Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

YouTube a Gmail - Jak rozdzielić te konta?

13 Sie 2012 15:35 10842 23
  • Poziom 13  
    Witam. ten temat był już poruszany na tym forum, jednak nie uzyskałem oczekiwanej odpowiedzi. Otóż chodzi o to:
    Około 2 miesiące temu założyłem konto Gmail, odkryłem że aktywując to konto jednocześnie aktywuje konta Google+ i YouTube, więc pomyślałem?:
    - O wszystko już jest razem, fajnie. Nie muszę zakładać osobnych kont.
    Jednak moja radość nie trwała długo gdy zapragnąłem zmienić nazwę użytkownika na oraz nazwę kanału YT. Denerwowało mnie że moją nazwą użytkownika i kanału było moje imię i nazwisko (domyślnie z konta Google) W ustawieniach konta YT zamiast okienka ''tytuł'' było ''Profil'' a tam ''z twojego profilu Google'' i edytuj. Po kliknięciu w edytuj przekierowywało mnie na ustawienia konta Google czego nie chcę. :(
    Mówiąc w skrócie
    - chcę aby moje imię i nazwisko zostało tak jak jest w profilu Google
    - chcę zmienić nazwę użytkownika i kanału na YouTube
    - Chcę dostawać wszystkie powiadomienia z YouTube na mojego Gmaila tak jak do tej pory
    p.s. próbowałem już szukać tych ustawień w koncie Google ale zakończyło się to fiaskiem. Jeden z użytkowników tego forum poradził mi aby zmienić całkowicie nazwę użytkownika Google i ustawić jej widoczność, wtedy ponoć automatycznie rozdzieli mnie z profilem YT jednak to się nie udało i nie mogę jej zmienić przez następne kilka miesięcy. Mógłby mi ktoś poradzić jak to rozwiązać?, dokładnie mi powiedzieć gdzie i co szukać? Co trzeba zmienić?
  • Poziom 37  
    Z tego co wiem nie da się. Google zawsze na siłę wiąże wszystko.

PS-Czyżbyś bał się podpisać imieniem i nazwiskiem pod komentarze na www ? ;)
  • Poziom 39  
    też wlaśnie mam ten problem, bo nie chce aby na yt ktoś znał moje imię, nazwisko. Także szukałam opcji rozdzielenia i na poczcie i na yt i nic takiego nie ma. Zmieniłam imie, nazwisko na jakieś zmyślone, dziwne.
    Kiedyś jak kilka lat temu zakładałam konto na youtube to tego nie było ale zapomniałam loginu i hasła do starego konta.
  • Poziom 13  
    Czyli nie tylko ja mam ten problem, no i ''nie boję się podpisać imieniem i nazwiskiem pod komentarze na www'' tylko po prostu wolałbym używać swojego pseudonimu :)
    Ale na pewno istnieje jakiś sposób na rozwiązanie obu kont.
    Żebym wiedział, że będzie z tym taki problem to najpierw założyłbym osobne konto YT, ale nie chcę wszystkiego zaczynać od nowa. Na moim kanale mam już kilka filmów, dosyć sporo wyświetleń, kilku widzów i nie chcę tego stracić.
  • Poziom 39  
    własnie w tym problem że nie da się załozyć osobnego konta bo jak wejdziesz na yt i klikniesz załóż konto to automatycznie tworzy się na yt i konto pocztowe które są powiązane ze sobą. Przymusowo przy zakładaniu konta na yt trzeba założyć meila na gmeilu. Nie podoba mi się to
  • Poziom 38  
    Jak się nie da jak się da :)
    Może nie do końca ale zawsze.
    Należy posiadać dwa konta na Gmail i na YouTube logować się tylko z jednego konta Gmail.
    Drugie konto na YouTube jest czyste.
  • Poziom 39  
    axelakis napisał:
    Drugie konto na YouTube jest czyste.

ale i tak trzeba podać imie i nazwisko i będzie się ono wyświetlało na yt, nie da się pseudonimu.
    nie wiem albo może ślepa jestem
  • Poziom 38  
    kasiunia7777 napisał:
    ale i tak trzeba podać imie i nazwisko i będzie się ono wyświetlało na yt, nie da się pseudonimu.
    Jak się nie da jak się da :)
    Załóż sobie konto np. na dane Joanna d'Arc i nic nikomu do tego.

Pewnie te dane są już zajęte ale Dziewica Orleańska może być wolne :)

