Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

8160 New Holland - New Holland 8160 98r kod bledu 15 brak jazdy w tył

13 Sie 2012 01:27 8982 5
 • Poziom 10  
  Witam skasowałem błędy i wyszedł po którejś próbie włączenia wstecznego kod 15 i nic poza tym. Jak włączam do tyłu wyskakuje N i symbol książki. na wstecznym mogę tylko przełączać biegi w zakresie skrzyni b ale nie rusza ,a do przodu działają i jedzie na a,b,c .
  Kod 15 jak znalazłem po znacznych poszukiwaniach to (błąd potencjometria skrzyni)

  Domyślam się ze to te miedzy jedną a drugim blokiem zaworów pod schodami ,
  czy mogę je zamienić pierwszy z drugim , na co uważać przy demontażu
  Było tez przez chwile zdarzenie ze nie chciał jechać do przodu ale teraz jest ok.
  Proszę o pomoc i chciałbym prosić serwisówke i kody błędów do New Holland
  (Na foto zaznaczyłem okręgiem czy to te potencjometry i mogę je zamienić) możne ktoś opisać zaznaczone zawory i czujniki X Y. i który zawór jest od jazdy w tył
  8160 New Holland - New Holland 8160 98r kod bledu 15 brak jazdy w tył 8160 New Holland - New Holland 8160 98r kod bledu 15 brak jazdy w tył 8160 New Holland - New Holland 8160 98r kod bledu 15 brak jazdy w tył
 • Poziom 15  
  Jeśli chodzi o potencjometry (jeśli dobrze ty to nazywasz) to działaja na rezystancje. Wez miernik i posprawdzaj. Czujnik X wygląda jak od ciśnienia. Rozbierz go to będziesz widział.
 • Poziom 10  
  lukkii napisał:
  Jeśli chodzi o potencjometry (jeśli dobrze ty to nazywasz) to działaja na rezystancje. Wez miernik i posprawdzaj. Czujnik X wygląda jak od ciśnienia. Rozbierz go to będziesz widział.

  Mierzyłem je i mają jeden i drugi podobna rezystancje , a mi chodzi czy pan je wymieniał i czy można zamienić i na co uważać przy wyciąganiu tych potencjometrów , naprawiałem sporo już Johan derre i Casse a to mój pierwszy NH
  Ps co mam rozebrać
 • Poziom 16  
  Witam czy ktoś morze opisać funkcję zaworów A B C D A1 B1 C1 C2 ?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 5  
  Witam odnośnie do załączonych zdjęć X- to czujnik ciśnienia oleju jeżeli kontrolka oleju skrzyni gaśnie po odpaleniu to czujnik jest Ok.
  Y- jest to czujnik hala zbliżeniowy służy do mierzenia prędkości obrotowej na przykład skrzyni prędkości czy wałka ,to w kółku to potencjometry skrzyni i tu miałem podobny problem odkręć i sprawdź oporność i czy spada jak nim poruszasz czy sprężynka cofa do pozycji wyjściowej ważne sprawdź czy nie ma w potencjometrze wyłamanych ząbków prowadzących u mnie były ścięte i stąd miałem problem nadlałem klejem doszlifowałem i działa .

  Dodano po 3 [minuty]:

  Przy zakładaniu potencjometrów trzeba naprowadzić ząbki delikatnie na frezy aby ih nie uszkodzić delikatnie wkrętakiem ,nie zalecam zamieniać kabli generuje to niepotrzebne błędy .