Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zabezpieczenie spawarki Dedra Desi199 IGBT 180A

11 Aug 2012 22:28 8247 9
 • Level 11  
  Witam wszystkich, chciałem zakupic taką spawareczke Dedra Desi199 IGBT 180 A ale mam pytanie, mam bezpieczniki przedlicznikowe 20 amper starego typu zaplombowane a pózniej tzw eski 16 A czy wytrzymają takie bezpieczniki przy spawaniu ? na spawareczce pisze zabezpieczenie 16 amper ...
 • TermopastyTermopasty
 • Level 36  
  deeenserr wrote:
  eski 16 A

  O charakterystyce B czy C?
  Jaka moc spawarki?
 • Electrician specialist
  Jeżeli jeszcze nie kupiłeś, to poszukaj Dedry bez IGBT. To taka koleżeńska porada. :D

  Dodano po 6 [minuty]:

  kosmos99 wrote:
  deeenserr wrote:
  eski 16 A

  O charakterystyce B czy C?...

  A jakie to ma znaczenie? Może Kolega wyjaśni czym się różnią?
 • TermopastyTermopasty
 • Electrician specialist
  Nie chodzi o zabezpieczenia bo to nie ma nic wspólnego ale o spawarkę. Poszukaj Dedry bez napisu IGBT. Będziesz wtedy zadowolony.
 • Level 36  
  sq9jjh wrote:
  A jakie to ma znaczenie? Może Kolega wyjaśni czym się różnią?

  Charakterystyką czasu zadziałania od wartości przepływającego prądu.
  Wyłącznik z charakterystyką "C" potrzebuje większej wartości prądu (5-10In) niż "B" (3-5In), aby zadziałał w czasie 0,01s. Powyżej ok. 30s B i C zachowują się tak samo. Według mojego rozumowania zabezpieczenie "C" dopuszcza przez 30 sekund większy przepływ prądu niż "B". Oczywiście wartość prądu, a co za tym idzie dobór zabezpieczenia zależy od mocy spawarki.
 • Electrician specialist
  kosmos99 wrote:
  ... Powyżej ok. 30s B i C zachowują się tak samo. Według mojego rozumowania zabezpieczenie "C" dopuszcza przez 30 sekund większy przepływ prądu niż "B". Oczywiście wartość prądu, a co za tym idzie dobór zabezpieczenia zależy od mocy spawarki.


  Proszę jeszcze raz uważnie przyjżeć się charakterystykom. Nie ma mowy o 30-tu sekundach. Nawet na 3 sekundy się nie zgodzę.
 • Level 36  
  Wziąłem pod uwagę charakterystykę It - prądu zadziałania, gdzie It= 1,45In.
  30 sekund to max. czas "pewnego" zadziałania zabezpieczenia typu "B" (dla prądu 3In).
  Przyznaję, że nie o to chodziło.
 • Level 10  
  Do Kolegi deeenserr - oznaczenie IGBT na spawarce mówi o konstrukcji jej układu przetwarzającego. W tym przypadku jest to przetwornica impulsowa z układem kluczującym wykonanym na tranzystorach bipolarnych z izolowaną bramką. Są to specjalne tranzystory bardzo dużej mocy. Częstotliwość kluczowania dla takiego układu wynosi około 30kHz.

  Alternatywą dla tranzystorów typu IGBT są tranzystory typu FET. Jest to jednak temat, który dla zwykłego użytkownika spawarki jest całkowicie zbędny.

  Osobiście jestem posiadaczem spawarki Dedra Desi199 igbt i jestem całkowicie zadowolony z jej zakupu. W tej cenie na pewno nic lepszego się nie znajdzie.