Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis 5510 T Oszalał!!!! pomóżcie

21 Sty 2005 14:39 963 6
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie!

Mam telewizor marki Elemis model 5510 T z którym sa dziwne problemy, a mianowicie:
    Jak go włączę to działa tylko TV1 i TV4 a po jakimś czasie załącz Sie Polsat a następnie TVN (ale też nie do końca ponieważ musze ich zawsze szukać ręcznie i po każdej zmianie programu Polsat i TVN sie gubią) do tego po dłuższym działaniu tv zaczyna piszczeć i pojawiają sie pionowe pasy które skacza co zupełnie uniemożliwia oglądanie TV co dziwne TVP1 działa zawsze dobrze.
    PS
    Kiedyś oddałem tv do naprawy(wtedy była inna usterka) jednak koles zamiast go naprawić to bardzie go rozwalił ponieważ skasowął mi telegazetę.
    dodam ze jestm początkującym elektronikiem dlatego prosze o rady jak dla dziecka:P
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wymień T4, T6 i T8-BC238 lub BC237 lub BC547 oraz T5, T7 i T9- BC308 lub BC307 lub BC557 oraz US5-UL1550. Wszystkie napłytce sterowania OZS2041.
    Powinno pomóc.
  • Poziom 10  
    Dzieki
    kupie elemeny i spróbuje go naprawić!! a takie małe pytanie czy wróci telegazeta??
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Od tych elementów to nie.
  • Poziom 10  
    Tak myslałem, a czy ktos wie co trzeba zrobić zeby powróciłe telegazeta??
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    To zależy dlaczego nie działa, bo być może przy popzedniej usterce "mechanik" zamiast ją naprawić to odłączył. Na odległość to trudno będzie diagnozować.
  • Poziom 10  
    Dzieki za pomoc musi obejsc sie bez telegazety!!