Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku - Zepsute wejście i resetujący się bios.

12 Sie 2012 12:03 1191 8
  • Poziom 11  
    Mam problem, niedawno przestało mi działać wejście głośnikowe na płycie głównej(mam zintegrowaną kartę dźwiękową). Jest to na 80% wina elektroniki płyty głównej, już wcześniej przeczuwałem, że coś się zepsuje, bo nieraz przerywało po prostu dźwięk na chwile a na ekranie monitora wyskakiwała informacja, że jack jest rozłączony. Tutaj się rodzi pytanie, czego to może być wina? Jeszcze mam drugi problem i żeby nie tworzyć nowego wątku opisze go tutaj. Rok temu oddałem płytę na gwarancje i kiedy ją otrzymałem cały czas mi się resetuje bios, to znaczy za każdym razem jak włączam komputer to muszę ustawiać godzinę, baterię wymieniałem.
  • Poziom 33  
    Co do dźwięku-uszkodzone gniazdo jack, może zimne luty na tym gnieździe, metoda partyzancka to podoginanie pinów w tym gnieździe, metoda standardowa to wymiana gniazda na nowe. Co do biosu to może zworka jest ustawiona na kasowanie biosu? Nie podałeś modelu płyty więc można tylko gdybać...
  • Poziom 43  
    kiebasapopasa napisał:
    przestało mi działać wejście głośnikowe

Wyjście.

Pełna konfiguracja komputera z uwzględnieniem marki i modelu zasilacza?!
  • Poziom 11  
    Płyta asus m4a785td-v evo
    Zasilacz Tagan tg330-ug01
    Zworki nie ma, sprawdzałem. Dodam, że na zewnętrznej karcie dźwięk działa.
  • Poziom 33  
    Zworki nie ma? A powinna być między pinem 1 i 2. Co do dźwięku to na 99% jest tak jak pisałem-gniazdo jack do wymiany.
  • Poziom 11  
    Tak masz racje, teraz jeszcze raz zobaczyłem i mam zworkę na dole(była przykryta taśmą) i jeszcze na górze.
    Brak dźwięku - Zepsute wejście i resetujący się bios.

Cytat:
    Co do dźwięku to na 99% jest tak jak pisałem-gniazdo jack do wymiany.

W takim razie czeka mnie wymiana gniazda.
  • Poziom 35  
    electro_Nick napisał:
    Co do biosu to może zworka jest ustawiona na kasowanie biosu?

W takim wypadku płyta główna w ogóle by nie ruszyła.

Sprawdź napięcie na baterii, poszukaj zimnych lutów w okolicy jej gniazda.

Podaj wersję BIOS jaką posiadasz.

Co do audio to najwygodniej byłoby kupić jakąś kartę na PCI. Najtańsze na allegro - już od 10 zł :D
  • Poziom 43  
    Masz uszkodzone gniazdo w obudowie.
  • Poziom 11  
    Cytat:
    Podaj wersję BIOS jaką posiadasz.

2105