Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mastercook/3000 - Piekarnik nie grzeje

lukmac 12 Sie 2012 13:04 2994 6
  • #1 12 Sie 2012 13:04
    lukmac
    Poziom 9  

Witam

Po załączeniu piekarnika (pokrętło wyboru grzałki) zapala się żółta lampka i zapala się światło w piekarniku. Po przekręceniu gałki wyboru temperatury następuje cyknięcie. Nie zapala się lampka czerwona, która zawsze oznaczała grzanie. Jaka może być przyczyna usterki ? Czy może to być termostat ?

0 6
  • #2 12 Sie 2012 15:10
    zbigniew3107
    Poziom 20  

Czy kuchenka ma zegar jeśli tak czy jest załączony ,poza tym do sprawdzenia grzałki jak i termostat czy zwiera styki .

0
  • #3 13 Sie 2012 08:02
    lukmac
    Poziom 9  

Kuchenka nie posiada zegara. Czy termostat powinien zwierać styki po przekręceniu pokrętła, a rozwierać po uzyskaniu ustawionej temperatury ?

0
  • Pomocny post
    #4 13 Sie 2012 11:04
    zbigniew3107
    Poziom 20  

Tak jak napisałeś po nagrzaniu powinien rozłączyć styki .

0
  • #5 13 Sie 2012 21:07
    lukmac
    Poziom 9  

Próbowałem dostać się do tego termostatu. Chciałem dostać się do niego od góry ściągając płytę z palnikami. Odkręciłem cztery śruby z boku płyty i chciałem odkręcić te śruby, które mocują palniki do płyty. Niestety śruby były tak zapieczone że nie udało mi się odkręcić trzech z nich (śruby były bardzo miękkie i wyrobiły się). Czy jest możliwe dostanie się jakoś do termostatu bez odkręcania palników z górnej płyty ?

0
  • Pomocny post
    #6 14 Sie 2012 01:10
    zhudomel
    Specjalista AGD

lukmac napisał:
    Po przekręceniu gałki wyboru temperatury następuje cyknięcie. Nie zapala się lampka czerwona (...) Czy może to być termostat ?
    Niekoniecznie, ale trzeba go sprawdzić; może też być przepalony któryś przewód.
    lukmac napisał:
    Czy jest możliwe dostanie się jakoś do termostatu bez odkręcania palników z górnej płyty ?
    Sprawdź czy przednia maskownica (ta na której są pokrętła - trzeba je zdjąć) ma od spodu 2 wkręty - jeden po lewej stronie, drugi po prawej. Odkręć je i spróbuj przesunąć tą blachę w dół. Jeżeli nie wyjdzie to mogą być jeszcze dwa wkręty od góry, pod płytą z palnikami.

0
  • #7 22 Sie 2012 18:13
    lukmac
    Poziom 9  

Okazało się że przewód idący od wybieraka funkcji do termostatu przepalił się przy samym termostacie. Przylutowałem go z powrotem. Dziękuję wszystkim za pomoc.

0