Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LI-Ion Samsung ICR18650-22F brak napięcia na wtyku baterii.

s.c 12 Sie 2012 17:03 5541 7
  • #1 12 Sie 2012 17:03
    s.c
    Poziom 9  

Witam.
    Dokonałem pomiarów napięcia na pakiecie (mam taką dzieję, że dobrze, dla rozwiania wątpliwości dodaję zdjęcie) LI-Ion Samsung ICR18650-22F brak napięcia na wtyku baterii.

Następnie miernikiem sprawdziłem luty na tyle wtyku baterii LI-Ion Samsung ICR18650-22F brak napięcia na wtyku baterii. W każdej konfiguracji dostawałem wynik 0.

Nie jestem do końca pewien mojej "diagnozy" jeśli się mylę byłbym bardzo wdzięczny sprostowania. Drogą dedukcji podejrzewam iż bezpiecznik na baterii mógł się spalić, niestety nie jestem w stanie tego stwierdzić z powodu braku umiejętności.

Podczas pracy na laptopie wskazywany poziom baterii to 65%, stoi w miejscu, nie ładuje, po wyjęciu kabla zasilającego laptop pada.

Z góry dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie.
    Pozdrawiam

• #2 12 Sie 2012 17:21
    kone4
    Poziom 11  

Napięcie na styku baterii wynosi 0 V, a próbowałeś na samych ogniwach, czy jest jakieś napięcie?

• #3 12 Sie 2012 17:44
    s.c
    Poziom 9  

Teraz widzę, że źle foto zuplodowałem

• #4 12 Sie 2012 22:09
    Wiesław Rzepka

Poziom 31  

Bezpiecznik masz oznaczony jako F1, na zdjęciu znajduje się obok pary tranzystorów.

• #5 13 Sie 2012 17:59
    s.c
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedzi.

Dobrze zrozumiałem, że to będzie bezpiecznik?
    Edit:////
    Przepraszam za zbędne pytania, sprawdziłem iż 12ah3 to bezpiecznik.

W takim razie, te objawy czyli napięcie 11.49 na ogniwach oraz 0 na wyjściu mogą być spowodowane tym bezpiecznikiem? Wystarczy ze zewrę nóżki czy konieczna byłaby wymiana?

Pozdrawiam

• Pomocny post
    #6 13 Sie 2012 18:41
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Skoro bezpiecznik poszedł to nie bez powodu. Jeśli go zmostkujesz to ryzykujesz późniejszym poważniejszym uszkodzeniem.

• #7 13 Sie 2012 19:39
    s.c
    Poziom 9  

Zastanawiam się, czy bezpiecznik nie poszedł z powodu okresu ok 2 lat użytkowania baterii. Ogólnie tylko z powodu bardzo bliskiej zbieżności tego okresu uzytkowania z usterką wstawiłem temat. Tym bardziej nagła usterka baterii wzbudziła moje zainteresowanie.
    Jeśli białbym zwierać LI-Ion Samsung ICR18650-22F brak napięcia na wtyku baterii. powinienem wstawić zworkę na nózkę 1 z 3?

• #8 13 Sie 2012 20:22
    jarob
    VIP Zasłużony dla elektroda

W tego typu bezpiecznikach nie wstawia się zwory. Zdejmuje się jego górną plastykową pokrywkę i po otwarciu rozgrzewa lutownicą spoiwo, które jest na elektrodach i nim zwiera wyprowadzenia 1, 2 i 3. Jeśli spoiwa jest mało to można nieco spoiwa ołowiowego dodać.

Jednak trzeba pamiętać o tym, że jeżeli bezpiecznik ten został spalony przez kontroler z jakiegoś nieodwracalnego powodu, to po zlutowaniu zostanie on ponownie uszkodzony.
    Trzeba najpierw usunąć przyczynę przepalenia bezpiecznika lub odblokować sterownik - zresetować go.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME