Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klimatyzacja szafy serwerowej RACK

mjc 12 Aug 2012 17:53 5238 4
 • #1
  mjc
  Level 14  
  Witam

  Poszukuję jakiegoś małego (ok 400W) klimatyzatora montowanego na szafie RACK, czy może ktoś polecić jakiś sklep internetowy z tego typu asortymentem?
 • #2
  McLean
  Level 10  
  Witam,

  Mogę polecić klimatyzator o mocy 400W typu V-series model VA060325G052S
  Klimatyzatory dostępne są z magazynu europejskiego co umożliwi szybki czas dostawy.
  Załączam jego strony katalogowe.

  Klimatyzator można zakupić na stronie www.csi.pl

  W razie pytań proszę o kontakt.

  Pozdrawiam,
 • #3
  mjc
  Level 14  
  a jaka cena takiego sprzętu ?
 • #4
  nuszek
  Level 29  
  Nie wiem ile u nas chcą zarobić ale cena w euro to 572. Raczej dużo jak za 400 Wat zimna.
 • #5
  McLean
  Level 10  
  Witam,

  Cena klimatyzatora zależy od zaawansowania rozwiązań technologicznych w danym modelu klimatyzatora. To tak jak z samochodami, mały fiat będzie tańszy od volkswagena ale też i będzie duża różnica w niezawodności i eksploatacji.

  Przy doborze klimatyzatorów warto zawsze brać pod uwagę moc pobieraną z sieci w porównaniu do uzyskiwanej mocy chłodniczej. Przy tego typu urządzeniach ma to wymierne korzyści w oszczędności energii elektrycznej i tym samym w rachunkach.

  Dla przykładu klimatyzator który posiada moc chłodniczą 930W pobierając energię z sieci 565W – posiada współczynnik moc chłodnicza/pobrana = 2,12.

  Klimatyzator ze współczynnikiem około 1 w porównaniu do 2,12 będzie zużywać dwa razy więcej energii elektrycznej.
  Porównując klimatyzator zużywający 500W z 1000W przy założeniu, że będzie pracował on przez 12 godzin dziennie i 20 dni w miesiącu to z grubsza licząc miesięczna oszczędność wyniesie 240gx 30gr = 80pln a rocznie 960pln.

  Jak widać koszt eksploatacji efektywnego klimatyzatora zwróci się po dwóch latach w rachunkach za energię elektryczną.

  Jeśli chodzi o cenę klimatyzatora V-series VA060325G052S to jest ona nieco inna niż przedstawiona przez użytkownika "nuszek". Po otrzymaniu zapytania na mail klimatyzatory(malpa)csi.pl mogę podesłać cenę.

  Nowinką konstrukcyjną w klimatyzatorach T-series jest możliwość pracy bez potrzeby stosowania dodatkowych filtrów nawet w bardzo zabrudzonym środowisku co jest możliwe dzięki specjalnej powłoce na skraplaczu. W razie zabrudzenia wystarczy po odkręceniu zewnętrznej pokrywy klimatyzatora i przeczyścić odkurzaczem lub przepłukać skraplacz wodą pod ciśnieniem w celu pozbycia się ewentualnego zabrudzenia. Obudowa ponadto jest przygotowana na stosowanie filtrów w razie potrzeby które wsuwa się w łatwy sposób pod pokrywę.

  Do chłodzenia wykorzystano rotacyjny kompresor klasy T3 pozwalający zwiększyć efektywność chłodzenia o 50% w stosunku do tradycyjnych rozwiązań oraz posiadają unikalny pasywny system zarządzania kondensatem.