Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja z orange po ip - jak podzielić na kilka telewizorów?

=ntn= 13 Sie 2012 15:41 15336 10
  • #1 13 Sie 2012 15:41
    =ntn=
    Poziom 11  

Witam

Zastanawiam się nad ofertą orange: internet, telefon stacjonarny i tv.

Dają liveboxa i tuner UHD88. Oglądałem urządzenia w punkcie w galerii handlowej, łączą się przez RJ45 i tu pytanie:

Można jakoś podzielić sygnał telewizyjny na kilka telewizorów by mieć na każdym inny kanał? Mam na myśli 4-6 odbiorników w domu i pakiet kanałów podstawowych, które mi dają w pakiecie z internetem i telefonem.

Z góry dzięki za pomoc.

2 10
  • #2 13 Sie 2012 16:08
    D214d3k
    Poziom 39  

Nie można podzielić i mieć inne programy. Gniazdo internetowe służy jedynie do autoryzacji tunera i musi być podłączone do LB.

0
  • #3 13 Sie 2012 20:09
    =ntn=
    Poziom 11  

Pytałem dzisiaj na livechacie Orange i rzekomo na razie nie planują multiroomu. Skądinąd słyszałem, że w Netii już oferują multiroom. Może to kwestia urządzenia końcowego - zamiast UHD 88 wstawić co innego?

http://www.netia.pl/files/pomoc/instr-podlaczenia-netia-player-ver-rozsz.pdf

strona 3 tego pdfa...

Szukam takiego rozwiązania w Orange, zdaję sobie sprawę, że potrzebny będzie tuner przed telewizorem, do którego doprowadzam RJ45... Jakiś pomysł?

Dodano po 5 [minuty]:

D214d3k napisał:
    Nie można podzielić i mieć inne programy. Gniazdo internetowe służy jedynie do autoryzacji tunera i musi być podłączone do LB.

A jeśli wstawię za wyjściem telewizyjnym liveboxa tunery?

http://www.orange.pl/kid,4002234822,id,400223...,konfiguracja-modemu-Livebox,helparticle.html

Tu mam tutorial jak włączyć usługę telewizyjną, może źle rozumiem, ale na wyjściu żółtym liveboxa dostaję sygnał telewizyjny na tuner na przykład UHD 88. Co jeśli dam tutaj switcha i podzielę na kilka tunerów?

1
  • #4 30 Sie 2012 13:31
    biomedyczny
    Poziom 26  

Podniosę temat bo sam teraz szukam.
    Z tego co mi się wydaje nie powinno być problemów z wpięciem do orange modemu netia player. I na jednym tv mieć orange na innym netia player.

A netia player nie obsługuje raczej ,multi room gdzie to znalazłeś?
    Ale można wpiąć 2 netia player. Nie wiem jak wówczas hbo go tv. I programy netii. Ale mi chodzi głównie o iplę.

0
  • #5 30 Sie 2012 13:59
    =ntn=
    Poziom 11  

biomedyczny napisał:

strona 3 linku mojego do strony netia
    napisali tam, że jest multiroom, nie wiem, nie sprawdzałem, netia mnie oszukała więc zmieniam na orange ale chyba bez telewizji, jeśli tv to z cyfrowego polsatu chyba..

Dodano po 4 [minuty]:

Mnie interesuje opcja telefon bez limitu na stacjonarne w UE, w miarę szybki internet, a tv to dodatek do tego. Ostatnio w jednym małym mieście na północy Polski w punkcie Orange mi powiedzieli, że gdy oglądam tv to prędkośc mojego internetu spada do 4, a gdy nawet będę miał 10 Mbit to to wcale nie musi być 10 a będzie tyle na ile mi łącze pozwala... Więc nadal palenie głupa z klientów. Reasumując Orange telefon nielimitowany na stacjonarne UE plus USA i Kanada i do tego internet 10 Mbit za 89zł z jakimiś groszami a podstawowa telewizja dodatkowo za 24zł albo więcej kanałów za dopłatą.

