Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PSP-3004-PB - Nie ładuje się

11 Sie 2012 21:31 5909 2
 • Poziom 2  
  Witam, mam problem z moją konsolą PSP mianowicie konsola nie chce się ładować po podłączeniu do ładowarki nic się nie dzieje(nie świeci dioda, nie uruchamia się konsola) ładowarka oryginalna ( 5v 1500mA). Konsola jest nie przerabiana przed usterką wszystko działało jak należy. Dwa razy zauważyłem że gdy PSP i ładowarkę ustawi się w odpowiedniej pozycji tj. gdy PSP położę niżej od podłączonej ładowarki oraz przekręcę bolec ładowarki tak aby zahaczał o brzeg obudowy wtedy dało się ją trochę naładować niestety już nie. Zauważyłem też że gdy ścisnę lub potrząsnę ładowarką na chwile pojawi się pomarańczowe światło. Nie mam drugiej ładowarki i nie mam od kogo pożyczyć aby sprawdzić czy to jej wina czy wejścia na ładowarkę. Czy jest jakiś sposób aby sprawdzić czy to wejście jest złe czy ładowarka. Czy gdyby okazało się że jest to wina wejścia będzie jakiś sposób naprawy tej usterki bez wymiany na nowe wejście?
 • Pomocny post
  Poziom 18  
  Miernik (multimetr/woltomierz) w dłoń i sprawdź napięcie na wyjściu ładowarki. Sprawdź czy zmienia się ono podczas ruszania/zginania kabla przy wtyczce.

  Jeśli okazałoby się, że winą jest gniazdo w PSP to jeśli koniecznie chcesz się obejść bez wymiany to będziesz musiał kombinować i próbować oczyścić bolec oraz styk w tym gnieździe z ewentualnej śniedzi, która tam może być osadzona lub podgiąć trochę ten styk i bolec by miały lepszy kontakt z wtyczką z zasilacza.
 • Poziom 2  
  w kablu przy poruszaniu napięcie się nie zmienia bo cały czas pokazuje zero. Czyli muszę wymienić ładowarkę. Dzięki nie pomyślałbym o tym.