Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

db0-3.0 - elektryczny rower/"składak" już dostępny w sprzedaży

piokrza 12 Sie 2012 23:56 5424 0
 • db0-3.0 - elektryczny rower/"składak" już dostępny w sprzedażyProjekt DB0-3.0 Electric Folding Bike, czyli składanego elektrycznego roweru, projektu Yanko Design, doczekał się wreszcie urzeczywistnienia. Od niedawna jest on bowiem dostępny w sprzedaży serwisu Amazon.com. Jego cena wynosi 1.880 dolarów amerykańskich. Sklep Hammacher również sprzedaje ten rower, lecz w znacznie wyższej cenie, wynoszącej 2.000 dolarów, ale za to z dożywotnią gwarancją.

  Jak donosi źródło - DB0, czyli ekologiczny Electric Folding Bike został zaprojektowany przez profesjonalnego producenta e-rowerów, firmę DK City. Owa firma we współpracy z amerykańskim biurem projektowym ROBRADY, stworzyła "innowacyjny mechanizm składania" wyposażony w technologię wspomagania napędu elektrycznego za pomocą ludzkich mięśni.

  Ramę Electric Folding Bike wykonano w technologii odlewu, dzięki której jest on "unikalnie czystym i innowacyjnym rowerem elektrycznym" i jak twierdzi - firma DK City, przyczyniło się to do stworzenia "bardziej stabilnej i trwałej ramy".

  Rower posiada jeden widelec przedni oraz jeden jednoczęściową osłonę łańcucha, co ma zminimalizować wymiary całości po złożeniu. Wewnętrzny napęd z regulacją w zakresie trzech prędkości ma być zupełnie bezobsługowy, czysty, cichy, bezpieczny i wydajny. System Intelligent Pedal Torque Sensor umożliwi wykrycie wartości momentu obrotowego z siły użytej w pedale tak, aby "zapewnić wygodne wspomaganie ze strony rowerzysty", jak to ma miejsce w przypadku automatycznych przerzutek w zwykłym rowerze.

  db0-3.0 jest wyposażony w wysoce wydajny silnik bezszczotkowy DC zintegrowany w przednim kole. Moc silnika 250 W umożliwi utrzymanie prędkości na poziomie 20 km/h.

  Źródło: http://db-zero.com/