Dodano po 5 [minuty]:

biomedyczny napisał:
    Podniosę temat bo sam teraz szukam.
    Z tego co mi się wydaje nie powinno być problemów z wpięciem do orange modemu netia player. I na jednym tv mieć orange na innym netia player.

Ale można wpiąć 2 netia player. Nie wiem jak wówczas hbo go tv. I programy netii. Ale mi chodzi głównie o iplę.

Nie wiem czy źle Ciebie rozumiem z tego co napisałeś bo:
    1) netia player na łączu Orange gdy masz kabelek telefoniczny z numerem w Orange to przecież nie ma tam usług Netii, chyba, że masz dwa numery telefonu i dwa kable RJ 11 w ręku, powiedzmy jeden z numerem 123456 a drugi 654321
    2) Z moich doświadczeń z firmą Netia wnoszę, że jeśli nie masz ich kabelka a usługę na kiedyś kablu TPSA a teraz Orange to nie dostaniesz telewizji a za założenie kabelka Netii chcą od Ciebie kilka tysięcy złotych bo ich kable są po drugiej stronie ulicy na przykład :)

0
  • #6 30 Sie 2012 14:32
    biomedyczny
    Poziom 26  

Netia player to coś ala android. Z tym że można upolować na allegro za 50 - 60pln.
    Android tv koszt ok 250pln
    I wtedy masz tuner dvb-t do starego tv + ipla + tvn player.
    + przeglądarka internetowa. Nie wiem jak funkcjonuje ale choćby yt jest więć filmy z yt włączy a tych jest nie mało. Ostatnio nawet powstała taka strona gdzie upaja tylko na yt po zamknięciu innych stron
    http://iptak.pl/

Nie chodziło mi o hbo go czy cyfrówkę netii.
    Rozumiesz :) po prostu dekoder do starego tv + internet.
    Jak by się dało jeszcze odpalić http://weeb.tv/ to czego chcieć więcej?

A tego multiroomu nie widzę..

Jest własnie promocja na orange.pl dają za 1pln albo 150pln w neo24.pl albo dysk dvr 160gb do orange. Bo inny nie działa a tych dysków nigdzie nie widzę i myślę co wziąć.
    Przy okazji myślę zmienić tv. Koszt pakietu podstawowego to 104pln

Co do szybkości na orange i netii masz to samo.
    Z tym że na netii gorzej. Więc i tu i tu nie osiągniesz pewnie 10mbit podobnie jak ja. Ale 6 wystarcza jeszcze ja mam podzielone na 3 kompy i 2 domy.

0
  • #8 30 Sie 2012 14:36
    biomedyczny
    Poziom 26  

Poprawka pisze tam że możesz podłączyć kolejny netia spot. Czyli tak jak ja pisałem.
    Ale nie wiem jak wówczas z hbo go. Czy podzieli. Ale chyba tak bo można uźywać jednocześnie na tv i tablecie np.

Ja wybrałem orange na pewno + android lub jak upoluję netia player.
    Bo hbo go mi nie trzeba. A telewizja jest lepsza w orange. Więcej kanałów i w netii najtańszy pakiet to 120 pln czy jakos tak w orange 104.

0
  • #9 30 Sie 2012 14:43
    =ntn=
    Poziom 11  

Kolejny netia spot bo potrzebujesz tunera do iptv jak rozumiem i stąd pewnie napisali, że multiroom. W polsacie też musisz postawić tuner a konwerter ma dwa wyjścia.

Dodano po 48 [sekundy]:

Co do iptak to ja oglądam zalukaj.tv

Dodano po 3 [minuty]:

Netia spot schemat ze strony 3: testowałeś sam tuner na kilka telewizorów do DVB-T? Na wyjściu po kablu antenowym gdy wepniesz spliter to można wstroić kanały cyfrowe? Chyba musi być tuner DVB-T w samym telewizorze albo przystawka jakaś? Mam stary telewizor bez eurozłącza w jednym pomieszczeniu stąd to pytanie

0
  • Pomocny post
    #10 30 Sie 2012 14:57
    biomedyczny
    Poziom 26  

Już ci pisze jak to wygląda.

W netii masz hasło i login. I podłączasz co chcesz. Więc np tablet, lapa i tv. I jak widać chodzi jednocześnie.

W orange masz kartę. Taką jak do polsatu. Więc by mieć 2 dekodery trzeba by klonować kartę. Jak ... nie wiem.

Netia player i orange ma 2 wyjścia ale używasz tylko jednego. Albo hdmi albo scart np. NIE DA SIĘ 2 jednocześnie.

Myślę że rozumiesz.

A android to karta typu
    http://www.youtube.com/watch?v=X0nfmkinA68

Koszt ok 50$ na allegro 250pln.
    Czysty android na który też wgrywasz co chcesz. A dodatkowo wgrywasz pełnego flash playera.

"Netia spot schemat ze strony 3: testowałeś sam tuner na kilka telewizorów do DVB-T? Na wyjściu po kablu antenowym gdy wepniesz spliter to można wstroić kanały cyfrowe? Chyba musi być tuner DVB-T w samym telewizorze albo przystawka jakaś? Mam stary telewizor bez eurozłącza w jednym pomieszczeniu stąd to pytanie "

Moment bo nie bardzo łapie..
    Nie da się jednym tunerem dvb-t rodzielić na 2 tv.
    Jeden tuner - 1 tv

Więc jw w jednym masz orange uhd 88 a do drugiego nie możesz mieć już kanałów orange bez kupna 2 uhd i klonowania karty. JAK KLONOWAĆ NIE WIEM> w cyfrze bez problemu.
    Ale możesz na drugie tv dokupić dekoder dvb - t z internetem. Jw najlepszy jest z androidem. I wówczas masz i dvb-t (prawie to samo co podstawowy tv) + internet a więc totalnie co chcesz.
    Np dokupujesz sobie do androida dowolną klawiaturę, kamerę i masz lepiej niż smart tv. Tylko właśnie androidy na stare złącza są drogie. Na hdmi na ebayu widziałem po 34$.

A te smart tv mają ograniczenia i nigdzie się nie dowiesz.
    Np kamera do lg nowych nie wiem nie znalazłem nie pomogli mi do seri lv 200pln. Do samsunga 350pln.
    Dodatkowo lg obsługuje klawiatury logitecha np.k400
    A samsungi dopiero nowe i tylko k400 albo orginał samsunga.
    Dlatego myślę co robić bo nie ma różnicy między smart tv a normalnym 1700-1900pln za 37 cali.
    Najchętniej kupił bym zwykły + android.

Rozumiesz ??

Dodano po 14 [minuty]:

To jest ten najtańszy stick na hdmi.
    Kosztuje jakieś 34$ jest bez dvbt. Wbudowane wi fi i android.
    http://www.youtube.com/watch?v=akp2hYE1dZ0

Wpisz na allegro android tv będziesz miał opisy bo tu nie wolno allegro.

0
  • #11 13 Wrz 2012 14:21
    =ntn=
    Poziom 11  

Rozumiem. Założyłem osobny wątek - wczoraj mi zaproponowali multiroom w orange - kupuje jeden pakiet najtańszy telewizji po ip z tunerem i kartą, a na każdy następny tv tuner za 1zł z kartą. Na razie jeszcze dzisiaj nie dzwonili :) Zobaczę co czas przyniesie i opiszę w moim nowym wątku na temat podziału iptv od orange. Kobieta mi wczoraj tłumaczyła, że dają jeden uhd88 z kartą i jaki chcę pakiet, np. ten najtańszy, a jak chcę na drugim telewizorze to dodatkowy tuner za 1zł.

1