Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Berlingo 1.9D - Klimatyzacja, brak reakcji wiatraka.

13 Sie 2012 16:01 3387 10
  • Poziom 13  
    Witajcie. Nie znalazłem nigdzie podobnego problemu więc piszę. Mam problem z klimatyzacją. otóż gdy naciskam przycisk klimatyzacji wentylator nie włącza się. Ciśnienie w układzie szybko rośnie i trzeba wyłączyć układ. Zawór, czujnik i chłodnica wymienione. Bezpieczniki ok. Wentylator normalnie pracuje gdy silnik się zaczyna przegrzewać (czytaj jest ciepły). Obstawiam dwa typy:
    1. Uszkodzony przekaźnik wentylatora.
    2. Zwarcie lub przecięte kable. (auto po stłuczce dlatego nowa chłodnica)

I tu pytanie co waszym zdaniem może się dziać? Jak ewentualnie sprawdzić przekaźnik? Co jeszcze można sprawdzić?

Z góry dzięki za odpowiedź.
    pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 13  
    Mechanik określił że ładuje 30 bar i nie "wypuszcza" ciśnienia. Wymienił zawór i nie pomogło. Wentylator to przykładowo jak auto stoi w korku to przy ok 100 st. się włącza schładza silnik do ok 90 - 95 st. i się wyłącza. Brak reakcji wentylatora jest na przycisk od klimatyzacji.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Zapłaciłem tylko za wymienione części. Najdziwniejsze jest, że wentylator jest jeden co mnie zdziwiło bo w starym zx-ie miałem 2 ale tam klima nie chodziła z innego powodu. Poszukam jakichś schematów budowy klimy, ile powinno być wiatraków i gdzie znajduje się presostat. Pytanie jak sprawdzić drożność układu? Ilość czynnika jest ustawiana na urządzeniu więc raczej wykluczam błąd bo kilka innych samochodów tam "nabijałem" i było w prządku. Zawór rozprężny wymieniony.
  • Poziom 13  
    Presostat wymieniony. Zauważyłem brak jakiejkolwiek reakcji wiatraka nawet po rozgrzaniu silnika do prawie 110 stopni. Jak sprawdzić działanie wiatraka?
  • Poziom 14  
    Jakie jst niskie cisnienie?
  • Poziom 15  
    sprawdz instalacje czemu wentylator przy takiej temp. sie nie włączył jak tego nie naprawisz to odpuść se klime bo przegrzejesz motor
  • Poziom 18  
    ztym co sie spotkalem to wentylatory powinienes miec 2 zadko spotykany jest jeden ale to w lifcie i jest z modulem ,