Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LiveBox 2.0 vs Fritz - LiveBox 2.0 + router VS Fritz! Box

13 Sie 2012 08:46 2568 8
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich,

Na początek opiszę sytuację:
    Mam FunPack HD od Orange/TP w pakiecie z internetem 10Mb/s +TV (satelitarna) + telefon VOIP. I tu ubiegnę wszystkie opinie i komentarze na ten temat.... wszystko działa bez żadnego problemu, a sam Livebox 2.0 (o zgrozo) działa jak należy, naprawdę 0 problemów. Usługa jest w piętrowym domu rodzinnym (pustaki + cegła + zbrojenia). Do sieci podłączone są 2 PC (kabel+wifi), laptop, dekoder i sporadycznie telefon oraz Xbox360.

W czym problem?
    Niestety w zasięgu. Do samego LB 2.0 nie mam żadnych zastrzeżeń oprócz właśnie zasięgu WIFI. Mój stary Linksys miał lepszy zasięg :/

Zastanawiałem się nad 2 rozwiązaniami:
    1. Do LB podpiąć router w celu powiększenia zasięgu, a sam LB będzie miał wyłączone nadawanie wifi żeby nie zajmować pasma. Jeżeli chodzi o router do biorę pod uwagę Tp-Linka TL-WR1043ND - dobry zasięg i jest sprawdzony.
    2. Zastąpienie LB -> Fritz! Box'em (7270/7330/?). Tylko jak wygląda sprawa zasięgu w tych, ewentualnie innych modelach. Nie ukrywam, że ceny tych urządzeń też nie należą do niskich.

Pozdrawiam i liczę na jakieś propozycje.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Jeżeli livebox nie sprawia problemów to nie ma sensu go zmieniać. Co do zakupu dodatkowego punktu dostępowego może wystarczy sam access point np. TP-Link WA701ND, bo po co drugi router. Chyba że myślisz o wgraniu na WR1043ND alternatywnego oprogramowania i wykorzystanie routera do podziału pasma.
  • Poziom 11  
    Jeżeli Tp-link 1043ND to zapewne na open-wrt.
    Zależy mi na jakości sygnału, ale przy założeniu, że LB i Router/AP będą obok siebie. Chyba, ze lepiej Repeater w innym miejscu dla lepszego pokrycia?
  • Moderator - Sieci, Internet
    aumman napisał:
    Chyba, ze lepiej Repeater w innym miejscu dla lepszego pokrycia?

Zgłoś do

Z konfiguracją "repeater" różnie bywa. Na pewno ma negatywny wpływ na prędkość sieci nie mówiąc o częstych problemach w konfiguracji.

aumman napisał:
    Jeżeli Tp-link 1043ND to zapewne na open-wrt.

Co do oprogramowania to OpenWrt - Gargoyle PLLink
  • Poziom 11  
    Czyli ustawić go jako AP, tak ?

Zapewne kupie Tp-linka w takim razie ;)
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    aumman napisał:
    Czyli ustawić go jako AP, tak ?

WR1043ND nie ma konfiguracji typowego AP-ek bo to router bezprzewodowy. Aby to osiągnąć należy ominąć port WAN w konfiguracji i wyłączyć na nim DHCP, konfigurując jednocześnie inne IP np. 192.168.1.254.
  • Poziom 11  
    Ok. A jak z zasięgiem, rzeczywiście jest dobry czy może trochę przereklamowany? A jak z tymi 3 antenami dają realne lepszą jakość i siłę sygnału? Ewentualnie jakaś alternatywa w podobnej cenie? Szukałem innych ale jakoś nie widzę nic konkurencyjnego w tej cenie.
  • Poziom 11  
    Dziękuje za pomoc. Temat zamknięty wybór padł na Tp-linka 1043ND