO - Traci moc Akumulator Dewalt DC9180/DE9180 18 2.0Ah Li-Jon NANO - Traci moc
    toteż moja prośba o pomoc, radę jak to naprawić...

Pozdrawiam
  • Poziom 37  
    W czym problem? Teraz musisz go złożyć z powrotem w kolejności odwrotnej do rozkręcania :D Zaś jeśli chodzi o tą taśmę od chyba czujnika temperatury to albo ją się wciska w szczelinkę lub jest tam dźwigienka trzeba ją odgiąć i włożyć taśmę i zamknąć.
  • Poziom 8  
    taśma jest urwana - i w tym spory problem -
  • Poziom 37  
    Skoro jest urwana to trzeba pokombinować. Przede wszystkim musisz umieścić ją w tym ów gnieździe jak będzie z tym wszystko ok to bym przeciął ją i zrobił przedłużenie cieniutkim przewodem i w ten sposób ja przedłużył. Ścieżki są z miedzi więc delikatnie odsłonić je z pod lakieru ochronnego i delikatnie lutować. Jak się postarasz to dasz rade kiedyś tak miałem w magnetofonie głowice podłączoną do płyty i taśma się uszkodziła to tak pokombinowałem i udało się ścieżki tak odtworzyć.
    Nie wiem jak na jej końcu jest bo może by dało radę zastąpić taśmę przewodami.
  • Poziom 8  
    zdzisiek1979 napisał:
    Skoro jest urwana to trzeba pokombinować. Przede wszystkim musisz umieścić ją w tym ów gnieździe jak będzie z tym wszystko ok to bym przeciął ją i zrobił przedłużenie cieniutkim przewodem i w ten sposób ja przedłużył. Ścieżki są z miedzi więc delikatnie odsłonić je z pod lakieru ochronnego i delikatnie lutować. Jak się postarasz to dasz rade kiedyś tak miałem w magnetofonie głowice podłączoną do płyty i taśma się uszkodziła to tak pokombinowałem i udało się ścieżki tak odtworzyć.
    Nie wiem jak na jej końcu jest bo może by dało radę zastąpić taśmę przewodami.

trochę więcej zdjęć, poza tym na taśmie jest napięcie po sprawdzeniu multimetrme

Akumulator Dewalt DC9180/DE9180 18 2.0Ah Li-Jon NANO - Traci moc Akumulator Dewalt DC9180/DE9180 18 2.0Ah Li-Jon NANO - Traci moc Akumulator Dewalt DC9180/DE9180 18 2.0Ah Li-Jon NANO - Traci moc Akumulator Dewalt DC9180/DE9180 18 2.0Ah Li-Jon NANO - Traci moc Akumulator Dewalt DC9180/DE9180 18 2.0Ah Li-Jon NANO - Traci moc
  • Poziom 37  
    Albo jest od jakiegoś modułu kontroli temperatury akumulatorów lub jakiś pomiar ale nie przejmował bym się tym tylko naprawił oczyść i zrób mostki. Nawet nie ma dużo roboty z tym tylko trzeba zrobić to precyzyjnie by nie porobić zwarć lutem.
    Myślałem że gorzej będzie a tu tylko trzeba ją tylko oczyścić zsunąć i zrobić powiedzmy 5mm odcinki drucika ( odizolowany drut jako połączenie ścieżki ) i zlutować ścieżki byle precyzyjnie i nie za długo lutować każdą ścieżkę bo może się rozlecieć. Jeszcze tylko dla pewności sprawdź gdzie wyjdzie lutowanie by nie było kolizji podczas zaginania taśmy w obudowie bo może być pech i będzie coś kolidować i się rozerwie przy zamykaniu obudowy. ( Miejsce lutowania będzie sztywne. )
  • Poziom 6  
    Akumulator Dewalt DC9180/DE9180 18 2.0Ah Li-Jon NANO - Traci moc
    Witam mam pytanie ,jak wyciagnac elektronikę,to co siedzi tam w srodku obudowy wszystkie mozliwe śruby odkreciłem
  • Poziom 37  
    Witam.
    Prawdopodobnie należy wypchnąć od góry, a nie ciągnąć za przewody. Wypychać jakimś dielektrykiem (drewno, plastyk) przedtem odłączyć przewody od baterii.