Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE40C650 - Tv nie widzi podpietego kabla internetowego.

markus870 13 Sie 2012 08:10 3147 4
  • #1 13 Sie 2012 08:10
    markus870
    Poziom 8  

Witam. Tak jak w temacie. Chodzi o to że wcześniej miałem inny router i po podłączeniu bespośrednio tv przez kabel pod router internet chodzil bez problemu. Teraz mam zmieniony internet na Fibre Optic 40MB i po podlaczeniu telewizor nie reaguje. Na routerze pokazuje ze kabel jest podłączony a tv tego nie widzi. jak podlaczylem pod laptopa to wszystko frówa super czyli kabel jest dobry. Mieszkam w Londynie i tu mam router TalkTalk. Czy musze zmienic cos w ustawieniach routera czy gdzie bo juz nie mam pomysłu co z tym zrobic. Przywracalem fabryczne ustawienia tv, wpisywałem recznie adres internetu i nic. Czy ktoś wie co jeszcze moge z tym zrobic?

0 4
  • #2 13 Sie 2012 11:54
    Pawel2420
    Poziom 30  

1. Sprawdź czy zastosowałeś tzw. "skrzyżowany" kabel. Czasami routery mają jedno wyróżnione gniazdko LAN pozwalające połączyć takie urządzenia jak np. TV Samsung kablem "prostym".
    2. Samsungi czasem nie chcą współpracować z różnymi urządzeniami sieciowymi. Rozwiązaniem jest podłączenie przez dodatkowego switcha.

0
  • #3 13 Sie 2012 13:10
    markus870
    Poziom 8  

Mozna troszke jasniej? Bo jestem troche laikiem w tych sprawach... Czyli mam sprobowac podpinac na tym kablu na roznych wyjsciach w routerze? (jest ich 4)

0
  • Pomocny post
    #4 13 Sie 2012 13:55
    Pawel2420
    Poziom 30  

Istnieje niewielka szansa, że użyłeś nieodpowiedniego kabla lub podłączyłeś go do nieodpowiedniego złącza w routerze. Warto takie proste błędy wykluczyć na początku.

1. Kable LAN są dostępne w dwóch wersjach "prostej" (najczęściej spotykanej) i "skrzyżowanej". Zobacz http://pl.wikipedia.org/wiki/100Base-TX
    2. W starszych routerach jedno ze złącz było wyróżnione (nie mylić ze złączem WAN) . Miało ono skrzyżowane wyprowadzenia.

Obecnie dla większości urządzeń LAN nie ma znaczenia jakim kablem są podłączone. Jednak akurat dla TV Samsung ma to znaczenie. W przypadku bezpośredniego podłączenia do routera kabel powinien być "prosty".

1
  • #5 13 Sie 2012 18:12
    markus870
    Poziom 8  

No i miałeś racje. Sprawdziłem kabel na wszystkich portach i u mnie zadziałał na LAN2. Na innych nie działa. Teraz internet w TV śmiga jak ta lala :) Dzięki wielkie za pomoc.
    A swoją drogą to nawet się nie domyśliłem że to może mieć jakiekolwiek znaczenie do którego portu jest podłączony kabel.

P.S. I ZNÓW SIE POTWIERDZIŁO ŻE POD LATARNIĄ JEST NAJCIEMNIEJ :)

0