Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mastercook/3000 - Piekarnik nie grzeje

12 Sie 2012 13:04 3084 6
 • Poziom 9  
  Witam

  Po załączeniu piekarnika (pokrętło wyboru grzałki) zapala się żółta lampka i zapala się światło w piekarniku. Po przekręceniu gałki wyboru temperatury następuje cyknięcie. Nie zapala się lampka czerwona, która zawsze oznaczała grzanie. Jaka może być przyczyna usterki ? Czy może to być termostat ?
 • Poziom 20  
  Czy kuchenka ma zegar jeśli tak czy jest załączony ,poza tym do sprawdzenia grzałki jak i termostat czy zwiera styki .
 • Poziom 9  
  Kuchenka nie posiada zegara. Czy termostat powinien zwierać styki po przekręceniu pokrętła, a rozwierać po uzyskaniu ustawionej temperatury ?
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  Tak jak napisałeś po nagrzaniu powinien rozłączyć styki .
 • Poziom 9  
  Próbowałem dostać się do tego termostatu. Chciałem dostać się do niego od góry ściągając płytę z palnikami. Odkręciłem cztery śruby z boku płyty i chciałem odkręcić te śruby, które mocują palniki do płyty. Niestety śruby były tak zapieczone że nie udało mi się odkręcić trzech z nich (śruby były bardzo miękkie i wyrobiły się). Czy jest możliwe dostanie się jakoś do termostatu bez odkręcania palników z górnej płyty ?
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  lukmac napisał:
  Po przekręceniu gałki wyboru temperatury następuje cyknięcie. Nie zapala się lampka czerwona (...) Czy może to być termostat ?
  Niekoniecznie, ale trzeba go sprawdzić; może też być przepalony któryś przewód.
  lukmac napisał:
  Czy jest możliwe dostanie się jakoś do termostatu bez odkręcania palników z górnej płyty ?
  Sprawdź czy przednia maskownica (ta na której są pokrętła - trzeba je zdjąć) ma od spodu 2 wkręty - jeden po lewej stronie, drugi po prawej. Odkręć je i spróbuj przesunąć tą blachę w dół. Jeżeli nie wyjdzie to mogą być jeszcze dwa wkręty od góry, pod płytą z palnikami.
 • Poziom 9  
  Okazało się że przewód idący od wybieraka funkcji do termostatu przepalił się przy samym termostacie. Przylutowałem go z powrotem. Dziękuję wszystkim za pomoc.