Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Vienna - Nie działa! Po włączeniu nic sie nie pali.

modybed 12 Sie 2012 20:32 2130 4
  • #1 12 Sie 2012 20:32
    modybed
    Poziom 1  

Witam!

Ekspres działał wyśmienicie do czasu odkamienienia, Postaram sie krok po kroku napisać jak się to stało. Po wlaniu roztworu do pojemnika z wodą odpaliłem i zacząłem przez dysze pary przepuszczać wode. Zassał połowe rozworu z pojemnika i zamiast puszaczać strumien wody zaczął pryskać parą. Nie szło już dalej odkamieniać. Po wyłączeniu expresu i ponownym załączeniu coś w srodku strzeliło (jakby w bojlerze było duże ciśnienie i zeszło) i juz nie daje rady się go załączyć(nie swieci sie dioda przy załączeniu). Po zdjęciu obudowy sprawdziłem bezpiecznik i jest dobry. Mam drugi na czesci, myślałem o przerzuceniu płytki sterującej ale boje sie ze jesli cos z zasilaniem jest nie tak to zeby jej nie uszkodzić. Prosze o pomoc.
    Pozdrawiam

1 4
  • #2 12 Sie 2012 23:47
    leonek4
    Poziom 28  

Miernik i zacznij sprawdzać zasilacz.

0
  • #3 02 Sty 2013 15:57
    jagus18
    Poziom 1  

Witam.
    Chcialbym odnowic temat.
    Mam problem z Saeco Vienna Delux.
    nic nie dziala. nie swieci ani jedna dioda, nie reaguje na nic.

Prosze o pomoc.
    Wyczytalem gdzies ze moze to byc wina czujnika temperatury wody. Czy to moze byc to ? Prosze o pomoc.

0
  • #4 03 Sty 2013 22:31
    hurtovnik32
    Poziom 15  

Witam.Sprawdz bezpiecznik sieciowy.W tym modelu znajduje się on na przewodzie w takiej czarnej oprawce.Jeśli jest sprawny to dalej najprościej sprawdzić czy dochodzi napięcie do transformatora na płytce elektroniki.Jeśli tak to należy sprawdzić czy po wtórnej stronie transformatora jest napięcie ok 10V.Naprawiam ekspresy Saeco i myślę że mogę pomóc.

0
  • #5 10 Lut 2013 22:15
    zippy
    Poziom 12  

Witam
    Mam taki sam problem z saeco magic de lux.
    Nie świeci nie reaguje na nic.
    Bezpiecznik oczywiście ok, mostem i lm7805 tez.
    Napięcie +5V jest.
    Coś dalej da się zrobić?

0