Żeby takich rzeczy nie wiedzieć :|
  • Poziom 39  
    to i tak zrobiłam odrazu, ale to jest poprostu głupie i niepoważne ze strony youtube
  • Poziom 13  
    Wy sobie tu urządziliście dyskusję, a ja dalej nie wiem co robić :D
    Kiedy nawet się loguję tylko na YT, to i tak połączenie z Google nadal funkcjonuje :(
  • Poziom 38  
    robbo3k napisał:
    ja dalej nie wiem co robić :D
    Myślenie nie boli.
    Załóż drugie konto Gmail i używaj tylko do logowania na YouTube.
    THE END :!:
  • Poziom 13  
    Witam. ten temat był już poruszany na tym forum, jednak nie uzyskałem oczekiwanej odpowiedzi. Zadaję te pytanie po raz trzeci. Problem jest taki:
    Około 3 miesiące temu założyłem konto Gmail, odkryłem, że aktywując to konto jednocześnie aktywuje konta Google+ i YouTube, więc pomyślałem?:
    - O wszystko już jest razem, fajnie. Nie muszę zakładać osobnych kont.
    Jednak moja radość nie trwała długo gdy zapragnąłem zmienić nazwę użytkownika na oraz nazwę kanału YT. Denerwowało mnie że moją nazwą użytkownika i kanału było moje imię i nazwisko (domyślnie z konta Google) W ustawieniach konta YT zamiast okienka ''tytuł'' było ''Profil'' a tam ''z twojego profilu Google'' i edytuj. Po kliknięciu w edytuj przekierowywało mnie na ustawienia konta Google czego nie chcę.
    Mówiąc w skrócie
    - chcę aby moje imię i nazwisko zostało tak jak jest w profilu Google
    - chcę zmienić nazwę użytkownika i kanału na YouTube
    - Chcę dostawać wszystkie powiadomienia z YouTube na mojego Gmaila tak jak do tej pory
    p.s. próbowałem już szukać tych ustawień w koncie Google ale zakończyło się to fiaskiem. Jeden z użytkowników tego forum poradził mi aby zmienić całkowicie nazwę użytkownika Google i ustawić jej widoczność, wtedy ponoć automatycznie rozdzieli mnie z profilem YT jednak to się nie udało i nie mogę jej zmienić przez następne kilka miesięcy. Mógłby mi ktoś poradzić jak to rozwiązać?, dokładnie mi powiedzieć gdzie i co szukać? Co trzeba zmienić?

YouTube a Gmail - Jak rozdzielić te konta?

ps.
    Tylko nie oczekuję odpowiedzi ''Załóż nowe konto''. Chce przy nim pozostać, ponieważ nie chce robić zamieszania wśród znajomych, a na kanale YT mam już sporo filmów, wyświetleń i widzów.

Proszę o pomoc
  • Poziom 14  
    Próbowałeś wejść w opcje YouTube Ustawienia ->Ogólne->Zaawansowane

Tam masz opcje Zamknij konto oraz Zmień konto Google (Zmienia konto Google powiązane z tym kontem YouTube na inne istniejące lub nowe konto Google.)

Co może ci pomóc z usunięciem tego konta na YT i po prostu założenia nowego na jakiś twój nick a potem połączysz z twoim emaile lub po prostu zmienić konto google na tym koncie yt.

Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    A więc da się cofnąć te zmiany !! oto obrazek ktory to przedstawia :) YouTube a Gmail - Jak rozdzielić te konta?
  • Poziom 15  
    Załóż konto gmail (chyba ze juz masz ) i uzywaj go do poczty. A do youtube zaloz drugie, nawet na onecie czy jak i nie uzywaj go do maili, ale tylko i wylacznie do logowania sie na youtube.
  • Poziom 1  
    Oczywiście, że się da oddzielić. Też miałam z tym wielkie problem. W końcu jednak udało mi się znaleźć taka funkcje i odłączyłam dwa kanały i teraz mam osobno YT (Youtube) i GL (google). Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej piszcie na gg : 48 77 65 32 żebym dała radę wytłumaczyć osobiście. Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Zrób tak
    Ustawienia YouTube-> Utwórz nowy kanał(to pod "Dodatkowe informacje")-> Tam możesz ustawić tylko "pseudonim" bez wpisywania imienia i nazwiska>
  • Poziom 9  
    A to i tak wszystko o kant dupy bo już nie na niejednym poważnym kanale Youtube często widzę nazwiska przeplatane co jakiś czas loginami i tak na przemian. Najlepiej to to wszystko działało jak Google trzymał się swojego a Youtube swojego. Ot taka syfiasta globalizacja usług. Chcesz mieć konto Google masz w prezencie Youtube. Chcesz mieć konto Flickr masz konto Yahoo. Czy chcesz czy nie taki "prezent".

Teraz teoretycznie wygląda to tak że na jednym emailu jest "konto" i "strona". Na YT przelogowujemy się na stronę, konto używamy do usług Google ale.... Domyślnie ustawione (przynajmniej u mnie) jest "konto" a nie "strona" i ni cholery tego przełączyć na stałe a przydało by się.
  • Poziom 9  
    jankesmj napisał:
    Polecam ten poradnik/[/url]

Który i tak nie rozwiązuje problemu logowania się na Gogle (nie Youtube) przez "stronę" nie "konto". Czyli tak żeby nie pokazywały się dane personalne. Ot nie ma fizycznie takiej możliwości.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    Pewnie że się da.
    Mam nazwę konta na YT zupełnie inną niż nazwa mojego konta pocztowego @gmail
  • Poziom 9  
    Nie rozumiesz. Chodzi mi o widoczność imienia i nazwiska w po logowaniu w Google a nie Youtube. W Google po podświetleniu ikony pierwszej od lewej zawsze będzie widoczne imię i nazwisko.

Co do Youtube zgadza się. Po nowym logowaniu przez Google czy też bezpośrednio, jeżeli masz dodane konto zawsze pyta jak chcesz się logować. Czasami pracując na wielu kartach przeglądarki robi to najdelikatniej mówiąc nagminnie :)