Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sparowanie dwóch konsolet i podłączenie pod jedną końcówkę mocy.

13 Sie 2012 10:29 1383 10
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem: chcę sparować dwie konsolety YAMAHA EMX 5014c oraz PHONIC AM642D - to w celu aby uzyskać więcej wejść - i podłączyć je pod jedną końcówkę mocy z dwoma wejściami XLR(symetryczne- Lewy i Prawy). Yamaha ma za mało wlotów i chcę ją powiększyć a mam konsolete phonica i myślę jak je sparować. Proszę o pomoc

Proszę nie krzyczeć (temat) i poprawić pisownię.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Z wyjścia jednej konsoli wpinasz się kablem 2x XLR -> 2x Jack 6,3 do gniazd stereo drugiej konsoli. To jest jeden ze sposobów. Tylko musisz pamiętać aby żadnego nie przesterować. Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    A nie da się zrobić tego za pomocą kabli TYPU Y aby nie przechodzić do konsolety, czyli aby bezpośrednio do końcówki z dwóch konsolet wysłać sygnał??
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    A czy możecie podrzucić jakiś sumator, gdzie go można kupić, dostać, zrobić czy coś podobnego. Byłbym wdzięczny za linki:P
  • Poziom 9  
    A nie można kupić gotowego sumatora lub zrobić go bardzo prostym sposobem?
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    Proszę poprawić temat, albo wątek wyląduje w koszu!
    3.3. Użytkownik zobowiązany jest niezwłocznie wykonać polecenia moderatora.

Najprościej będzie Ci wykorzystać AUX Return, jeżeli ich nie używasz w jednej z konsol.
    Sumator pasywny to nic innego jak rezystory wpięte w szereg. Możesz zapłacić za ładną obudowę i np możliwość regulacji. Możesz też zrobić kabel typu Y, z tym że na każdym wejściu kabla w szereg sygnału wstawić rezystory, np 10kOm.

Połączenie zwykłym kablem Y może doprowadzić do uszkodzenia wyjść z konsolet.
  • Poziom 9  
    Jeśli można to proszę troszeczkę jaśniej o tym AUX Return, będę wdzięczny.
  • Moderator Akustyka
    Aux Return to wejścia w konsolecie, które najczęściej się wykorzystuje jako powroty z efektów. Nie mniej są to wejścia prawie takie same jak wejścia stereofoniczne w konsolecie, ale pozbawione korekcji, i kierowane bezpośrednio na Main OUT (lub grupę) tylko z regulacją głośności.

Konsoletę która ma wolne Aux Return, ustawiasz jako główną, i do tych wejść podłączasz main out z drugiej - podrzędnej konsolety.
    Podobnie możesz wykorzystać wejścia 2TRK IN/Return.

Z Twoich mikserów tylko Phonic ma takie możliwości. W Yamaha musisz zająć jedno z wejść liniowych. Musisz też pamiętać że łączysz wyłącznie sumę, i w przypadku realizacji monitorów czy dodawania efektów, ustawienia w obu konsolach będą niezależne. Z pogłosem małe piwo, bo obie konsolety jakiś tam mają, problem będzie z odsłuchem, bo musiał byś też połączyć jakoś szyny AUX.
  • Poziom 9  
    Dzięki kolego za pomoc, będę próbował jakoś to zrobić