Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei e156g - Lączy się na sekundę i rozłącza

markson67 12 Sie 2012 23:17 1965 4
  • #1 12 Sie 2012 23:17
    markson67
    Poziom 9  

Witam wszystkich
    Mam taki problem:
    modem huawei e156g z playa. Pomyślałem sobie jadę w miejsce gdzie nie ma zasięgu sieci play. Kupiłem kartę orange zainstalowałem program ze strony orange do łączenia sie z netem bo na playowym bym się pewnie nie połaczył. Instalacja przbiegła pomyślnie ... modem wykryty ... łącze... połączony i po sekundzie rozłącza się połączenie i komunikat :"identyfikator połączenia nie jest przypisany do żadnego urządzenia". Szukałem w necie i nic dosłownie nic nie znalazłem. Pierwszy raz czegoś nie znalazłem. Proszę o pomoc gdyż szczerze mówiąc mało miałem doczynienia z modemami GSM. Nie jestem też pewien czy modem nie ma czasem simlocka.
    Pozdrawiam
    Marek

0 4
  • #2 13 Sie 2012 11:55
    kpodstawa
    Poziom 31  

Może to nie rozwiąże Twojego problemu, ale przeczytaj podobny wątek. Nie napisałeś jaki masz system operacyjny, co utrudnia poradnictwo. W Internecie są do znalezienia opisy sprawdzenia blokady modemu za pomocą systemowego HyperTerminala.

Krzysztof Podstawa

0
  • #3 13 Sie 2012 12:16
    markson67
    Poziom 9  

Fakt zapomniałem o systemie
    Windows Vista home 32 bitowy

Zasilenie konta można wykluczyć karta jest nowa i jako starter ma pewną pulę. Modem zachowuje sie tak od samego początku jak tylko wsadziłem kartę oranga. Muszę sprawdzić, czy modem nie ma simloka ... od tego trzeba chyba zacząć
    Pozdrawiam

0
  • #4 13 Sie 2012 12:21
    masterten
    Poziom 28  

Polecam program 'top_netinfo', jest dość skomplikowany, ale pozwala na łączenie się przez dowolny zainstalowany modem (sam program nie ma sterowników), a przy okazji diagnostykę połączenia, wysyłanie komend do modemu, można również odczytać status karty SIM.

obsługa w skrócie: 'ustawienia' -> 'komunikacja 'AT i PIN', tutaj wpisujesz PIN (jeśli jest) i wybierasz odpowiedni port COM, zaznaczasz 'komunikacja AT' (jeśli błąd to wybierz inny COM). Przycisk 'komendy AT' -> 'raport AT' - to wyśle do modemu zestaw komend proszących o różne informacja (stan SIM, numer seryjny, stan sieci).

Dla niektórych modemów trzeba zaznaczyć 'wprowadź PIN przed połączeniem'.
    Dla niektórych modemów Huawei musisz na zakładce 'Połączenie' zaznaczyć NDIS zamiast RAS.
    Na zakładce 'Połączenie' musisz też wybrać swojego operatora.
    Z głównego menu można kliknąć SMS USSD i wybrać np. stan konta dla orange.

0
  • #5 13 Sie 2012 15:03
    witoj
    Poziom 29  

Jeżeli jest widoczna sieć w programie w którym się łączysz przed wciśnięciem przycisku połącz to nie masz blokady simlock tylko zły profil połączenia lub nie ustawiony jako domyślny.

markson67 napisał:
    Kupiłem kartę orange zainstalowałem program ze strony orange do łączenia sie z netem bo na playowym bym się pewnie nie połaczył

Nie prawda, wystarczy utworzyć nowy profil połączenia i ustawić jako domyślny :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo