Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FAAC 740 - podłączenie podstawowe

rajdon 31 Sie 2018 07:43 52491 49
    randolph
    Poziom 13  
    Jeszcze jedno pytanko. Jak na "sucho" miernikim , itp sprawdzić działanie fotokomórek? Na stole wszystko działało, a przy bramie docelowo, fotokomórki nie działają.
  • Relpol przekaźniki
    nikusert
    Poziom 38  
    Najczęściej odbiornik fotokomórki posiada wyjście przekaźnikowe . Dwa pierwsze zaciski to zasilanie ,trzy ostatnie lub dwa, to właśnie wyjście przekaźnika(jego styków).Tam możesz zrobić pomiar miernikiem ,gdyż jest to wyjście bez napięcia.Dodatkowo w chwili przecięcia linii fotokomórki ,powinno być słychać cykanie przekaźnika ,oraz zgaśnie lub zapali się dioda sygnalizacyjna w odbiorniku.
    mest1987
    Poziom 8  
    Mam pytanie odnośnie pilotów XT4. Czy po zakodowaniu pilota będą działać zarówno przycisk 1 jak i przycisk 2? Czy trzeba coś jeszcze dodatkowo kodować, podłączać? Chciałbym przyciskiem nr 1 otwierać całą bramę a przyciskiem nr 2 zaprogramować funkcję furtki.
    nikusert
    Poziom 38  
    Jeżeli zaprogramujesz piloty (przyciski pilota) do radia ,to przycisk (1)będzie otwierał bramę całkowicie(krok po kroku).
    Natomiast by była funkcja furtki musisz radio(jego zaciski COM,NO)podłączyć przewodami z zaciskami centrali OPEN B-zacisk 7.
    Wówczas przycisk (2) będzie działał jako funkcja furtki.
  • Relpol przekaźniki
    mest1987
    Poziom 8  
    Rozumiem, że nie ma znaczenia co z czym połączę? Działa to na zasadzie zwarcia styków?
    nikusert
    Poziom 38  
    By działała funkcja furtki muszą być zwarte chwilowo zaciski OPEN B i 7 na sterowniku ,za pomocą przewodów podłączonych do odbiornika(radia)do zacisków COM i NO.Całkowite otwieranie i zamykanie działa przez piny odbiornika wpiętego do centrali.
    mest1987
    Poziom 8  
    Rozumiem, chodzi mi o to czy open B moge podłączyć zarówno do COM jak i NO czy tylko musi to być połączenie, np. Open B i COM a 7 z NO.
    nikusert
    Poziom 38  
    To nie ma znaczenia ,gdyż wyjście NO i COM jest bez napięciowe.
    Parys111
    Poziom 4  
    Witam podłączyłem wszystko zgodnie z instrukcją Brama działa lecz fotokomórki były źle podłączone podłączyłem dobrze fotokomórki brama przestała działać naciskam pilot coś pyka ale brama się nie otwiera ani nie zamyka się co może być przyczyną automat FAAC 741piloty xt4 868mhz foto xp20d dodam że jeśli otworze b bramę ręcznie i po zapięciu napędu brama zamknij się z pilota natomiast po zwarciu styku open a lub open b z minusem na krótko brama się nie otwiera ani nie zamyka
    nikusert
    Poziom 38  
    Witam.
    Daj zdjęcie ,lub podaj jak masz podłączony napęd,fotokomórki ,zabezpieczenia.
    Parys111
    Poziom 4  
    @nikusert a tak świeci po podpięciu FAAC 740 - podłączenie podstawowe
    nikusert
    Poziom 38  
    Czy na tym zdjęciu brama jest zamknięta czy w innej pozycji?.
    Parys111
    Poziom 4  
    Brama zamknięta

Dodano po 7 [minuty]:

Dodam że jeśli otworze bramę ręcznie i p zapne napęd to po naciśnięciu pilota brama się zamknie ale jak by wolniej jedzie niż wcześniej
    nikusert
    Poziom 38  
    Po lewej stronie masz odbiornik wkładany w gniazdo .Nie wiem czy masz błąd w rysunku ,lecz przewody wychodzące (sterowanie furtką)powinny być podłączone do zacisków COM ,NO.Ty masz opisane COM, NC .Błąd w opisie rysunku ,lub błąd podłączenia.
    Parys111
    Poziom 4  
    Rzeczywiście był pod nc brama działa ale muszę cały czas trzymać przycisk od otwierania żeby brama się otwierała jak tylko puszczę przycisk brama staje tak samo z zamykaniem jak i otwieraniem
    nikusert
    Poziom 38  
    Sprawdź co masz ustawione w logice podstawowej strona 5 instrukcji.
    Parys111
    Poziom 4  
    @nikusertWitam miałeś rację przestawiłem na EP i teraz śmiga elegancko

Dodano po 31 [sekundy]:

Dzięki za szybką i fachową pomoc