Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przycinanie filmów AVCHD bez ingerencji w kodek - czy możliwe?

youzeq 12 Sie 2012 10:51 3216 5
  • #1 12 Sie 2012 10:51
    youzeq
    Poziom 13  

W czasach AVI były programy, które potrafiły dzielić/łączyć pliki filmowe bez ingerencji w kodek i straty czasu na konwersję. Odbywało się to poprzez dodanie/odjęcie klatek, przeróbkę indeksu i ew. dodanie klatek kluczowych.

Czy istnie jakaś (najlepiej darmowa) aplikacja które potrafi zrobić to samo z filmami *.MTS?
    Jeśli to niemożliwe, to jakich kodeków najlepiej użyć, aby nie stracić na jakości (np 1280x720 @50fps + AC3)? Wg mnie to: MPEG4 AVC/H.264 (profil High, poziom 4, preset wolniej, melodia film)

PS. Przypominam, że nie chodzi mi o programy do edycji i konwersji bo takich można wygooglać na pęczki (polecam mały, darmowy Xmedia Recorde) a forumowiczom proponującym do polowania na wróble armaty typu Pinnacle Studio czy Adobe Premiere z góry dziękuję.

0 5
  • #3 12 Sie 2012 18:18
    youzeq
    Poziom 13  

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Owszem chodziło mi dokładnie o program tego typu, ale niestety TSSsniper obsługuje tylko rozszerzenia TS oraz M2TS. Tak samo zresztą jak H264TS Cutter

Próbowałem jeszcze program XmediaRecorde, który obsługuje format MTS, jednak pliki wynikowe muszą być ponownie skonwertowane.

0
  • #4 12 Sie 2012 18:25
    263573
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 12 Sie 2012 18:45
    youzeq
    Poziom 13  

Oba programy wyrzucają komunikat z błędem.

TSSprint informuje, że: "DirectShow problem - Failure while trying to query supported time formats"

0