Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta gł. MSI K9N6GM - Spalona płyta

12 Sie 2012 12:33 990 7
  • Poziom 10  
    Witam, mam płytę MSI K9N6GM, która jest wg znajomego informatyka spalona, jednak kolega nie był w stanie stwierdzić przyczyny. Od siebie dodam, iż podzespoły są sprawne, bo sprawdzałem je na innej płycie. Natomiast jest jedno 'ale' w tym wszystkim. Komputer się włącza z odpiętym 4-pinowym kablem od zasilacza, a z podpiętym już nie. Czy płyta faktycznie może być spalona, jeśli komputer się załącza bez tego 4-pinowego kabelka od zasialcza? Czy istnieje jakiś sposób, by to naprawić, coś wymienić? Oto specyfikacja mojego sprzętu:

Płyta główna: MSI K9N6GM
    Karta graficzna: ATI Radeon HD 2400 PRO
    Procesor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5200+
    Zasilacz: 4life /400W
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Jak 4 pin do procesora to sekcja zasilania płyty głównej do naprawy.
    Wiadomo że ten tracer uwalił sekcję zasilania.
    Zasilacz to imitacja zasilacza.
  • Poziom 10  
    Możesz wyjaśnić mi kilka rzeczy? Bo osobiście nie interesuje się informatyką ani elektryką i słabo się znam na sprzęcie komputerowym. Ten 4-pinowy kabelek ma jakiś związek z procesorem?
    W jakich kosztach mieści się, jw. napisałeś, naprawa sekcji zasilania płyty głównej i czy się to w ogóle opłaca?
    Zasilacz rozumiem do wymiany, ale to nie nowość.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Płyta jak i to urządzenie zasilaczopodobne są do wymiany.

Chyba, ze masz jakiegoś znajomego elektronika - koszt w serwisie pewnie dobije do kosztu używanej sprawnej płyty.
  • Poziom 10  
    Mam znajomego elektronika. Więc mam mu powiedzieć, że do naprawy jest sekcja zasilania płyty głównej, zgadza się? Czy moglibyście jeszcze mi powiedzieć, czy elektronik będzie coś do tego potrzebował, czy muszę coś kupić? Jakaś część do wymiany, czy coś? Będę bardzo wdzięczny.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    ORANGE1992 napisał:
    Mam znajomego elektronika. Więc mam mu powiedzieć, że do naprawy jest sekcja zasilania płyty głównej, zgadza się? Czy moglibyście jeszcze mi powiedzieć, czy elektronik będzie coś do tego potrzebował, czy muszę coś kupić? Jakaś część do wymiany, czy coś? Będę bardzo wdzięczny.

Jeżeli jest elektronikiem to sam będzie wiedział co trzeba wymienić i sam Sobie kupi potrzebne cześci. Chyba, że to taki elektronik, który nie ma pojęcia o lutownicy.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    ORANGE1992 napisał:
    Ten 4-pinowy kabelek ma jakiś związek z procesorem?

Jest to dodatkowe zasilanie do procesora.

To zależy co zostało uszkodzone, być może któryś z mosfetów. Jakiś elektronik musi to sprawdzić, ale możliwe, że będzie to nieopłacalne lub nierealne ze względu na brak części.
  • Poziom 10  
    Dzięki za podpowiedzi i pomoc, temat do zamknięcia.