Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż alarmu - gdzie ten przewód?

21 Sty 2005 16:15 2589 8
  • Poziom 11  
    Zakładam alarm Silicon Ultimate CD do samochodu Honda Accord 1996 (wersja 96-98).

W opisach pobranych z elektrody znalazłem informacje, którą potwierdza schemat elektryczny - trzeba ciąć czarno/żółty przewód - ma odcinać cewkę zapłonową. Poprzedni alarm odcinał mi pompę paliwa ale to rozwiązanie nie zdaje egzaminu ze względu na zasilanie gazem. Tylko nie mogę znaleźć fizycznie tego przewodu. Wg opisu powinien być za szarym przekaźnikiem pompy paliwa ale niestety nie ma go tam.

Może ktoś z was montował alarm w tym samochodzie i poratuje i napisze np. napewno tam jest - popatrz dobrze albo szukaj tu i tu.

Z góry dziękuję.

pzdr.
    Michał
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    W wypadku kiedy jest w aucie gaz, najlepiej odciać zapłon. Odpowiedni kabel znajdziesz w przewodach biegnacych od stacyjki. Odetnij + który pojawi się po przekręceniu stacyjki ale nie zanikajacy w momencie rozruchu.

Załączam rozpiskę kilku aut, między innymi Honda Accord

Pozdrawiam
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pod warunkiem ze nie płyna tam prądy przekraczające mozliwości przekaźnika w alarmie. Żeby nie zrobić kuku.
    Opisy często są nieścisłe. Japońskie auta mają zazwyczaj kilka skrzynek bezpiecznikowych. Zdarzyło mi sie kiedyś, że opis podawał przewód taki a taki w skrzynce bezp. Tylko nie w której szkrzynce, a chodziło akurat o tą w komorze silnika.
    Zlokalizuj przewód według opisu i sprawdź czy po przekręceni stacyjki pojawia się na nim napięcie nie zanikające przy rozruchu. Następnie przetnij w miejscu umożliwiającym jego ewentualne zlutowanie
  • Poziom 11  
    No właśnie. Błażej napisał to czego się obawiałem. Przewód o którym napisał Carrier jest ale jest dość gruby i obawiam się, że jednak przekaźnik alarmu sobie z tym nie poradzi.

Wg rozpiski znalezionej wcześniej na forum taki przewód odcięcia cewki jest tylko problem jest taki, że u mnie nie ma go w miescu w którym powinien być :).

pzdr.
    Michał
  • Poziom 13  
    Zawsze można wstawić przekaźnik, np. 40A.
  • Poziom 11  
    Aha. Jakiego przekroju są zwykle przewody do cewki zapłonowej? Może problem jest innych oznaczeń (kolorów)?

pzdr.
    Michał
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja bym poszukał jakiegoś przekaźnika, po wyciagnięciu którego gaśnie auto i zrobił odcięcie na sterowaniu nim.
  • Poziom 11  
    Racja! Dobry pomysł. Muszę tylko znaleźć przekaźnik, który zgasi mi auto zarówno na gazie jak i na benzynie.

pzdr.
    Michał
  • Poziom 13  
    mgen napisał:
    Racja! Dobry pomysł. Muszę tylko znaleźć przekaźnik, który zgasi mi auto zarówno na gazie jak i na benzynie.

pzdr.
    Michał

Odetnij przekaźnik lub przewód zasilający/ sterujący zapłonem.

PZDR