Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz Eltron 60. Pojawia się charczenie. Czym może to być spowodowane?

SUCHAR125 21 Jan 2005 13:42 1319 8
 • #1
  SUCHAR125
  Level 15  
  Część Mam pytanie odnośnie tego wzmacniacz otóż mam Cd sony i mam podłączone pod 4 wejscie do eltrona i obok tego wejscia jest przycisk .i tu zaczyna się pytanie bo jak ma go wciśnięte to nie charczy ale wzmak nie ma takiej petardy a jak go odcisne to wtedy trochę charczy ale odrazu czuć moc :) 3 kanał wogóle charczy rwie jak cholera 2 nie charczy ale też nie ma takiej mocy no i pierwszy jak pierwszy:) tylko 1 suwakiem się reguluje to wiadomo . czy coś jest walnięte ?? możę cd podaje za duży sygnał ??bo jak odcisne przycisk to naprawde ma kopyto ale to charczenie mnie wkurza proszę o pomoc
 • Helpful post
  #2
  nowypn
  Level 23  
  Witam
  Jest tak jak przypuszczasz czyli CD podaje za wysoki sygnał na wejście i stąd to warczenie.Musiałbyś zastosować jakiś tłumik na wejściu i byłoby OK
  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #3
  janek11389
  Level 42  
  Witam! Maksymalna dynamika tych czułych wejść jest 60mV i tego nie możesz przekroczyć, bo po przekroczeniu, nastąpią zniekształcenia, dostosuj się do wypowiedzi kolegi.
  Pozdrawiam
 • #4
  SUCHAR125
  Level 15  
  oki dzięki za rade ale co to za tłumik jak go się robi bo ja się aż tak nie znam na elektronice:( a zauważyłem żę przy tum włączniku są przylutowane 2 rezystory;] ale nie wiem czy one tutaj speniają rolę czy jak ??
 • Helpful post
  #5
  ankuch
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Tak, te oporniki to właśnie tłumik zmniejszający czułość wzmacniacza przy wciśniętym przycisku. Zmieniając ich wartość możesz zwiększyć czułość wzmacniacza.
 • #6
  SUCHAR125
  Level 15  
  no powoli kumam :) te rezystroy są 2 to możę dać jeden żęby po wciśniećciu otrzymać trochę mocniejszy sygnał a możę proponujecie jakiś rezystor jaka wartość jego ??
 • Helpful post
  #7
  ziomal_87
  Level 18  
  to jeszcze bardziej zwiekszysz swoje trzaski owszem sygnal powinien byc z wielkim powerem :D
 • #8
  SUCHAR125
  Level 15  
  przy wciśnięciu jest zasłaby sygnał :) dlatego chcem jeden opornik wywalić

  Dodano po 27 [minuty]:

  a jak myślicie jaki by można było dać rezystor??