Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niezgodność fazowa pomiędzy TY A KOMPUTEREM. Pomocy!

21 Sty 2005 14:26 861 3
  • Poziom 9  
    Kiedy do wyjścia audio komputera podłączyłem telewizor[,] to odwaranemu dzwieku toważyszy straszny warkot 50hz i obraz na TV zostaje znieksztaucony. Sprawdziłem połączenia masy-są poprawne. Wreście doszedłem do wniosku że chodzi o separację mas. Zastosowanie transformatora pomogło[,] ale nie chcę go używać ponieważ posiadam tylko transformatory sieciowe z dużą p0rzekładnią. Obcinają one wyraźnie niskie częstotliwości i wymagają dobrego wkranowania. Czy możliwe jest zapobieganie niezgodności mas użądzeń, lub separacja bez użycia trafo? Z kąd bieże się ta niezgodność? Dodam[,] że komputer jest prawidłowo uziemniony i zasilany jest z tej samej fazy i tego samego gniazdka[,] co TV, nie pomogła również zmiana biegónów wtyczki, odłączenie anteny. Co zrobić?. Pozdro
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    na 99 procent to pętla masowa-PC uziemiony,wzmacniacz poprzez TV i antenę/kablówkę też.Odseparuj masę audio między PC a wzmakiem-ale nie przez zwykłe trafa sieciowe,bo one się do tego nie nadają(efekt sam słyszysz),tylko przez specjane trafka audio z mikrofonów estradowych.
    Do dostania tylko u fachowców z branży estrada-studio.
    One mają szerokie pasmo przenoszenia i są ekranowane.
    Można też zastosowaś trafka separaujące z CAR-AUDIO(gdy alternator gwiżdze)-do dostania w dobrych sklepach z carhifi lub u monterów carhifi.
    Pozatyb zdala ze zwmakiem od PC,bo jego zasilacz sieje smieci w okół siebie-no i dobre przewody cinch(w pełni ekranowane ,a nie tylko pare włosków z boku)
  • Poziom 9  
    Dzięki za pomoc, odłączenie anteny nie pomogło. (Mój kolega miał podobną sytuację i u niego "pozbycie się" anteny poskutkowało)
    Pozdro.

To jest TV Thomson 25 cali rak prod. 2000 dokładnego typu nie pamiętam.