Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG M237WD + dekoder MINI HD 2000 - brak obrazu przez HDMI

pingiwnio 12 Sie 2012 15:03 3984 5
  • #1 12 Sie 2012 15:03
    pingiwnio
    Poziom 8  

Witam.
    Już od kilku dni przeszukuję sieć w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu.
    Posiadam monitor z tunerem tv LG M237WD oraz od kilku dni dekoder MINI HD 2000. Gdy podłącze dekoder kablem HDMI obraz cyklicznie pojawia się na sekundę i znika (czarny ekran). Na dodatek gdy się już pojawia na tą sekundę nie wyświetla żadnego programu tv (tylko pasek z EPG albo menu, reszta ekranu jest czarna). Sygnał z anteny jest, bo po EURO złączu wszystko działa bez problemu. Porty HDMI też wyglądają na sprawne bo dekoder NTC działa na obydwu. Dekoder działa na innym tv bez żadnych problemów na tych samych trzech kablach HDMI, które testowałem na moim tv. Myślałem że może to być spowodowane przez HDCP, jednak według specyfikacji na stronie producenta ten tv obsługuje ten standard. Bawiłem się ustawieniami dekodera, zmieniałem rozdzielczości, jednak nic mi to nie dało.
    Zależy mi na podłączeniu przez HDMI ponieważ obraz po EURO złączu pozostawia wiele do życzenia i nie wyświetla kanałów w jakości HD.

Czy ktoś z Was miałby jakiś pomysł na rozwiązanie mojego problemu?
    Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

0 5
  • #2 13 Sie 2012 08:32
    GoOx
    Poziom 9  

A próbowałeś podłączyć przez inny kabel hdmi? Może to wina kabla.

0
  • #3 13 Sie 2012 10:28
    pingiwnio
    Poziom 8  

Próbowałem trzech różnych kabli HDMI, które działały bez problemu na innym tv u znajomego, więc to raczej nie w tym tkwi problem.

0
  • #4 13 Sie 2012 14:11
    egon42
    Poziom 37  

Sprawdź też na innych rozdzielczościach wybieranych z dekodera.

0
  • #5 13 Sie 2012 14:53
    pingiwnio
    Poziom 8  

Sprawdzałem wszystkie rozdzielczości 567p, 720p i 1080i i nic to nie pomogło.

Przed chwilą odbyłem rozmowę z konsultantem lg. Doszedł do wniosku że dekoder nie jest kompatybilny z tym tv i oni nic nie mogą na to poradzić. Trochę nie w porządku bo specjalnie po to kupiłem tv Full HD z HDMI tymczasem nie mogę z tego korzystać. Okazuje się że jedynym wyjściem jest kupno nowego tv na który mnie nie stać. :/

Ktoś ma jakiś pomysł?

0
  • #6 14 Paź 2012 12:48
    krisb10
    Poziom 10  

Witam
    U mnie to samo z lcd samsung LE46c650.
    Aby dekoder odpalił po hdmi najpierw włącza dekoder odłączony od telewizora. Jak się włączy to podłącz do telewizora i dopiero włącz telewizor do zasilania.
    Na bank będzie działało dopóki nie wyłączasz zasilania.

0