Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dyktafon z jednorazową pamięcią + odtwarzanie

andrzejpoprosze 12 Sie 2012 19:53 690 1
  • #1 12 Sie 2012 19:53
    andrzejpoprosze
    Poziom 1  

Witam,
    mam pomysł na stworzenie zabawki/pluszaka i potrzebuję pomocy. Chciałbym żeby np. naciskając jedną łapkę włączał się dyktafon i nagrywał to co mówię a potem, kiedy nacisnę drugą łapkę żeby z głośników odtwarzało się to co nagrałem. Najbardziej chciałbym żeby za każdym następnym naciśnięciem łapki nagrywającej na miejsce poprzedniego nagrania pojawiało się nowe. Moje pytanie brzmi czy jest to możliwe, jeśli tak, jak uzyskać taki efekt tj. dyktafon z jakby jednorazową pamięcią, do którego można podpiąć małe głośniczki. Jeśli ta opcja jest niemożliwa albo trudna w wykonaniu czy istnieje możliwość zrobienia samodzielnie albo kupienia czegoś na co można nagrać dany dźwięk/głos na stałe i po prostu na skutek nacisku ten odgłos zostanie wydobyty?
    pozdrawiam serdecznie

0 1
  • #2 12 Sie 2012 20:27
    Rysio4001
    Specjalista - systemy grzewcze

Witam.
    Poszukaj pod hasłem: cyfrowy magnetofonik, lub syntezer mowy.
    Jeśli chcesz gotowe urządzenie, to np: syntezer mowy SM-2 marki Satel. Jest przystosowany do zasilania napięciem 12V, ale po usunięciu stabilizatora napięcia, będzie działał z 3 baterii 1,5V połączonych szeregowo. Ja go użyłem do dzwonka bezprzewodowego, żeby wgrać własną melodię dzwonka.
    Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów