Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

5.1" i9220 N9000 1.0GHz Android 4.0.3 Smartphone....Chińskie oszustwo

country_daro 11 Sie 2012 21:13 9119 18
  • #1 11 Sie 2012 21:13
    country_daro
    Poziom 2  

Witajcie. Kupiłem na ebay'u taki własnie wynalazek. Wszystko byłoby ok, z wieloma niespodziankami byłem w stanie się pogodzić, ale jednego nie jestem w stanie zaakceptować. Mianowicie. Napisali na pudełku, że pamięć wewnętrzna to 4 GB, w rzeczywistości 503 Mb. Ok zagryzłem wargi, ale kolejnego numeru już kompletnie nie rozumiem. Włozyłem 8 GB (sprawdzoną) kartę sd i pokazuje mi dostepnej wolnej pamięci 3.79 GB, a karta jest po formacie i na pc akceptowalne 7.36 GB. Powiedzcie proszę jak to rozumieć, czy takie smartfony da się jakos podkręcać? Mam prośbę, oszczędźcie sobie krytyki pod moim adresem, kupiłem to z czystej ciekawości i nie żałuję, bo reszta jest zadowalająca jak za cenę 150 Funtów. Pozdrawiam. Darek

0 18
  • #2 11 Sie 2012 21:22
    tele_sim
    Poziom 33  

country_daro napisał:
    kupiłem to z czystej ciekawości i nie żałuję

To po co chcesz szukać pomocy skoro nie żałujesz? to jest poprostu dziadostwo i nic nie poradzisz badź nie obsługuje takich kart (pojemności > 2,4gb)

0
  • #3 11 Sie 2012 23:27
    robo112-2010
    Poziom 13  

Oficjalnie można 32GB karte:
    Memory
    Built-in Memory: 4GB ROM / 512MB RAM,
    Memory Card: support to extend TF card to 32GB maximally

0
  • #4 13 Sie 2012 10:39
    alien99
    Poziom 24  

Napisać wszystko można ;) Papier przyjmie wszystko a rzeczywistość jest zupełnie inna jak widać ;)

0
  • #5 13 Sie 2012 13:31
    country_daro
    Poziom 2  

Dokładnie tak jak mówicie, no cóż kolejny raz Chinczycy pokazali swoją wielkość ;)
    Dziękuję za zainteresowanie sie tematem. Miłego dnia.

0
  • #6 14 Sie 2012 10:34
    Piotrek666
    Poziom 13  

Witam.

Ja się właśnie do niego przymierzam.
    Domyślam się że nie obsługuje powyżej 4gb z powodu "jakiegoś tam" :/ (łatka na system?- tak jak to było z windows xp i ramami pow 2-4 gb)

A tak swoją drogą
    Mam już chinola al`a blackberry(4 rok już mu idzie) i nie chce się dziadostwo popsuć :P
    Czemu dziadostwo?
    Ponieważ posiada chińskie dzwonki co nie da się ich zmienić - a wierzcie mi są okrutne.
    bateria trzyma 5 dni -dopiero wtedy spada jedna kreska - a jak ona już zejdzie, to mamy pół dnia na pozostałych czterech.
    nie udało mi się do tej pory ustawić mms`ów i nie mogę ich odczytywać(może po prostu nie potrafi, choć to dziwne bo internet itd. działa bez zarzutu)
    Interface jest idiotyczny.
    jest nieszczelny - po jakimś czasie kurz wejdzie pod wyświetlacz - wkurzające zwłaszcza na słońcu.
    I przede wszystkim nie oszczędzam go - parę razy już lądował na ścianie bo rzut nie wyszedł.

Wspominam o tym bo mam pytanie do country_daro i innych właścicieli tego n9000

Jak wygląda sprawa z baterią? - jak długo wytrzymuje?
    czy też cierpi ten model na któreś z dolegliwości które wymieniłem wyżej?

Wiadomo że od chinola nie ma co się spodziewać ale wydaje mi się że powoli nadrabiają straty do markowych telefonów - no i ta cena!

Pozdrawiam

0
  • #7 14 Sie 2012 12:01
    alien99
    Poziom 24  

Nawiązując jeszcze do tematu to nieraz jak kupują u mnie ludzie karte pamięciu to mówią że kupili jakąś tanią chine z allegro np 4gb albo 8gb a w rzeczywistości 4gb ma tylko 2,5gb wolnego a 8gb 6gb :) Więc tak jak wcześniej napisałem w chinach napisać można wszystko ;)

0
  • #8 14 Sie 2012 14:09
    telchina.pl
    Poziom 2  

Najgorsze jest to że niby ten sam model telefonu produkuje kilka fabryk i kolejne aby obciąć koszty wprowadzają gorsze, tańsze podzespoły, baterie itd

Jak już ktoś kupuje chiński telefon to warto wybrać ten z widoczną marką np STAR a nie sam model telefonu bez producenta

0
  • #9 28 Sty 2013 09:44
    Mexaris
    Poziom 10  

Witam...Odświeżę troszkę temat.Coraz więcej jest tych telefonów na rynku i są coraz bardziej dopracowane.Zostałem posiadaczem N9000 z uwagi na wielkość wyświetlacza i co najważniejsze , dual sim ! Jednakże kilka aplikacji które używam , wymagają Root-a.I tu właśnie zaczynają się niewielkie schody.Czy ktoś z was potrafi zrootować ten telefon?Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki...

0
  • #10 28 Sty 2013 10:50
    Piotrek666
    Poziom 13  

5.1" i9220 N9000 1.0GHz Android 4.0.3 Smartphone....Chińskie oszustwo 5.1" i9220 N9000 1.0GHz Android 4.0.3 Smartphone....Chińskie oszustwo

Postanowiłem dodać coś od siebie po krótkim użytkowaniu telefonu(koniec listopada).

Jestem zadowolony z telefonu.
    Jest wygodny w obsłudze, poza tym wielkość wyświetlacza jest optymalna dla mnie - nie mam problemu z pisaniem sms`ów nawet na małej klawiaturze.

uwagi moje?
    - jak to zawsze w chińczykach... szczelność
    Drobiny kurzu pod wyświetlaczem(na szczęście mało i nie są irytujące) i pod soczewką ochronną kamery.

- aparat robi takie zdjęcia, że wszystko jedno czy jest kurz na nim czy też nie ma(i co z tego że ma 5 czy 8 mpix) - nawet wykupiony camera zoom fx nie pomoże

- android mi się parę razy zawiesił i fakt! przydało by się rootowanie i jellybean na pokładzie żeby się nie działo takie coś. Z drugiej zaś strony każdy smart sie zawiesza i sądząc po znajomych to wszędzie jest tak samo, baa chińczyk jest szybszy od firmówek niektórych jeśli chodzi o aplikacje i użytkowanie.

- bateria trzyma długo(choć to wszystko zależy co się robi z telefonem) - normalnie 2 dni normalnego użytkowania - po wyłączeniu wszelkich bajerów i internetu po 3 dniach miałem 53% baterii nadal.

- jeśli ktoś szuka bajerów do tego telefonu to gabarytowo jest to samsung note 2

- alarm - niech go #$%%^ albo cicho albo głośno(główny klawisz głośności) no i nie można zmienić standardowych dzwonków - to samo się tyczy sms`ów

- a teraz najgorsze - czasem włącza mi się tryb samolotowy. wcześniej tego nie miałem i domyślam się tylko co jest przyczyną.
    Mianowicie T-mobile... od czasu zmiany ery, znajomi i ja mamy problemy z zasięgiem i czasem nie idzie się dodzwonić.
    Play na drugim simie działa bez zarzutu, choć tez parę razy widziałem samolotowy tryb na nim ale nigdy mi się nikt nie skarżył że się nie może dodzwonić.

0
  • #11 28 Sty 2013 18:57
    Mexaris
    Poziom 10  

Piszesz kolego jakieś kosmiczne dla mnie niedogodności...U mnie nic z tych rzeczy które opisujesz , się nie dzieją ! Nie wiesza się ! Budzik działa jak się należy , tryb samolotowy nie włącza się jeśli go nie uaktywnić samemu a ustawienie niestandardowych dzwonków to żaden problem.Proponuję wymiennić telefon na sprawny ! W ramach gwarancji.No , chyba że kupiło się od kogoś , kto zamawia na chińskich stronach internetowych z instrukcji obsługi w sieci !!! To niestety już nie ma odwrotu i trzeba użytkowac to , co się dostało.Ja dopłaciłem niewielkie pieniądze i zamówiłem od firmy zakotwiczonej w Polsce.Też wymieniłem pierwszy który mi przysłali.Za drugim razem dostałem sprawny egzemplarz.Jednak wracając do sprawy , ponawiam prośbę o ROOT-a.Jeśli ktoś ma dojście do informacji jak to zrobić , proszę o opis.

