Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gorenje RK4255E - sprężarka się nie wyłącza

tempus 12 Sie 2012 11:58 1263 0
 • #1
  tempus
  Poziom 18  
  Witam,

  mam taką chłodziarko-zamrażarkę, która do tej pory tak mocno chłodziła i zamrażała, że cały zamrażalnik był zalodzony. Dlatego pod koniec tej zimy rozmroziłem ją przyspieszając ten proces pozbywając się lodu. Możliwe, że było błędem rozmrożenie jej w taki krótkim czasie (jeden dzień) ale zależało mi na tym żeby żywność się nie zepsuła. W każdym razie po tym zabiegu problem się zaostrzył, ponieważ górna tylna część chłodziarki zaczynała się pokrywać lodem osiągając po paru miesiącach grubość około 3cm, mimo iż temperatura była ustawiona na początku skali.
  W ostatni piątek usłyszałem stukanie w lodówce otworzyłem zamrażalnik i okazało się że lód, którego w nim już też jest dużo, się roztapia. Ale drzwi nie były całkiem zamknięte. I tutaj wspomnę o drzwiach: dolny zawias jest już od dawna pęknięty, przez co trzeba się trochę przyłożyć do zamykania a podczas otwierania trzeba uważać, żeby drzwi nie zostały w rękach :)
  Po zamknięciu drzwi i kilkukrotnym włączeniu i wyłączeniu termostatu sprężarka się włączyła i od tej pory się nie wyłącza. Nawet po ustawieniu pokrętła termostatu na maksimum (7) i powróceniu na minimum (1).

  Dzisiaj zauważyłem jeszcze, że srebrna taśma klejąca przyklejona do gumowego węża, przez który czynnik wraca z zamrażalnika odstaje. Być może to nieszczelność. Na razie ją docisnąłem. Poza tym usłyszałem w pewnym momencie, jakby coś kapało.

  Proszę o pomoc w diagnozie, ponieważ ciągła praca sprężarki, która jest już gorąca nie ma korzystnego wpływu na jej żywotność, nie mówiąc o poborze prądu.