0
  • #12 28 Sty 2013 21:02
    Piotrek666
    Poziom 13  

Budzik jest sprawny, ale bierze ustawienia głośności zależnie od ustawionej głośności.
    Jeśli sciszę wieczorem głośność bo np. grałem z zombie horde`a to nad ranem budzik będzie równierz przyciszony.
    Z dzwonkami to żaden problem niestety zmienic dzwięk sms na niestandartowy to już nie mogę zrobić -nie będę się sprzeczał z tym bo wprawdzie raz się do tego zabierałem
    za to wszystko system odpowiada, telefon jest sprawny - dzis sprawdzałem sprawę z zasięgiem na innych telefonach- dzieje się to samo.

Co do telefonu to sam sobie ściągałem ;]

i dołączam się do apelu. Ktoś rootował phone`a?
    nawet na chińskich stronkach starałem się coś znaleźć ale google translate tyle o ile...

0
  • #13 29 Sty 2013 15:59
    basstec
    Poziom 34  

Kupiłeś badziewie za 700zł i próbujesz sobie na siłę wmówić, że to był dobry zakup...

0
  • #14 05 Lut 2013 17:41
    jacynka84
    Poziom 26  

A mam takie pytanie do autora, czy ekran dokładnie zgadza się z opisem?
    Pod baterią masz napisany model, jaki on jest? i9220 i n9000 to dwa różne.
    Sam rozpatruję zakup chińczyka na dealextreme, ale boję się czy nie łżą zwyczajnie w opisie, szczególnie ekran.
    Chcę coś 4.3-5" 800x480 z androidem.

Dodano po 4 [minuty]:

Inna sprawa to to że kilka różniących się modeli również ceną ma tę samą nazwę.
    I też strach bo co właściwie będzie w paczce?
    Czy wg was można zaufać opisom na dx i pandawill?

0
  • #15 05 Lut 2013 19:23
    Mexaris
    Poziom 10  

U mnie jest napisane N9000 i jeśli ten model ktoś potrafi zrootować , poproszę o instrukcję.Jest również kilka zauważonych przeze mnie różnic.Mianowicie w specyfikacji jest napisane że aparat ma 5 MPx ale w ustawieniach w telefonie najwyższą cyfrą do ustawienia jest 8 MPx (to z kolei miłe zaskoczenie) Nie ma w ustawieniach zmiany z HSPA na samo GSM .Są tylko ustawienia automatyczne co wiąże się z większym zapotrzebowaniem na energię.Wracając do tematu - PROŚBA O ROOT-a NADAL AKTUALNA.

0
  • #16 05 Lut 2013 20:05
    jacynka84
    Poziom 26  

Jak masz androida to nie ma żadnego chyba znaczenia że to nie mainstrimowej firmy typu samsung czy SE.
    Szukaj jak łamać andka a nie właśnie ten telefon. Poza tym czy aby napewno nie jest zrootowany? Chińczycy nie mają żadnego interesu w blokowaniu go, tak mi się wydaje.
    Kupiłem jakiś czas temu z siostrą tablet Omega (identyczny był w reklamie tepsy) z adroidem 4, i nie mamy problemów z instalacją apki czy to w formie pliku czy przez google play.
    Co wskazywałoby na to że tab jest chyba zrootowany, ew nie ma blokad. Mogę też oglądać wszystkie pliki wew i z karty.

0
  • #17 05 Lut 2013 20:35
    Mexaris
    Poziom 10  

I tu się kolego mylisz ! Pierwsza lepsza aplikacja która się nazywa CallRecorder do nagrywania rozmów.Potrzebuje root-a ! Zainstalujesz , uruchomisz ale niestety nic się nie nagra.Więc jak widzisz , root-uje się również Chińskiego N9000. A przypuszczam że każdy ma inne bebechy i dlatego root-uje się sprzęt a nie Andka.

0
  • #18 05 Lut 2013 21:37
    jacynka84
    Poziom 26  

A sprawdzałeś te apke na innym telefonie z andkiem? Co jeśli tak samo się zachowuje?

0
  • #19 06 Lut 2013 20:31
    Mexaris
    Poziom 10  

Sprawdzałem na innym sprzęcie i śmigało aż miło.Sprawdzałem też różne wersje i wszystkie działały.Oczywiście pod warunkiem , że telefon miał root-a.

0
  Szukaj w 5mln produktów